1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18.05.2013 c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularına (iptal/itiraz )davalık ve iptalllik soru

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve umitclick tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

?

bu sınava ait sorular

Anketin kapanma tarihi 28 Mayıs 2013.
  1. davalık

77,5%
  2. sınav iptal edilsin

30,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18.05.2013 c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularına iptal itiraz???

5/24/ 51/61/65 sorular A grubundan bunun dışında varsa itiraz değerlendirelim hep beraber
  2. Bu soruların hepsinin iptal olması lazım.
  3. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  4. 65. soru için yeşil ve beyaz olabilir iki şıkta benim açımdan doğru, her ne kadar yeşil yapsamda:) Soruyu soran ne maksatla böyle bir soru sormuş, sormak için sorulmuş gibi duruyor:)
  5. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende aynısını söylüyorum...
  6. Bu sınavdan en az 3 soru iptali bekliyorum diğer başlıklarda da arkadaşlar çeşitli soruların yanlış olduğunu düşünüyorlar... Hep beraber birlikte olup itiraz dilekçesi vermemiz lazım ...
  7. --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2013 ---
    5.soruda sıkıntı nedir?
  8. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sıcaklık neden kimyasal işyeri faktörü olsun metal varken?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2013 ---
    sıcaklık neden kimyasal işyeri faktörü olsun metal varken?
  9. ben cevap anahtarını göremiyorum da bu yüzden sordum :(
    ağustos ta girecem sınava :(
  10. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cevaplar en altta sevgili ezel hanım
  11. cevabın metal olması hakikaten garip..bu kadar çok hatalı soru olması daha bir garip :(
  12. :D
    Bu soruları hazırlayanlar hangi mantıkla , hangi ruh haliyle hazırlamışlar? Çok merak ediyorum bu ne acayiplik:S
  13. ataner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    soruyu yanlıs okuyorsun hala hangısı kımyasal faktor degıldır dıyor dogru cevap sıcaklık ıste..ayrıca yeşil zemınle ılgılı soruda bır yanlıslık yok en az yüzde 50 sını kaplayacak olanı soruyor o da yesıl renktır yanı yesıl renk yuzde 60 ını da kaplayabılır ama beyaz renk yuzde 50 den fazla olamaz... dıger yanlıs ve celıskılı sorulara bende katılıyorm
  14. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sıcaklık değilmidir acaaba.....???çalışanların sağlığını etkileyen ???diyelim ki sıcaklık 40 da sıvı halden gaz hale geçti bi ortamda çalışan bir işçi bu gazdan etkilenmezmi acaba...soru yanlışşş...metalin alakası nedir o halde ...
  15. bende katılıyorum.
  16. ataner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sıcaklık fizksel bir faktördür..sıcaklık gaza etkı ederse dedıgın gıbı bu sıcaklığı kımyasal bır faktör yapmaz.. periyodık tablo daki metallere bakarsan nasıl bır kımyasal etkısı oldugunu anlarsın..söylemek istediğim bu sorudan bir şey cıkmaz...
  17. fiziksel olduğu konusunda hem fikir olup bu soruyu hala anlamsız buluyorum, bunu çözmek için periyodik cetvellere girmek mi lazım:)
  18. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende katılıyorum.
  19. Güven Güneysu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  20. ataner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hayır tabii ki ben sadece metallerin kimyasal etkısının olabileceğini belirtmek için yazdım..ama itiraz edılebılır tabıı istenırse..acil çıkıs tabelasındakı olayda mesela aynı yanii..