1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. şık değişikliklerim le +2 iptallerden +3 aldım :)))
  2. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Hocam nerden aldınız bu sonuçları, hangi sitede ? İSGGM de yok...
  3. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hukuk sorusu -b grubu 53. soru - biyoloji sorusu
  4. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burda yazıyor.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=ydb

Benim de şık değişikliklerinden +2 iptallerden +2. Umarım bu sefer olmuştur, cevabını hatırlamadıklarım da vardı. İnşallah herkesin işine yaramıştır.
  5. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI

A kitapçığındaki 26 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 36 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 28 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 38 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 29 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 39 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 32 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 36 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 26 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 49 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 60 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 50 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 73 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 63 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 74 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 64 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 75 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 65 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 76 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 66 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 77 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 67 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 78 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 68 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 79 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 69 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 80 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 70 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 81 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 91 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 82 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 92 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 83 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 93 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 95 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 86 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 96 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 87 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 97 nolu sorunun iptali
    A kitapçığındaki 88 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 98 nolu sorunun iptali

şu nedir yaa..
  6. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

sınavı boşa yapmışlar demek :O Daha neler..!!
  7. erdincbas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    radyasyon sorusunu iptal etmemişler çok ilginç en barizi oydu
  8. demekki 10 soru iptal olunca sınav iptal olmuyormuş demek :)) 22 soruuuuuu vay vay vay
  9. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

yani şu sınavı hazırlayanları kapı önüne koyucan resmen..
  10. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adam 48 alıyorum derken birden 70'le geçiyor falan..
    Bunlar kafalar güzelken hazırlıyorlar bu soruları heralde..
  11. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Bu sonuçlar beni +5 veya 6 puan etkiliyor ama kurtarır mı bilemiyorum, durumum KRİTİK... Umarım diğer arkadaşlarımız başarılı olur.
  12. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    beni kurtarmıyor,mahkeme yolu görünüyor,böyle aptallık olmaz,53.soru nasıl iptal olmaz hiç itiraz dilekçelerini okuduklaını sanmıyorum,biyoloji sorusu vs..ihtiyaca göre iptal yapmışlar a sınıfına bak hele
  13. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    açıklanmış 7+1 :)
  14. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    66 daydim 3 soru yaradı bana........69 da kaldım sanırım .....6 soru doğru yaptığım sorular......şansa bak :(
  15. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Demek ki C değil A sınıfına ihtiyaçları varmış. :)
  16. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    yüksekte çalışma sorusunun şıkkı değişmemiş 4 metre 3 metre olacaktı
  17. ben a sınıfını bilerek böyle yaptıklarını düşünüyorum hiç normal değil herkesi geçirelim diye yaptılar herhalde..bir sınavın 4 de biri yanlış olur mu yahu???
  18. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar
    Tam bir hüsran ve hayal kırıklığı içerisindeyiz...
    Mayıs sınavında 64 + 4(iptal edilenler) = en az 68 gelmesi gerekirken ki 12 soruyu da çift şıkka indirmiş ama neyi işaretlediğimi hatırlayamıyorum sonuç yine 64 gelmişti. Evet yanlış okumadınız yine 64... Yani iptallerin eklenmediği hissine kapıldım açıkçası.
    Bu sefer 60-65 arası beklerken (5 tane çift şıkka indirmiş ama neyi işaretlediğimi hatırlayamıyorum)...
    Açıklanan iptallerden 5 tanesi işime yarıyor. Bu durum da yine bir belirsizlik ve yine iptallerin üzerine eklenmeme hissi de eklenince durumumu tahmin edersiniz.

Lanet olsun o komisyondakilere...

Bu durumda hukuki mücadeleye başlamak zorunda bırakılıyoruz.
    Bakınız:
    1- Nötron sorusu es geçildi, (A-35)
    2- Güven Bey yükün ağırlığı ile ilgili soru es geçildi, (A-47)
    3- Kaynak atölyelerinde 5m - 284 m3 - ... sorusu es geçildi, (A-50)
    4- Korkuluk ve platformlarda iki ayrı tüzük 3m - 4m sorusu es geçildi... (A-62) (Kaldı ki aynı soru yine bu yıl B sınıfı İGU adaylarına sorulmuş A kitapçığı 76. soru orada cevap 3m olarak belirtiliyor...)
    5- İskele sökülmesi... Aynı soru 2012'de sorulmuştu ve orada verilen cevap bizim bu seneki B şıkkımız bu sene ise verilen cevap çapraz elemanlar sökülür cevabı!!!! Bu soruyu da göz göre göre es geçtiler... (A-79)
    6- Denetim ve incelemeye ilişkin kayıtlar... Bunu da es geçtiler... (A-94)

Allah (C.C.) o komisyondakilerin belalarını versin, mahşerde iki elim de yakalarında onların olacak.

Bu durumda artık mahkeme yolu maddi ve manevi tazminat yolu bizlere resmen görüldü...
    Arkadaşlar, haksızlığa uğradığını düşünenler, birlikte hareket edelim ve bu haksızlığın hesabını maddi ve manevi tazminat davası açarak hem düzelttirelim hem de tazmin edelim.
    Bu hususta birlikte hareket etmemizde büyük yarar olduğu kanısındayım.
    Zira sayın başkan Levent Kavlak bey bu hususta hukuki destek verileceğini önceden açıklamıştı...
  19. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bir soruyu hatirlayamiyorum .....4 tane de yarayabilir .....70 sınır .....offf offf offf
  20. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hukuk ve nötronda aynı şekilde değişmemiş. Tüm hukuk kurallarının insan davranışını konu aldığını öğrenmiş oldum.