1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. taşkın dilek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şimdi burda sınava giren arkadaşlarıma soruyorum kazanacağına kesin gözüyle bakan varmı?? bu soruları kimlere nasıl hazırlatıyolar acaba bu kadar yanlış soru bir arada olurmu??
  2. taşkın dilek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A soru 58 : cevap b olmalı ama cevap c verilmiş :)
    açık havada çalışan vinçlarin kabinleri kapalı olmadır sıkkına yanlış demiş .. açık olması lazımmış
  3. benim kesin gibi ...
  4. taşkın dilek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O zaman sizi tebrik ediyorum; ama ben bukadar özensiz ve düzensiz soruları bir arada hiç görmedim
  5. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    güvenlik bilgi formları yönetmeliği olarak incelendiğinde zaten istediğiniz sorunun cevabına ulaşamıyorsunuz,size verilen soruda ... ergonomik tehlikeleri tanımlarken ağadaki bilgilerden hangisine ihtiyaç duymaz? diyor dolayısıyla bu sorunun birebir cevabının içinde geçtiği yönetmelik yukarda açıkladığım iş güvenliği risk değerlendirilme yönetmeliğinde ''Tehlikeler tanımlanırken çalışma ortamı, çalışanlar ve işyerine ilişkin ilgisine göre asgari olarak aşağıda belirtilen bilgiler toplanır'' başlığı altında toplanmıştır,ergonominin tanımında da makine-insan olgusu malzemenin fizyolojiye uygunluğu vurgulanır ki bunları da gönderdiğim linkte iyi anlatmışlar, bir yönetmelikte olup diğer yönetmelik de olmaması sorunun iptalini zaten gerektiriyor demektir.
  6. taşkın dilek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A kitapçığı 47 soru
    Soru Güven Bey'in Çalıştığı İş Yerinde Elle Taşıma İşleri Yönetmeliğine göre işveren çalışanlara hangisi hakkında kesin verilerle bilgilendirmekle yükümlü değildir? sorusunda
    A) Yükün Ağırlığı
    B) Yükle ilgili genel bilgiler
    C) Yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı
    D) Yüklerin yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler;
    Elle Taşıma yönetmeliği Madde 8- Çalışanların Bilgilendirilmesi ve Eğitimi
    (1) İşveren; elle taşıma işlerinde çalışanların ve/veya temsilcilerinin, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilişkin mevzuat hükümlerini de dikkate alarak aşağıdaki konularda bilgilendirilmelerini ve eğitilmelerini sağlar:
    a) Bu Yönetmelik uyarınca sağlık ve güvenliğin korunmasına yönelik alınan tedbirler,
    b) Taşınan yükle ilgili genel bilgiler ve mümkünse yükün ağırlığı ile eksantrik yüklerin en ağır tarafının ağırlık merkezi,
    c) Bu Yönetmelikte belirtilen hususları da dikkate alarak yüklerin doğru olarak nasıl taşınacağı ve yanlış taşınması halinde ortaya çıkabilecek riskler.
  7. yönetmelikte MÜMKÜNSE tabiri zorunluluk olmadığının ifadesi olarak ele alınabilir ben bu sorunun iptalini zor görüyorum
  8. kaç bekliyorsunuz?
  9. onur erman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar önce soleyim vinclerin kabinleriyle ilgili sorunun kesinlikle iptal edilmesi gerektiğini düsünenlerdenim ama tartısmaya pencere acmak acısından konusuldugu gibi nasıl bu kadar yanlıs soru hazırlıyolar sorusunun cevabı olarak
    soruları hazırlayanlar kabin sıkkını soyle düsünerek yazıyor " kabin görüşü engelleyecek sekilde kapalı kabin olmalı" yani bizim düsündüğümüz cam plastik kabin değil demirden kabin bunu böle görsek hepimiz yanlıs deriz yada "üstü kapalı oparatörü koruyacak görüşünü engellemeyecek" deseydi buda dogru olurdu yani kapalı kelimesine turkcede bir cok türlü yorumlarsınız keske bu soruyu yazan adamı arayıp sorabilsek neyi kapalı üstümü altımı önümü istedikten sonra tüm sorulara kulp takarlar bizim okudugumuz gibi okumuyo soruyu hazırlayanlar kendi dogrularına göre okuyolar sorular yanlıs degil sorular belirsiz sahibeli
  10. 77..iptaller hariç
  11. Suat Ertürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yankı Eğitim ve Danışmanlık
    Benim kesin
  12. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    kesin 68 doğru , 22 yanlış ... 10 sorum yanlış görünür muallakta , benim şuan acaba geçer miyim? sorusunu düşünmem kimin hatası ... kimlerin öbür tarafta yakasına yapışacağım :) yazıklar olsun hepsine ...
  13. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kardeşim benim 40 yanlışım var ben bile geçermiyim hesabındayım,sen geçtin say,kafan rahat olsun,şimdiden tebrik ediyorum
  14. bende 72 civarı bekliyorum diken üstündeyim...ya yanlış hatırladığım soru varsa diye..bi kaç soru iptal edilse rahatlıycam..
  15. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    Ben 67 deyim umutla iptalleri bekliyorum.mayis sinavinda da 67 de kalmistim 5 soru iptal oldu hic biri isabet etmedi bana. Yine endiseliyim.
  16. ferit ceylaner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33090
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KARDEŞ HEKİMLER OSGB
    Arkadaşlar http://www.abbasguclu.com.tr/sikayetimvar.aspx linkinde bi arkadaşımız bu sınavla ilgili şikayetini bildirmis. Sizde girip şikayeti oylarsaniz belki abbas güçlü bu ise el atar.çıkmadık candan ümit kesilmez.her kapıyı çalıp her yola başvurmak lazım diye düşünüyorum .isg denizine düşen yilana sarılır işte...
  17. hasan serin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle faydası olacaktır
  18. al.yusuf İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35634
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar A grubu sorularından 3-26-46-81-88'inci soruların iptal edildiğine ait bir bilgi vardı. Bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşlar varmı??
  19. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu sınavı iptal etmezler ama 10 sorudan fazla iptal edemezler hükmü nerden çıktıysa böyle birşey yok komisyon kurulu kendisi bunu dile getirdi 99 soru bile iptal olursa sınav iptal olmaz ama açıkçası bunların amacı bu işe umut varmiş kişileri bertaraf etmek hayallerini yıkmak vazgeçirmektir...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Ağustos 2013 ---
    meftun bey kaç soruya itiraz ettiğinizi başta söyleseydiniz daha iyi olurdu...
  20. volkankryr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    açık havada çalışan vinclerin kabinleri kapalı tutulmalı bildgim kadarıyla bu soruda bir yanlışlıklık yokmu sizce?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Ağustos 2013 ---
    evet bunu arıyordum tesekkurler bu soru kesin iptal