1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    öyle demeyin emin olun sonucu bilmemek daha iyi. ..
  2. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar şimdiye kadar açılan davalardan herhangi bir sonuç alınamadığını forumlardan okuduk. Bence bunun yerine farklı birşeyler düşünmek lazım.
  3. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :)geçen sefer 56 bekliyodum 68 aldımda bu sefer ne bekliyim bende bilmiyorum:)O yüzden cevapları alamamak benim için bir yara:)Hayırlısı..
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Elbette itirazlar ne kadar çok olursa yeni bir sistem arayışı da o kadar kolaylaşır. Ama yeni MEB bakanı Avcı ilk görev konuşmalarından birinde bu sınav sorununa değindi. MEB açılan davaların (3000 gibi bir rakam verdi) önemlice bir kısmının kaybedildiğini, kurumun bu nedenle çok ciddi maddi ve manevi kayıplara uğradığını söyledi. ama çözüm konusunda benle aynı fikirdeler mi bilemiyorum :)
  5. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    böyle bir genelleme yanlış değil mi?Çünkü bu isg konusunda şimdiye kadar açılan sadece 2011 davası var ve hala sürüyor.Mayısı konuşmak için ise erken
  6. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    teşekkür ederim müge hanım üzüntüde var ama daha çok sinir var bende. bizim bu sınavdan geçişimiz resmen 3 5 kişinin elinde. ona bozuldum biraz ...
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hayır MEB açılan davaların önemlice bir kısmını kaybetmiş. Bakan bizzat kendi söyledi.
  8. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

:) en azından bir fikriniz var ve bunu savunuyorsunuz.Bence asıl önemli kısmı bu..Yoksa ben kazandım nolursa olsun diye bencillik yapmayı da seçebilirdiniz :)
  9. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben birşey demedim... sizde duymadınız o zaman. Tek temennim inş geçeriz.
  10. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu iyi bir örnek değilmi sizce, bu kadar zamanı ben şahsen göze alabileceğimi düşünmüyorum.
  11. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    koray bey yapmaz öyle şey...
  12. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 tane açılmış dava için genelleme yapılması bir örnek değildir.Kaldiki o davayı inceleyip neden uzadığını da öğrenmediyseniz burda bir yanlışlık vardır.Tabiki göze alıp almamak ayrı bir durum.
  13. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bende açıcam.. birlikte hareket edersek, yani toplu ve kalabalık açılan idari mahekemelerde kararlar daha çabuk çıkıyor..
    Avukat arkadaşına sor istersen bilir o..
  14. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kaybetmiş olabilir Koray Bey, önemli olan bana göre ne zaman açılmış davaları ne zaman kaybetmişler. Bana arada olacak zaman kaybı çok olur gibi geliyor.
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hiç bir zaman öyle bir insan olmadım. Bu sınav bir gösterge değil. 50 alanla 80 alan arasında bir fark olduğuna inanmıyorum. Siz geçmiş ben kalmış olabilirdim hiç farketmez. "Doğru" neyse kendi konumumdan bağımsız savunurum
  16. Gökhan Erdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar dava açmayı düşünen var mı ? Tamamen şansa bağlı olarak bazı soruların iptal edilmesi ile geçilip kalınan bir sınav sistemi ile karşı karşıyayız. Bilgi ve belge temelinden yoksun iptal edilenlerin belki 2 katı kadarı daha iptal edilmesi gereken sorulardan oluşan saçma ve bilgisiz - yeteneksiz kişilerce hazırlanmış sorular.... Peki toplum içerisinde belli konumlara gelmiş bizler bu bilgisiz cahil insanlara hukuksal olarak dur demez isek kim bunlara DUR diyecek sevgili arkadaşlar .....
    Örneğin : Ortamda azot gazının bulunduğunu söyleyip havalandırma açılması gereği duymayan fakat pis koku varlığında ki bu pis koku genç bir işçinin PIRT kokusu da olabilir ... pıt kokusunda havalandırmayı açtırıp aklınca havada doğal olarak bulunan AZOT miktarı ile azot tüpünden sızan azot varlığını karıştıran bu ÇOOOOOK SAYGIDEĞER soru hazırlama ekibine sormak lazım gazman ın PIRT ı mı zarearlı yoksa AZOT gazı mı ?
  17. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    tabii.. birlikte açmak avantaj.. idare mahkemenin sonucunu hızlandırır.. 150 kişiyi geçersek süper olur.. ama olurmu bilmem..
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ossuruk denen insan gazının bileşimi Metan, Azot çok yüksek konsantrasyonlarda alındığında bile zehirli olmayan bir gaz. Atmosferde %78 zaten var. Soru da bir problem yoktu bence.
  19. korbay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar bugun aradım şu baya haşır neşir olduğumuz 170 i . 18 mayıs sınavı için iptal edilmesi adına çsgb ye açılan davalar kaç tanedir. hangi sorularadır. ve mevcut süreç ne aşamadadır. şeklinde kaydımı oluşturdum. 3 iş günü içinde yanıt vereceklermiş. çok haksızlık var. bi düşünsenize henüz sınava girmeye fırsat bulamamış kişileri . bi açıklanacak 10 bin kişi geçti sınavı. açık ne 110 bin. bu durumda talepler çoğalacak. daha fazla kurs daha fazla sınav. eğer sınavlar adil bi şekilde hatasız yapılsa idi geçen sayısı artacak. ve buna bağlı açık azalacak. bu durumda daha fazla insanın bu işe para dökmesini engelleyecek. ben uzun uzadıya düşündüm. böyle bir tez oluştu kafamda. öteki türlü gerçekten açıklamak mümkün değil.
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu güne kadar yapılmış tüm İSG sınavlarında başarı oranı %20 ila %35 arasında değişmiş. Son sınavında farklı olacağını sanmam.