1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

17.12.2013 iş müfettişlerin denetimde istedikleri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Yeliz Erkurt Ceylan tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Müfettişin istedikleri ............ İnşaat A.Ş. (Paket İş)... Ocak 2014 'de İSG-Katip bildirimli olacak;
    1-) Acil Durum Planı matbu evrak gibi olmaz , Değiştirilecek.
    2-) 5x5 Matris Göre inşaat risk analizlerinde şiddet puanlamasına dikkat edilecek.
    3-) Eğitim Katılım formu: Katılımcılar neye göre başarılı olmuştur, her katılımcının aldığı puan yazılacak.
    4-) Risk analizinin her sayfasında İş Güvenliği Uzmanının belge numarası ,İşveren Taşeron Uzmanı her birinin imzası olacak. (Her Sayfada)
    5-)İş Güvenliği Uzmanının Belge Fotokopisi
    6-) 16 saat Zorunlu Eğitim Müfredatı
    7-) İşçi Temsilcisi seçimi...........VS VS

Denetime gelen müfettişler tekrar gelecek , ceza yazan müfettiş var mı?
  2. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    İşyeri hekimiyle ilgili eksiklik aksaklıklar olmuyormu mesela??
  3. Paket İş .. 14 gün sonra iş yeri hekimiyle anlaşılacak çok az kaldı .
  4. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ocak 2014 bekleniyo yani.
  5. Evet İşveren 14 gün var onun hesabını yapıyor , Zorunlu olmazsa yaptırmam diyor ..
  6. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    aslında müfettişler, bakanlık herşeyden önce işverenleri neden zorunlu olduklarını anlatacak eğitim, döküman, mektup, mail...vs ile anlatıp izah etmesi lazım..
  7. Mehmet Arslanbaba İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47692
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İkinci defa gelip incelediklerinden sonra kalan her bir eksiklik için 1078 Tl idari para cezası kesiyorlar. Tabi bu miktar eksikliğin tipine göre farklılık gösteriyor. Mesela isg uzmanı bulundurma zorunluluğunun olup da bulundurmamanın cezası 5 bin küsür gibi... Denetim sonunda düzeltilmeyenler için ceza var daha sonrasında da çalışma kurumu il müdürlüğüne eksikliklerin giderildiğine ve cezanın ödendiğine dair kanıt ve dekont götürmeniz gerekiyor. Peşinizi bırakmıyorlar yani... Özetle dikkatli olmak lazım...
  8. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    @Erdem Baskın abi mesleki eğitimlerle beraber oturup müfredat/soru bankası hazırlamamız gerekecek gibi geldi bana :D Bir de eğitim sonunda sınav muhabbeti için bi tane de optik okuyucu mu aldırsak ne :D
  9. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    müfettişlerin ne istedikleri değil isteklerinin uygulanabilirliği önemli
    sonuç olarak müfredatta hazırlarız soru bankası da
    ama çalışanların eğitim seviyesi dolayısıyla çok basite indirgeyeceğiz yada
    yazılı olarak değil soru cevap şeklinde bir çalışma yapacağız