1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    selam millet ne haberler
    benim iptal sorulardan +1 şık değişimindende +2 geldi 67+3=70 oluyor emin olmadığım sorulardan 3'ü de iptallerin içinde eğer cevaplarımı yanlış hatırlamıyorsam yada yanlış işaretleme falan yapmadımsa tam 70 oluyor yada 68-69 la falan kalırım
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    sadece 1 ve 2 yanlış ama seçenekler de yok.
  3. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    herhalde benim gönderdiğim bilgiyi incelemediniz,neye nasıl ne şekilde itiraz ettiğimi anlamadan yazmışsın'' İş sağlığı ve iş güvenliği risk değerlendirme yönetmeliği''ni inceleyip neye nasıl itiraz ettiğimi anlayabilirsin,
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Alara hanım, ben sizin gececeğinizi umud ediyorum. :) ve diliyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---
    İtirazı ve gerekçeyi anladık sanıyorum. Fakat o itirazın bir geçerliği olmadığı yönünde bir iddiaya sahibiz. Muhasebe bürosunda malzeme güvenlik bilgi formuna ihtiyaç duyacağımız bir risk durumu mevcut değil.
  5. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hayır birde 4 yanlış ve cevaplarda var şıkış kapısının boyutuyla havalandırmanın alakası yok, çalışan sayısına göre boyutlandırılır.
    teşekür ederim umarım geçerim , ama geçemesemde kalmak benim hatam çok basit soruları yanlış yaptım dikkatim dağıldı heralde
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Calışan sayısı bulundurulur ama havalandırma sistemi de bulundurulur. Bende sizin gibi düşünüp yanlış yapmıştım. İptalden +1 geldi.

7. yönetmeliğe de inanmam bu konuda
  8. Caner bey ben de katkıda bulunmak istiyorum. Soruyu şöyle yorumluyorum. Muhasebe bürosuna gidersek büro sahibine MSDS leri getirin görüyüm der misiniz?
  9. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    siz de diyorsunuz ki tamamen yorum sor
    hatta şu anda muhasebe bürosuna doğru bakıyorum,soru yorum sorusu ve komplo teorisi oluşturmak bana kalmış öyle değil mi?üreteyim bir tane..ofis te o bahsi geçen materyellere çalışanın alerjisi olduğunu varsayalım ve bu sebepten ötürü hastanelik olsun (alerjinin hertürlüsü var sonuçta,metal alerjisi plastik alerjisi,vs...).Hastanelik olmasına sebep olan olay ofis malzemelerinin incelenip çalışanın ergonomisine uygun hale getirilmemesidir,bu malzemenin en iyi incelemesi de adı üstünde malzeme güvenlik bilgi formudur.
    Ergonomiye kısaca "fiziksel çevrenin insana uyumlaştırılması süreci" diyebiliriz. Günümüz endüstri çağında makine-insan arasındaki artan ilişkiler, insana uyumlu çevre, eşya, makine, ofis vs. gibi fiziksel çevre birimlerinin yaratılması çabalarını zorunlu kılıyor,
  10. y.erozmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar iptal sorular için boşuna yorulmayın. Komisyona göre A-B-C sınavlarında şık değişiklikleri haricinde toplam 3 sınavdan sadece puko sorusu yanlış. Diğer bütün sorular tüzük ibaresi geçtiği için iptal edilmiş. Yoksa yanlış sorulduğu için değil.
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Alara hanım yazınca yönetmeliğe baktım.. havalandırma yazmıyor.

Ama ders notlarında şöyle denmişti. Kapılar havalandırma amacıyla kullanılıyorsa hava sisteminin mevcut duruma göre kapı büyüklüğü tasarlanır vs. Baktım sadece ikisinin doğru olduğu şık yok. Buradan bağlayıp o seçeneği seçmiştim. Haklı olabilirsiniz yinede .
  12. ihsanates61 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Adamlar Tüzük İptalinden ötürü 5 soruyu iptal etmişler. 2 tane de hatalı sorulduğundan + 2 tanede yanlış cevap şıkkı verildiğinden.
    Genel itibarıyla forumdan yaptığım takiplerde, Tüzük iptalinden kaynaklanan 5 soruyu hemen hemen herkez doğru yapmış.
    Tüzük iptali edilmeseydi, toplam 2 soru iptalı yapılacak bir sınavmış bu. Benzer durum A grubu uzmanlık sınavı içinde geçerli.( şık değişikliği hariç)
    Halbuki bir sürü yanlış soru soruduklarına eminiz. ben muhtemelen 71 alacam, muhtemelen diyorum emin olmadığım 2 soruda var.
    Bize yaklaşık 20 gündür yaşattığınız ızdıraplardan aynını yaşayın ...
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ofisteki malzemelerin malzeme güvenlik formu yok ki.. olmayan formu nasıl inceleyeceksiniz onu da anlatın tam olsun :)
    hataların tüzükle alakası yok ayrıca komisyon sadece adamlardan oluşmuyor kadınlar da var.
  14. y.erozmen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  15. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    alarak hanım selamlar....yaklaşık aynı durumdayiz...benim de 69 70 gibi......memleketinizden ciktim....isparta
    yolundayız.:)

16. ofis çalışmaları için periyodik kontrol süreleri ile ilgili bir kural şart bile yok..ne hastalığı alerjisi..periyodik muayenelerin , iş yeri hekiminin kararına bırakılan tek çalışma alanı..artık cümle kur kur doğru cümle kurulmuyo yau
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    o tür bir ofiste allerji olsanız onu meslek hastalığı olarak bile kabul ettiremezsiniz... çünkü aynı ürünler evde de mevcut :)

18. haftayı bekleyelim bayanlar atın kafanızdan valla yatamam..bir soruya bağlıyım doğruysa geçtim eğer ki yanılmışsam 69 demek istemiyorum aman iyi düşünelim makarasına sarmıyalım unutalım haftaya,kararımız kesildi bizi bekliyor
  19. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    iyi yolculuklar müge hanım :)
  20. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    periyodik kontrol süreleri ile ilgili?? yazdıklarımdan ve itiraz ettiğim sorunun içeriğinden nasıl böyle bir kanıya vardınız ??