1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ihsanates61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.
    Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ağustos 2013 ---
    ben bu yüzden elden bugün gönderdim. bu uyarıyı dikkate alın ve elden göndermeye çalışın.
  2. Fth.ylmz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar İSGGM yi aradım evrakları cuma 17:00 a kadar kabul ediyorlar. garanti olsun die mail de attım cvp vermelerini bekliyorum forumda paylaşacam
  3. meftun şahin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba Dava Arkadaşlarım ben biraz önce elden teslim edilmek üzere verdiğim itiraz dilekçesinin muhattaplarına ulaştığını ve itiraz dilekçesi vermek üzere bayağ bir sıranın olduğunu duydum.Bu sıra ne kadar çoksa elimiz o kadar güçlü olur.Ayrıca ben itiraz ettiğim soruları paylaşıyorum.Hakkımızda hayırlısı olsun.

Ekli Dosyalar:

4. korbay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar bugun 14:00 civarında çsgb na elden teslim için arkadaşım ankara da gitt . 250 civarında sıra olduğunu söyledi . bu sınavda çok iptal olacak. iptal edilmesi kesin olupta iptal etmeyecekleri sorularda olacak. onlarıda mahkeme yoluyla iptal edecekler. bunlar bunların hepsini biliyordu. bu sorular hazırlanırken bile bile bu şekilde hazırlanıyor. kimse iyi niyetten. millet geçsin diye iptallik soru koymuşlar gibi bi düşünceye kapılmasın. orada bakanlıkta soru hazılamaya yetkili olan kişi eğer gerçekten bilmeden yapıyorsa o hataları. bu tamamen beyin yetersizi olduğunu gösterir. tamamen duygusal sebepler. güzel para geliyor. şimdi sonuçlar açıklandıktan sonrada 68-69 da kalanlar olacak onlarda optik kağıtlarının yanlış okunduğunu veya iptal olan soruların değerlendirilmediğini düşünerek para yatırıp inceleme isteyecek. verdiğiniz vereceğiniz parayı bir hesaplayın. bi de sizin en mutlu anınızda kazandım dediğinizde de 354 tl belge parası alacaklar sizden. umarım bu göz yumulan maddi giderlerin karşılığını alırız. herkese mutlu haberler diliyorum.
  5. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    korbaya katılmak la birlikte sınavın tamamının iptalinin olması gerekir,bu kadar bariz kusur ve hata nın temizlenmesi ancak sınav iptali ile olur.
  6. Seçkin Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınav iptal olursa 70 üstü alanlara hem maddi hemde manevi açıdan büyük haksızlık olur :(
  7. orkun kocabıyk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    eğitim aldığım kurumun itiraz edilmesi gereken sorular diye attığı maile baktım sankı 17/51/58 nolu sorular şık değişikliği 30/32/35/56/59/62/73/78/85 nolu sorular içinde iptal yeterli gibi a kitapçığına göre.
  8. Fth.ylmz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ya şu sorulara itiraz edemedim içim yanıyor :s Ankarada ki arkadaşları aradım herkes çalışıyor ilgilenemiyor lki :s özellikle şu b kitapçığı 11 no lu soru kesin iptal niye kimse ilgilenmedi. ben mi yanlış görüyorum yoksa

Ekli Dosyalar:

9. muratkılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar A kitapçığı 79 soru iskele sökme A kitapçığı 99 soru acıklamlarıyla yazılmıstır bakın bence kesin iptal olur ankaraya yetişebilenler değerlendirsin

Ekli Dosyalar:

• itiraz.doc
      Dosya Boyutu:
      34,5 KB
      Görüntüleme:
      35
  10. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben belki o yazım yanlışını okurken yanlış anlamış olabilirim bu hata değil mi haksızlık değil mi?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ağustos 2013 ---
    başbakan erdoğana şikayet edeceksin buları bak nasıl talimat veriyor
  11. yaşarsalur İSGforum Üyesi

11 . soru iptal diyosun gerekçe yazıyor gerekçeni dikkatli okumuyosun bak simdi
    Kapsam ve istisnalar
    MADDE 2 –(1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.
    (2) Ancak aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu Kanun hükümleri uygulanmaz:
    a) Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri, genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri.
    b) Afet ve acil durum birimlerinin müdahale faaliyetleri.
    c) Ev hizmetleri.
    ç) Çalışan istihdam etmeksizin kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapanlar.

