1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

1500 gün ve b sınıfı iş güvenliği

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve paulharris tarafından 11 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. paulharris İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba arkadaslar.özel sekterde 1480 gün ssk var.. Bu ay işten ayrılacagım kpss icin..

Bu 1500 iş günü olanların B sınıfı sertifikası alması dikkatimi cekti... Tek dersim kaldıgı icin yaklasık 4 yıldır okuyordum.Yani muhendislik statüsünde calısmadım...Bu basvuruda onemlimidir.Mezun oldugum tarih 2014 gozukecek.Fakat 2010 dan beri calısıyorum...ancak 2014 de muhendislik diplomamı hakettim yani..

Birde kalan 20 gunum icin dısarıdan primimi kendim yatırsam olurmu..
  2. bugradaglar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Başvuru için ödenmiş prim gün sayısına bakılıyor. Mesleki bir durum söz konusu değil. Kendiniz yatırsanız da olur.
  3. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1500 gün şartı sınava başvuru tarihi itibari ile gün olarak dolu olması gerekmekte olup;
    - C sınıfı olmadan direk b sınıfı için giremezsiniz.Mühendis olmadığınız içinde C sınıfı olmadığınızı anlıyorum. Dolayısı ile Direk B için sınava giremezsiniz.
    - C sınıfından B ve A sınıfına yükseltme sınavları ise eğer Bakanlık programına yeni bir sınav koymazsa bu son yükseltme sınavıdır.Ki
    Geçen yıl çıkan yükseltme sınavı maddesi 1 yıl için geçerliydi.Dolayısıyla Bundan sonra yeni bir yükseltme sınavının gerçekleşmesi çok zordur.