1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18.05.2013 isg profesyonelleri c sınıfı sınavı sonrası sınav hakkında mini yorum...

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Anadilde eğitim hakkımız elimizden alınıyor
  2. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    Yanlış düşünüyorsunuz demiyorum.Ücrete yönelik planlı bir eylem olduğunu düşünmüyorum diyorum.
  3. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    ARKADAŞLAR BİRBİRİMİZİ KIRMAMIZ KİMSENİN İŞİNE GELMEZ... KARŞIMIZDAKİNE CEVAP HAKKI DOĞURACAK CÜMLELER KURMAYALIM...
    AMACIMIZ AYNI, AYNI TARAFTAYIZ, BUNU UNUTMAYALIM LÜTFEN!
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu sınav çok fazla su götürmez hataları olan facia bir sınavdı bana göre... neyin ölçüldüğü ortada, ben maden mühendisi olarak madencilik sorularını yapamadım yahu, daha ne olsun... ??? bu kadar iş bilmez adamların soru hazırladığı bir ülkede sınav neyi ölçebilir ki, baştan aşağıya hatalarla dolu bir sınavın bana göre savunulacak yanı yok..
  5. E.AYHAN BAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16654
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İLMER OSGB
    Aynı şekilde düşündüğüm için cevap yazmadım,sonuçta itiraz edilecek merci belli.. buradaki paylaşımlara sardırarrak ne kazanılabilirki? burayı ağlama duvarı yerine koyuyorlar...
  6. melis demir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Türkçe bilseydik bence bu soruları rahatlıkla yapabilirdik, bir türkçe kursuna mı gitsek :eek:
  7. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2013 ---
    Amacım , sitedeki birçokları gibi anlamlı ya da anlamsız her konuya bir yanıt yazmak değil. Ama yadsınamayan bir gerçek var ki ; doğruyu onaylamasını bilmektir. Teknolojiyle beraber hızla yozlaştığına inandığım güzel Türkçemiz ne yazık , şu an yirmi hatta otuzlu yaşlardaki kuşaklar tarafından hoyratça kullanılmakla kalmayıp - kimi zaman deyim yerindeyse katledilmekte. O yüzden size katılıyor , ilkin Türkçemizi geliştirmenin gerekliliğine inandığımı belirtmek istiyorum.
    Saygılar sunuyorum.
  8. ataner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sınava yeteri kadar itiraz yok diyorlar dogrudur biz hakkımz yense bile sesimzi çkarmdgmz icin anlayabiliyrm.. Diger sebeplere gelrsek buradaki diyaloglardn anlasılyr;ben 70 i gectm zaten ama bna gore d 4 5 soru hatalı fakat itıraz etmedim.. Hayır soru soranlarn yaniltıcı sorularını savunun da yanlış soru sormalarının neyini savunyrsunz anlayablmş dglim..
  9. ramazan akpınar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    saçma salak bir sınavdı.bir o kadar da kolay bir sınavdı ama ben bir fizikçi olarak bu mesleğin böyle bir sınavla ölçülmesini anlayamadığımı belirtmek istiyorum...
  10. Hülya zlk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende 90 nın altında gelmez diyordum ama notum 71 :S çok saçma cümleler ve kelima hataları yüzünden soruları yanlış yaptığımı anladım 90 diye emin olmayın derim...
  11. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Madenlerle alakalı sorularda bende çuvalladım acaba aldığım 4 yıllık eğitim boşamuydu? ya da bunca edindiğim iş tecrübesi boyunca ben yattım mı?!?!
    Koskoca Bilim adamları yanlış soru hazırlayacak değil yaa...
    Ama yinede bir çelişki var, beni okuldan mezun edip Maden Mühendisi yapan adamlarla aynı adamlar değil mi bu soruları hazırlayanlar?
  12. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gerekli mercilere itiraz ediliyor, burası ağlama duvarı falan değil. Biraz saygı duymanız gerekmiyor mu? Bu kadar uzman adayı saf bir siz akıllısınız galiba...
    Sonuçta başarmak veya başarısız olmak diye bir ince çizgi var ama bu başarısızlığın nedeni sınavın soru sorma şekli olmamalı.
  13. Ayhan Bey, üslubunuzla tahrik etmeye devam ediyorsunuz.
  14. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ağlama duvarı; Hiç kimsenin böyle bir duvara ihtiyacı yok. Bu arada ağlamak hisli "insanların" meziyetidir. Bir insan meziyetidir yani. Duygu işidir, yürek işidir.
    "ANLIYABİLDİN Mİ?"
  15. sezginumt İSGforum Üyesi

Ağlama duvarı ne demek ya ben bu site dert yanan görmedim ayrıca burda ki arkadaşların bir çoğu en sizin kadar kendi konusun da uzmandır ve kullanılan cümle burda yapılan işe uygun değil ayhan bey . Bu siteyi anlık takip eden biriyim ve paylaşımlar güzel yada konuşulanlar.. Burda bazen insanlara yardımcı olursun bazen de burda ki arkadaşlar sana yardımcı olurlar budan anlaşılacak şey bu...
  16. ekremucan59 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herkes düşüncelerini paylaşıyor burada,nasılki sınav için birlikte çalıştı isek deertlerimizi sıkıntılarımızıda birlikte paylaşıyoruzburada.Stresimizi biraz olsun azaltıyoruz belkide.Ağlamak diye bişey yok,lütfen yorum yaparken birza daha saygılı olalım arkadaşlar..
  17. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    yersiz ve tatsız tartışma bence..sınav gayet kolaydı.Geçmiş yıl sınav sorularına bakan ve çözen biri bu sınavı çok rahat geçerdi.sınavı hazırlayanlara değil hazırlanamayan arkadaşlar kendisine kızsın biraz..geçmiş yıl sorularından en az 40 soru vardı..daha ne yapsın meb,isggm......
  18. Çağlar Polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    112767
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu sınava hiç çalışmadan gir, çek dışardan birini içeri sok zaten 50 60 alır mesela 70 almak. sınavın kolaylığı ve zorluğu görece bişey.
  19. Hülya zlk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Gerçek hayatta başarısızlıklarla karşılaşan kişiler ve olmayan başarılarıyla resmi olmayan bir ortamda egolarını tatmin etmelerini acıyarak okuyorum, çok üzücü :) artistlik yapmaya gerek yok bence...