d) Hükümlü ve tutuklulara yönelik infaz hizmetleri sırasında, iyileştirme kapsamında yapılan işyurdu, eğitim, güvenlik ve meslek edindirme faaliyetleri.

benim koyu ve altı çizili işaretlediğim yeri oku ve sonra alttaki maddeleri oku tavsiyedir.
  12. Abdullah MADENCİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Arkadaşlar eğer itiraz dilekçelerini iadeli taahhütlü posta ile gönderirseniz ekrak kayıt tarihi postaya veriliş tarihi oluyor. Daha önce çalışmış olduğum Kurumda bu çok başıma geldi...
  13. Fatih Öksüz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hocalarımızla yapmış olduğumuz istişareler neticesinde ekteki soruların hatalı olduğunu düşünüyoruz.
    İtiraz etmek isteyen arkadaşlar bugün mutlaka itirazlarını yapsınlar.
    Saygılarımla
    Fatih ÖKSÜZ / PERKEM İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Kurumu

Ekli Dosyalar:

14. serdar emre İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    başbakan erdoğana şikayet edeceksin buları bak nasıl talimat veriyor[/quote]

başbakana çok güveniyorsun işine gelmezse hiçbir şey yapmaz.
  15. Fth.ylmz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    C şıkkında “kendi hesabına çalışan berber” denilmiş fakat bu şıkkın doğru olması için çalışan istihdam ediyor mu. etmiyor mu belirtilmesi gerekir. Ederse zaten işveren olduğundan direk olarak kanun kapsamına girmektedir ki işverenlerde kendi nam ve hesabına mal ve hizmet üretimi yapıyorlar. Bu durumda doğru şık bulunmadığından sorunun iptali gerekir. bence siz iyi okuyun...
  16. hasan serin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    katılıyorum...eksik bilgi var
  17. Bizim kadar detaylı düşünceklarini sanmıyorum
  18. onur erman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ilk günden beri takip ediyorum tüm dilekce örneklerini okudum (isim vermeyecegim ama) bazı kursların hazırladıgı dilekcelerde dahil genel olarak baktıgımda 6 soru kesinlikle makul sebeplerle iptal gerektirir. Benim görüşüm sacma sapan sırf değişiklik olsun diye yazılan sorular ve gerekceleri örnek verecek olursam soru iskele sökülme islemi itiraz önceki sınavda böyle demiştiniz simdi neden böle dediniz. Yada basım hataları basım hatası yaptınız 4 bosluk biraktınız soru iptal daha cesitlenebilir. asıl tartısılması gereken netlik içermeyen sorular örnegin yuksekte calısma sorusu iki tüzük iki cevap hangisine göre soruldugu belirtilmemiş bu iptal gerektirir. Sonuc olarak sorunun iptali için cok umutlanmayın bana 15 soruluk bir iptal dilekcesi gelse ve bu dilekcede 5 tane sacma sapan tutar yanı olmayan iptal istemi varsa dilekcenin gerisini okumaya gerek bile görmem sorunun iptalinde iptal istegi sayısı kadar yanlıs yapan kişi sayısıda önem arzeder simdi cogunun yönetmenlik iptal oldu soru iptal olsun dediği soruların genelinde kac yanlıs vardırda soru iptal edilsin
    tamamen tartısma acmak için yazılmıstır. kişi yada kurumları içine cekmeden fikir üretmek amacında sahsi görüsümdür.herkes ister 9 iptal olsun mükün oldugunca cok kişi tekrar para emek harcamasın ama gercekler soyleki bu sınavda iptal edilecek dokuz soru yok
  19. bence en az 4 soru iptal edilecek..
  20. Size katılıyorum daha çok kendi yanlışlarımıza yönelik soru iptali değil de mantık ve yönetmeliğe aykırı olan sorularda bu itirazlar olmalı.Ayrıca sorunun doğru cevabı başka şıkta yer almasına rağmen yanlış bildirilen sorular var cevap anahtarında.