1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kazanan arkadaşları bende tebrik ediyorum..Herkes için hayırlısı olsun..
  2. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    sınavdan çıkarken cevapları almıştım benimki net 68. keşke almasaydım diyorum şimdi :( ümitler tükendi bende :(
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İdari mahkeme davaları o kadar uzun sürmüyor. Ancak bakanlık temyize giderse 6 ayı bulabilir. O nedenle kasım sınavına girip garantilemeye çalışmak en mantıklısı...
  4. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    doğan bey evet o benim...şimdi de dönüş yolundayim ...sınırda kalmanın büyük yüküyle evime dönüyorum :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---
    lütfen umutlar tükenmesin......
  5. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Soruların cevaplarını aldım demeyin ltf..Bu da büyük haksızlık :( Cevapların alınması yasak eğitmen izin verirse alınıyo ama 2. sınavım eğitmen ilk daha sınav başlamadan almayın kopya yazarım diyor:( ya cidden yasak olsun ya da olmasın..Kişi insiyatifine bırakılmaması gereken bir durum bence bu ..

6. o yük bende de var..12 sinde haberleşelim
  7. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    yapacak birşey varmı bilmiyorum şu andan sonra hayırlısı dmekten başka
    bencede haklısınız. eğitmene bırakılmaması gerekiyor hatta alınmasın bidaha almam zaten :)
  8. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    benden yanada haram zıkkım olsun... :D
  9. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Aslında idari mahkeme en fazla 6 ay ,temyize gidilir ise 2011 davası hala devam ediyor.Yani en az 2 yıl diyebiliriz.
    Sonraki sınava çalışmak tabiki mantıklı ama madem bu kadar sistem yanlış diye şikayet ediliyor o zaman neden buna karşı çıkılmıyor.Yani sadece söyleyerek kazanabilinecek bir durum yok.Sistem yanlış ise ve düzelmesi için yapılabilecek birşeyler varsa ki bence amaç kazanmak ya da kazanmamak değildir.İSG madem bizim için bu kadar önemli neden daha ilk başında yapılan yanlışların düzelmesi için emek harcamayalım?
  10. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    69 desem
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İtirazlar ilgili gerekçeler itirazcılara postalanmış. Bunları yayınlarsak neyin ne olduğunu anlamamız daha kolay olacaktır.
  12. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    benide düşün koray hocam
  13. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ilki 68 bu kaç bilmiyorum desem :)
  14. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    burdan sonra yapabileceğim bişey varmı bilmiyorum...belkide hayırlsı böyledir:)
  15. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aysegönül hanım bence bunu sonra tartışalım ...zaten talat bey kesin olan bir durumdan dolayı üzgün ....bence teselli edelim....
  16. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İtiraz dilekçenizde yazılacakları hakkında size hoş olmayan bir haberim var.Herkese genel bir açıklama gelecek :(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---
    evet ama bende cevapları alamadığım için sonucumu bilmiyorum buda üzücü ne yazık ki..
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Sistemi düzeltmenin tek yolu var. Bu tür sınav organizyonlarını özel yasalı ve devlet denetimli özel şirketlere devretmek. Böylece devlet tazminat, yaptırım vb yollarla hesap sorabilir. Hemde kalite üzerinden bir rekabet oluşur.

Devlet bu gibi rutin dışı sınavları MEB'e havale ediyor. Oda komisyon kurmak için çok az ücretlerle hoca davet ediyor. Hocalar bu işi angarya görüp mazeret beyan ediyorlar. Buldukları hocalarda emeklilği gelmiş atıl hocalar ve müfretadın dışındalar. Hazırladıkları soru da bu oluyor.

ÖSYM gibi rutin sınavlar için özerk kurumlar kurmuş. Ama İSG için bunu yapmak imkansız çünkü ne kadar süreceği belli değil.
  18. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    inşallah koray bey :)
  19. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Evet ama doğru sistem için itiraz etmekte gerekmiyor mu?Eğer bunları görüp doğruyu biliyor ve birşey yapmıyorsak o zaman düzelmesini beklemekte sadece bir hayal olarak kalmaz mı?
  20. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ne deyim sizde haklısınız......