1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 ağustos 2013 İGU sınavında İPTAL edilmesini düşündüğünüz SORULAR ve GEREKÇELERİ
  2. Sercan Öztürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32659
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevabı oksijen %19 metan %2 bide %0.5 olan soru vardı.Soruda 4 boşluk var cevaplarda 3 rakam var bence kesinlikle iptal edilmesi gereken sorulardan biri
  3. tugce ugurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk analizi ve risk yönetimi birbirinden çok farklı şeyler değil o sorular iptal olabilir
  4. rüzgarlı hava ile ilgili soru iptal olmalı ...ben gerekli önlemler alınır şıkkını işaretledim ancak öbür şıklarda önlemlerin açılmış haliydi
  5. vildan çakılbahçesi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben Mayıs ayındaki sınava girmiştim, çok hatalı soru vardı forumda eski başlıklara bakarsanız site bu konuda bayağı yoğundu. artık soruları daha dikkatli mi hazırlıyorlar acaba...
  6. Nuri Akın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oksijen, metan ve karbondioksit olması gereken soruda; karbondioksit yerine karbonmonoksit oranını sormuşlar ancak cevap şıkkında 0,5 ile karbondioksit miktarını vermişlerdi. iptal olması garanti bir sorudur.

işin ilerliyişine baglı olarak saglık güvenlik planında kimler degişiklik yapmak ve yaptırmak hakkına sahiptir kısmında; işveren proje sorumlusu uygulama koordinatörü ve hazırlık koordinatörü şıkları vardı.. her iki koordinatörde bu konularda düzenleme yapmak ve yaptırmak hakkına sahibtir. bunların raporlarınıda proje sorumlusu onayladıgına göre proje sorumlusuda bu işi yapabilir. iptal edilebilirligi yüksek bir sorudur.
  7. Erol Ö. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    rüzgarlı hava sorusunda rüzgar hızı belirtilmemiş ki ona göre karar verilsin ne yapılacağına..bence iptal olcak
  8. ylzoner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1-Aşağıdakilerden hangisi tehlikeli durum değildir, sorusunda bence tüm durumlar tehlikeli.
    2-Yanan maddenin hava ile ısı temasının kesilmesi sorusunda KKT de bu yöntemle söndürmüyor mu?
    3- Metan hidrojen LPG yangınlarının söndürülmesinde bence soğutma yöntemide kullanılmıyor. Neticede C sınıfı yangın CO2 ve KKT kullanılacak.
    4-oksijen metan co2 sorusu iptal edilmeli.
    5-Bir de nötron, alfa, beta, gama sorusunun cvbı D şıkkı nötron değilse o da iptal edilmeli. NötronParafin, beton, su gibi hidrojence
    zengin ortamlarda soğurulur
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2013 ---
    • ALFA : İnce bir kağıt tabakası veya cildimiz
    tarafından soğurulur.
    • BETA : İnce bir metal tabakası tarafından
    soğurulur..
    • GAMA : Giricilik özelliği daha fazla olup
    kurşun ve beton gibi yoğun malzemelerde
    soğurulur.
    • NÖTRON : Parafin, beton, su gibi hidrojence
    zengin ortamlarda soğurulur
  9. ymimar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hukuk sorusu kesinlikle yanlis dort cevapta hukuk ozelliklernden.iskelerin altina beton plak konmasi tuzukten alinmis aynen ama badindaki zemin gevsek veya yumusaksa kismi yazilmamis.her iste koordinator atama zorunlulugu yok proje sorumlusu da digeride dogru
  10. Erol Ö. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    LPG.........vs en etkin söndürme cihazı sorulmuştu cevabı ne olcak???
  11. ylzoner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    KKT
  12. MUBERRA SENGUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bence iptal edilecek hiç bir soru yok, çok mantıklı düzgün kaliteli sorularla karşı karşıyaydık, ben bir kaç soruda hata yaptım, onun dışında herşey normaldi,
    hatalı soru olarak , 4 boşluk olup üç adet veri olan soruydu, konsantrasyon ile ilgili
  13. ylzoner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şakacı seni
  14. Erol Ö. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir sorunun cevap şıklarında da yazım hatası vardı diye hatırlıyorum
  15. ylzoner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ilk yardım ekibinde, d şıkkında tahliye yerine tahsilye yazmışlar. Sorunun iptal olması için yanlış harfin doğru cvpta mı olması gerekiyo? yoksa farketmiyo mu?
  16. Erol Ö. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2 temmuz 2011 iptal edilen soru sayısı 2
    24 aralık 2011 ........................................7
    13 mayıs 2012 ........................................2
    21 ekim 2012 ..........................................2
    18 mayıs 2013 ........................................5
    18 agus 2013 ...........................................?? sizce
    :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2013 ---
    geçmiş yılların sorularında yazım hatası olan sorular ıptal edilmedi...
  17. feridun polat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88787
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A KİTAPÇIĞI 30. SORU İPTAL OLMALI SORUYU TAM HATIRLAYAMADIM. SORUDA SANKİ HATA VAR. HATIRLAYABİLDİĞİM KADARIYLA YANLIŞ OLANI BULMAMIZ İSTİYOR. 3 SEÇENEK YANLIŞ BİR SEÇENEK DOĞRU. SORU HANGİSİ DOĞRUDUR DİYE OLMALI
  18. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1. b grubu 67. soru çok genel soru, iptal edilmeye en müsait soru
    iskele tabanlarına plaka koyulmasının nedeni diye sormuş, bütün şıklar doğru. Soruda temel nedeni, asıl nedeni diye sormamış.......
    2. b grubu 73. sorudaki kum ve köpük hem ısı kesme hemde oksijenle teması engelleme özelliğine sahip. Cevap iki şıklı olmalı.
    3. b grubu 91. soruda proje sorumlusu ve uygulama koordinatörü
    4. b grubu 92. soru kuvvetli rüzgardaki yapı işleri sorusu
  19. Eren Eker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A kitapçığında 3. soru iptal edilmeli. Birleşmiş Milletlerin bir örgütü olarak 1948 yılında insanlığa daha iyi sağlık hizmeti verilmesi için kurulan örgüt soruluyor.

WHO doğru cevap olarak verilmiş. Ancak bu örgüt 1946 yılında kurulmuştur. Çeldirici, yanlış bilgi verici soru olduğu için kesin iptal olmalı. İtiraz edilmeli.Türkiye, 1948 yılında bu örgüte üye olmuştur.