1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kesinlikle Doğan Bey, ben pek yazmaya fırsat bulamasam da, sizleri takip ediyorum. Bu siteye geçmenize de çok sevindim.
  2. ben sevinmedim..herkes buraya geçecek herkes..gerekirse günün 15 saati virüslük yaparım yine de bulandırırım ortalığı potansiyeli bende mevcut..intikam gecikir ama ölmez!
  3. emre mesaj attım özeline bakar msın
  4. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Ağzın bal yesin Doğan... :)
  5. :D nereden söyledin..dün geceden beri pederin balını yiyorum kestane gürcü balı valla süper:D..halen daha masamda kaşıklıyorum
  6. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  7. ben birkez daha ferideyi bi arıyayım bakalım ne diecek:D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---
    aradım sekreteryayı yine 9 pazartesi açıklanacak diyor..dedim ona: dün bir arkadaşımız merkez müdürlüğe bizzat gitti ve sonuçların bugüne açıklanacağını öğrendi diyorum kadına, halen daha: bize 9 pazartesi bilgisini verdiler diyor..bunlar ne yapıyorlar yau
  8. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sizinde mi 66 doğru var.....yani aynı kaderimi paylasiyoruz :)
    ah bu feride mahvetti bizi :)
  9. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    bunların ne yaptığı belli değil,iptal edilen soruların pazartesi belli olduğunu düşünelim ayın 12 sine sonuçları nasıl yetiştirecekler? 3 gün demi sonuçlandıracaklar?
    benim ümidim giderek tükenmeye başladı arkadaşlar. bi katekulleye gelecez ya hayırlısı :))

10. aynen öyle diyor: pazartesi açıklanacakmış da 12 sinde de sınav sonuçları verilecekmiş..kadına bak sen ya
  11. erdincbas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sınavı hazırlayan kuruluş bu kadar amatörce işler yaptıktan sonra gerekçeleri ile birlikte iptal edilmesi gerekli olduğunu düşündüğümüz soruların iptal edecek olan kuruluş gerçekten de bu konuda eğil midir? Benim kafamdaki soru işareti bu. Sorularda ucu açık bırakılmış çok yer var. Bu durumu algılaya bilecekler mi?
  12. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    o telefonlara bakan memurları bilirim (bende maliye bakanlığındayım) çoğunun hiç birşeyden haberi yoktur. komisyondakilere sormuştur onlarda pazartesi diye başlarından atmışlardır kadıncağızı :)bildiğim birşey var bu süreç biraz daha uzarsa feride hanım izne ayrılacak :D

13. asıl feride hanım bu telefonlara cevap vermeye devam ederse izne değil haremliğe ayrılacak..onun için biranönce açıklansın kurtulsun:D
  14. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sanırım en çok feride hanım istiyodur açıklanmasını :)
  15. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    açıklandı
  16. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benim +2 ==> oksijen-asetilen sorusu ve vinç kabini sorusu senin +3 nedir merak ettim..
  17. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 18 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İŞYERİ HEKİMLİĞİ:

İptal veya cevap şıkkı değişikliği gerektirecek herhangi bir soru bulunmamaktadır.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

A kitapçığındaki 17 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 7 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 30 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 40 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 50 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 82 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 83 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 93 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 84 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 94 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 95 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 51 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 42 nolu sorunun cevap şıkkının (A) yerine (B) olarak düzeltilmesi
    A kitapçığındaki 58 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 49 nolu sorunun cevap şıkkının (C) yerine (B) olarak düzeltilmesi

7+2 ler tutturdu
  18. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    evet
    A sınıfı 22 iptal :((
  19. bu soruların iptali ve değişikliği maximum 4 puan getirir...oğunluk bunların çoğusunu doğru yapmıştır

bu listeye mi karar verilecek..açıklar mısınız