1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. LEVENT ÇİÇEN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93245
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    B KİTAPÇIĞI 11.SORU:AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİ 6331 SAYILI İŞ SALIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU KAPSAMINDA DEĞİLDİR?

A) İLKOKUL ÖĞRETMENİ
    B)FINDIK TOPLAYAN İŞÇİ
    C)KENDİ HESABINA ÇALIŞAN BERBER
    D)AVUKAT BÜROSUNDA STAJ YAPAN KİŞİ.
    Bu soruda cevap d denmiş fakat stajerler hakkında resmi gazetede kanun kapsamındadır diyor

Kapsam ve istisnalar

MADDE 2 – (1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır. diyor bu soru iptal edilmeli
  2. didem çelebi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2013 ---
    hayır c denmiş yanlış baktınız galiba

Ekli Dosyalar:

3. --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2013 ---
    bu sorunun cevabı c

cevabı C bu sorunun
  4. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    buyrun, gönderdiğim dilekçe, (Saolsun Muhammet Bey)

Ekli Dosyalar:

5. soner eriş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar A kitapçığı 99. sorunun cevabında bir gariplik yok mu?
    işveren eğitim veremiyor, danışmanlık firması derken ne anladınız peki?
  6. didem çelebi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

bende bu soruyu yanlış yaptım ancak danışmanlk derken ne danışmanlığı diye belirtmediği için olmuyormuş, ayrıca işvereninde isg uzmanlık belgesinin olup olmaıdğı hakkında bilgi vermediği için veremiyormuş. :S
  7. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar ben 68 de kaldım. Zaten en az 2 soru iptal olur. Ama bu sınav da en az 9 soru iptal olmalı. Herşey bizlerin çabasına bakıyor
  8. didem çelebi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben şuan 69 dayım. sorularımın cevabını sınav belgemin üzerine yazmıştım oyuzden kesin ve netim malesef 69 ;:(
  9. soner eriş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gerçekten mi yani bizimde onları gibi düşünmemizi mi istiyorlar cevaplar açık ve net olmadığı sürece hep tartışma konusu olur ki yani yoruma açık cevap şıkları olmamalı
  10. didem çelebi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

hayır yani 69 aldığım konusunda netim :) soru hatrlamama yanlış işaretleme gibi birşeyim yok diyorum kendi adıma, soruları yazdığım için :)
    ama tabiki itirazımı edicem yarın
  11. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Lütfen arkadaşlar, bir soru dahi kaç kişiyi kurtarır.....
    Çoğu kişi zaten işsiz olduğu için bu sıkıntılara giriyor, Kurs uçuk ücret (Hiç haketmese de ), Ankara 600 km. git gel masraf, bir de üstüne paramızla yanlışlarını düzeltiyoruz. Ama mecburuzzz. Tekrar başa dönmektense....
  12. ben düşünmüştüm yazmayı ama sıra numaram en öne denk geldi :D
  13. soner eriş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    haklısınız vallahi 1 sorunun bedeli 10 tl olur mu bide mağdur bizleriz
  14. didem çelebi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

aynen katılıyorummmm lütfen herkes itiraz eder ben etmeyim diye düşünmeyin 1 soru dahi olsa itiraz edin edelim
  15. soner eriş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar başka hangi sorulara itiraz edecez birçok soru var ki?
  16. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

muhammet isimli bir arkadasın önceki sayfalarda yönetmeliklerleispatladığı yaklaşık 10 tane soru var.
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu sorunun cevabı B dir.çünkü çay ve fındık 50 kişi altında olan tarım çalışanlarına iş kanunu ve isg kanunu kapsamı dışandadır.
  18. ben sadece b kitapcığı 49. soruya itiraz etcem..herkese iyi akşamlar.umarım herkes geçer bende dahil olmak üzere..sabahtan beri kafam beynim patladı hiç bu kadar stresli olmamıştım..artık bu saatten sonra nolcaksa olcak olmazsa 23 kasım sınavı var can sağolsun.....
  19. didem çelebi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    göremedim onları bidaha paylaşırmısnız
  20. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hocam yazdığınız 4857 ye göre, yeni kanunda işçi varsa 6331 e tabisiniz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Ağustos 2013 ---
    5. sayfada en son