1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim

7. sorunun B oluşunu anlayamadım. Aşağıda yazdıklarımı da okuduktan sonra Anlatır mısınız?
    B)Her bölümdeki ilgili kişileri eğitme ve katılımını sağlama.

UYGULAMA
    • Riskleri Değerlendirme
    • Risklerin kabul edilebilir olup olmadığına karar verme
    • Kontrol Önlemlerinin seçimi ve uygulaması
    • Her bölümdeki İlgili kişileri bilgilendirme, eğitme ve katılımını sağlama
    • Faaliyet planını izleme ve gerçekleştirme
    • Uygulama sonuçlarını yakın takip etme
  2. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Planlama aşamasında yer almaz diyor. Bu durumda "Her bölümdeki İlgili kişileri bilgilendirme, eğitme ve katılımını sağlama" olmalıdır bana göre de.
  3. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    Gözden kaçırdığınız bir şey var. Burada Uygulama aşamasından 3 şık Planlama aşamasından 1 şık var soruda. Yani Soru "yer alır" şeklinde düşünülmüş. Ama balık hafızalı akademisyen, şıkları yazarken soruyu unutmuş. ^_^
  4. Ahmet ALTINOK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Doğru. Benim düşüncem yanlış oldu sanırım. Soru yanlış verilmiş durumda.
  5. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    67 net. Vinç sorusu şık değişimi, PUKO sorusu iptal, CO-CO2 sorusu iptal =70 Suphaneke-Amin.
    Sınırda Yaşayanlar -2 Gösterimde. ^_^
  6. ellvoo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    b kitapçığındaki 7 25 49 57 70 95 in karşılıkları A da nedir hocam bilen varsa yazarsa sevinirim daha önce paylaşılmıştı ama bulamadım
  7. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    B 7 A 17
    B25 A35
    B49 A58
    B57 A47
    B70 A50
    B95 A85
  8. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    herkesin kendini neden 6 soru iptal olur diye alıştırmaya başladı ki,onlarca soru bariz yüze yüz yanlış ken anlamadım,10 sorunun üzerinde iptal olacak diyorum bende
  9. ellvoo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    caner hocama katılıyorum en az 9 soru bağırıyor beni iptal edin diye:) ben 66 da kaldım mustafa beyin 6 sorusuna göre ise 69 kalıyorum ben böyle bir sınav duymadım görmedim :(
  10. ellvoo İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşçi Sağlığı Ve İş Güvenliği Tüzüğü
    Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi: 4.12.1973 - No: 7/7583Resmi Gazete Tarihi/No: 11.1.1974 / 14765 ​

BİRİNCİ KISIM​
    Genel Hükümler​
    - FORKLİFTİN GERİ HAREKETİNDE UYARI ZİLİ: (TÜZÜK HARİCİ DÜZENLEME)
    Forkliftlerin geri hareketi sırasında çalışan uyarı zili yoktur.
    Forkliftlerin geri hareketi sırasında otomatik olarak çalışan korna bulunacak, bu kornanın sesi, işyerindeki diğer sinyal seslerinden farklı, diğer makinaların meydana getirdiği gürültüleri bastıracak kadar kuvvetli olacak ve aynı işyerinde çalışan çeşitli motorlu arabalar için aynı ses tonu kullanılacaktır.

A kitapçığı 56.soru motorlu arabalar sorusu buraya göre sorulmuş galiba ve ben aynı ses tonunu kullanmazlar diye düşünmüştüm mantıksız ama doğru cevap bu
  11. bizim kurs neden konuyla alakalı mail atmadı çalışmıyorlar canım belli :D
  12. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    Kesin Olanlar A17 A85 iptal A58 şık değişikliği vinç sorusu.
    İnsaflarına kalanlar. Güven Bey ile ilgili A43 ve A47 Hukuk A6 3-4 mt A62 Nötron Beta Gama A35
    Kesin olanlara yukarıdakilerden 1-2 tane ya da 18 Mayıs Sınavında A3 ü iptal etmeleri gibi, burada mevzusu bile geçmeyen sorulardan 1 ilave. Çok fazla soru iptali gereken bir sınav ama önceki sınavlardaki iptallere bakılırsa (Mayıs 2013 CE sorusunun iptal edilmemesi) iptaller herkes için sürpriz olacaktır.
  13. onur erman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    "yonetmenlik "açık alanda çalışan vinçlerin kabinleri kapalı olmalıdır" diyor" dediniz kaybettiniz yönetmenlik operotorun iklim sartlarından korunurken en yuksek görüsün saglanması gerekiyo diyo benim anlatmak istediğim bende herkes gibi I-III isaretledim ama bu adamlar ahmak değil böle hatalar yapacak sorudaki netsizlik kapalıda nasıl kapalı her yerimi kapalı görüsü engellemeyecek sekildemi kapalı demir celik mevzunada takılmayın anlatmak istediğim kule vincleri alt kısmını akrilikten yapıyolar dikkatinizi cekmiştir komple plastik kabinler var her yer kapalı ama aslında heryer acık yoksa malzeme bilimci değilim. konu malzeme yonetmenlikte yazmıyo konusu değil konu bu adamlar soruları hazırlarken cok dusunuyolar sonucundada bu kadar sacma sorular yazabiliyolar yanlıs dediğiniz soruların hepsini dogru cıkartabilirim
  14. onur erman İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar asetilen tuplerinin acılıp kapanmasıyla ilgili bilir kişi vasfiyla acıklama yapmak isterim.
    asetilen tüpü ve salama arasındaki tesisat bildiğiniz gibi kaucuk hortumla sağlanır.
    hata olması kaza yasanması durumunda asetilen yanarken ortamda olmasını son istiyeceginiz acık bir oksijen tüpüdür. mantık asetileni acalım asetilende bir hata varsa yanacaksa yansın ama oksijen bu işe karısmasın dogru sıra 1-asetilen tüpü 2-oksijen tüpü salamada 3-oksijen vanasısı 4-asetilen vanası kapatırkende püf nokta boruda gaz kalmasın diye gene tüplerden kapatmaya baslanıyo
  15. Bu soruyu sınava hazırlanırken çözmüştüm size mantıksız geliyor ancak işletmede 5 ayrı motorlu araç olsa 5 ayrı ses tanımlaması yapılsa (kuş sesi zil sesi çan sesi......) ve aynı anda çalışan Araçlar olsa bunlar.... ne çalışan kişi ne geldiğini algılayabilir ne de gürültü kirliliğinden o ortamda durulabilir
  16. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende bu sorulara itiraz ettim bakalım ne olacak tahminim 8 soru iptal olacak 2 şık değişecek
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2013 ---

yıllardır bu işi yapan kaynakçıya sordum önce asetileni açarım dedi sonra oksijeni açar ayarını yaparım dedi :D bence bu soru doğru bakalım bunu napacaklar..

Ekli Dosyalar:

17. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Bu bilgi nerede vardı? Dayanağınız nedir?
  18. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    arkadaşlar A grubu sorularından 3-26-46-81-88'inci soruların iptal edildiğine ait bir bilgi vardı. Bu konuda kesin bilgisi olan arkadaşlar varmı??
    18 Mayıs sınavı iptal soruları
  19. aynen öyle
  20. al.yusuf İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35634
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iptal edilecek olan soruların avantajı nasıl olacak.?