1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    2 sene süren idare mahkeme davaları var.. davayıda açarız, sınavada gireriz..
    sınava iki ay kaldı.. 2 ayda o kadar çok yöentmelik kelime kelime ezberlenemez.. kolay sormayacakları çok açık.. artık tüzük adı altındada sormayacaklar.. tüzükten soracaklar, ama içinde tüzük kelimesi geçemeyecek.. buu çok açık..
  2. Mustafa AYKUL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31331
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AKAYTEL İletişim
    bir aksilik olmazsa; +67+7-2+1-1=72
    Bu kadar kötü bir sınav ve iptal süreci arkasından sevinemiyorum. Hak eden ve kalan arkadaşlar adına üzgünüm. Umarım bu süreçte mahkeme yolu da dahil herkes hak ettiğini alır. Sağlık ve mutlulukla kalın...
  3. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kesinlikle sınav itiraz dilekçelerine bakıldığını düşünmüyorum,burada hepimizin emin olduğu ispatlarıyla hatta mevzuatta ve yönetmeliklerlede desteklediği ve kanıtladığı sorular var,onlar nasıl olurda iptal olmaz, mesela B KİTAPÇIĞI 53.SORU bunlardan birtanesi,böyle burada paylaştığımız kesin dediğimiz 5-6 soru var,itiraz paralarından milleti sömürdüler,şimdide mahkeme yoluna zorluyorlar,ALLAH HEPSİNİN BELASINI VERSİN,buraya sadece bela okuyorum gün içinde ise aklıma ne gelirse sayıyorum,yetkili biri olsa ona da dümdüz gidicem ama arıyorum 170 i ORADAKİ KADINDA BİŞEY BİLMİYOR YETKİSİZ,
  4. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuya cevap alırsanız mutlaka bana bilgi verebilir misiniz?Ltf..
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    53 soruda bir şey yok.. ortam zaten bir büro.. malzeme güvenlik bilgisiyle Güven beyin yapacağı bir şey yok ki?
  6. korbay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    burda paylaşıcam zaten herkes takip edebilir.
  7. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    bana göre sınavdaki başarı oranını bilerek bu seviyede tutuyorlar hatalı soru sorarak. yoksa kaç senedir senede 2,3 kere yapılan bir sınavda her seferinde bu kadar hatalı soru çıkması çok saçma.
  8. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aslında izin vermeleri lazım...uzun paragrafli sorular ...çelişkili cevaplar....bir de iki gün sonra açıklama....net birşey kalmıyor aklimizda .....ben sınav salonunda baya tartistim ....görevli alirim cevap anahtarinizi dedi....cevapları alabileni kutluyorum.....
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hatalı soruyu o nedenle sorduklarını sanmam. Bu tipik beceriksizlik.
  10. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    tamam iyi niyetli olalım. komisyon üyeleri (kaç kişiden oluşuyorsa artık )tamamı beceriksiz. her sınavda bu beceriksizler soruları hazırlıyor. peki her sınavda hatalı soru hazırlayan bu beceriksizler hiç denetime sokulmuyormu?beceriksizliğe de tamam diyelim ama ortada ciddiyetsizlikte var...
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bir kaç kez değiştirilmiş olabilirler. Ancak komisyona çağrılan hocaların çoğunun mazeret uydurup affını istediğini ben biliyorum. Pek kimsenin gönüllü olmadığı bir yer orası. Bu şekilde sorunun çözümü yok gibi.
  12. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Size katılıyorum. Burada hiçte az kişi sayılmayız. Komisyonu kendimiz oluştursak, 1. sorudan itibaren 100 soruyu bölüşsek ve sınav sorularını değerlendirdiğimiz teferruatlı bir yazı oluştursak, bu yazıyıda bakan, başbakan, gazeteci gibi sesimizi duyurabileceğimiz kişilere ulaştırmaya çalışsak... çok mu ideolojik düşünmüş olurum. Bu sayede kasım sınavınada hazırlanmış oluruz.
  13. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    belkide tepkimiz yeterli olmuyor.
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Olabilir? Bakanlığın bu rutin dışı sınavlar için ayrı bir yol bulması lazım. Başka bir mesajda kendi çözümümü de önermiştim.
  15. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ben açıcam..
  16. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    aslında çok güzel bir düşünce hatta bu tarz forumların oluşmasının faydalarından birinin de bu olması gerekiyor. fakat ben biraz içinde olduğumdan dolayı biliyorum bu tarz süreçler kamuda malesef insanları bezdirene kadar uzuyor. bi sonuca ulaşılacağını zannetmiyorum.en fazla dediğiniz gibi kasım sınavına çalışmış oluruz.
  17. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

2 sınavdır gördüğüm çok enteresan bir durum var ki bunun sırf bu iki sınava has olmadığı da ayrı bir gerçek bence..Forumlarda çok fazla konuşma dönüyor herkes şikayetçi,üzülüyor ,söyleniyor bir takım tepkiler veriyor.Ama bunlar sadece burada yazılı kalıyor.Çok çabuk mu sinirlenip sakinleşiyoruz bilmiyorum.Yasal haklarımızı kullanma konusunda bile geride durmayı seçiyoruz..Peki neden ?
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sınava girenlerin sınava tepki vermesi pek etkili olmayabilir. Bu konuda etkinliği olan hocalar, müfettişler, kıdemli uzmanlar vs gibi bir grubun sınav sorularına, sınav yöntemine tepki vermesi etkili olurdu. Ama o kişilerde sınav işi üzerimize kalırdan korkuyor olabilir tabi :)
  19. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    BİRŞEY YOKKİ DEDİĞİN SORUYU MEVZUATTA GEÇEN KISMIYLA AÇIKLADIM İTİRAZ SÜRECİNDE BU SAYFALARDA,MEŞGULUM ŞU AN BULUP YENİDEN YAYINLARIM
  20. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sınav işini de üzerimize alabiliriz. :)