1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. bu adamların sonuçları derecelendirdiğine şu şekilde emin olabiliyorum:
    otomatik tarayıcıdan sonuçları çıkardılar, itirazlar bünyesindeki soruların kodlanma yoğunluğuna baktılar
    dediler ki ; emniyet 3 metre sorusun % 85 i yanlış yapmış bu soru iptal olmaz
    dediler ki; döner kapıları %90 doğru onaylamış, işte buradan bir darbe vuralım..
    arkadaşlar sonuçları çıkarttılar kim kaldı kim geçti belirlendi, sıra geldi ikinci optik taramaya..onu da yapacaklar mühürü koyacaklar.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---

okumadım ki..40 gün evvel okuduklarım ve hocalarımızın anlattıkları aklımda kaldı

hangi sayfadaydı..okumak isterim..
  2. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1,2 ve 4 yanlış soruda hata yok sadece tüzüğe göre dediği ve tüzükte yürürlükte olmadığı için iptal edildi. havalandırma amaçlı kullanım özel bir durum mesela gelip baktılar çıkış kapıların uygunmu diye içerde kaç kişi çalışıyor bu kapıdan bu kadar kişi ne kadar sürede çıkabilir onu hepaplarlar , ama havalandırmayı kontrol ediyorlar mesela sen dedinki benim acil çıkış kapım sürekli açık ve ordan havalandırmayı destekliyorum, o zaman senin çıkış kapının ebatlarına havalandırma açısından bakarlar.
    yani bu soruda tüzüğüne göre cümlesi olmasa iptal edilmezdi .
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İşte bende öyle düşünmüştüm :)
  4. bizim eskintimiz 399 da kitlendi saka öttü dedi ki sayfa parası dayanmıyor artık arkadaşlar kapamalıyım dedi:D..
    bir cümleyle..takipediyorum havalandırma sorusunu bir türlü çıkaramadım..?
    he guest edildik de çok güzel hoş bir bayan profiliyle girdik bakıyoruz da takipçi erkek sayımız 6 oldu şaştım kaldım..
    berfu hanımı da çağıram mı..dur onu da çekelim butarafı:D
  5. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hadi hepimiz için hayırlısı olsun.
    senin bahsettiğin fırtına bize akşam geldi :)
    iyi yolculuklar bu arada.
  6. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    tamam işte ben yanlışmı anlıyorum sende bunu C şıkkı olarak işaretlemiştiysen doğru cevapta C zaten iptaliyle +1 gelmezki.
    zaten soruda hatalı değil, iptal sebebi tüzük kelimesin geçmesi
    çağır çağır, ben özgürlüklerime düşkünüm biraz her kelimemi ölçüp tartamam konu içimi dışımı diye, 300 küsür sayfa sorular üzerine bilimsel çalışma yapmışız yani. kurul bizim kadar çalışsaydı en az 5 soru daha iptaldi.

ayrıca kaç alıyorsun geçmiş sayfalara baktım göremedim
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    iyide ben havlandırma durumu ile kapı boyu arasında ilinti kuruyorum o doğru.. sadece iki yanlış var 1 ve 2 oda şıklarda yok.
  8. forum da gitgide gözüme alışıyor he:D
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Valla ben forumu sevdim.. siyaset bölümü, müzik paylaşma bölümü, serbest kürsü bile koymuşlar.

Alanımız İSG'ye dair ne ararsak da var. Bundan iyisi can sağlığı umarım böyle gider.

10. gitsin artık da..forum sayfası tam manalı konu bütünü konuşulacak şeklinde bir şartın olması mantıksız..
  11. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hımm sen 1,2,4 demedin yani o yüzden +1 ama şükretki tüzük kelimesi olan soruları iptal ettiler yosa bu soru iptal olmazdı. sen elli itiraz et yok belki havalandırmada kullanacaktı falan diye. , öyle ince eleyip sık dokumamışlar zaten. demişlerki eee oda doğru buda doğruysa bile içinden en doğru olanı seçmeliydin, soruyu soran ne düşünmüş yazmasada anlamalıydın.
    hep muhalif oluyorum ama ben malzeme düvenlik formlarınında varsa incelenmesi gerektiğini düşünüyorum ama ben o soruyu doğru yaptım , buda olur ama en olmazı bu diyerek doğru yaptım. malzeme güvenlik formu bilgisayardada olabilir, mesela güvenlik uyarısında en az şu kadar mesafeden ekrana bakılmalıdır diye bir şey varsa sende ekran mesafesini ona göre ayarlarsın.
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    10 gün "hangi soru iptal olmalı neden" meselesini tartıştık.

Sanıyorum bir 10 günde "bu niye iptal oldu bu niye olmadı" tartışırız.

Bunun iyi yanı tartışırken cidden öğreniyorsun, farklı düşünme biçimleri de kazanıyorsun
  13. koray bey..dava açılarak kazanılacak soruların herkese + olarak yansıyacağını düşünüyorum..
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Varsa inceleyin tabiki ama muhasebe bürosunda onları bulmanız imkansız. Yazıcı da toner olarak asbest kullanıyorsanız başka tabi :)
    Bildiğim kadarıyla onun için emsal karar gösterip ayrıca dava açmak lazım. "Kim ne zaman açtı? Sonuç ne oldu" takip edebilinirse olabilir. Ama önemlice bir kısmı dava sonucuna kalmadan bir başka sınavda kazanır sanıyorum.

15. ben de şunu katiyim: acil durum planları hazırlanıyor ve negatifler tespit edilerek önlemler alınıyor..havalandırma sistemlerinin acil durumlarda bir fonksiyonu olamaz ki zaten çok kısa bir süre içinde mahal terk edilmeli..havalandırma sistemi?..çok mantıksız geliyor
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Dumandan boğulmaların en önemli nedeni dumanın çıkacak yer bulamaması.. basit bir havalandırma bile dumandan boğulmayı önlüyor. O bakımdan havalandırma çok önemli. Kaçacak zaman kalıyor size.
  17. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yokta zaten o fiziksel risk etkenleriyle alakalı, sen acil çıkış kapılarını havalandırma hesaplarına kattınsa, o zaman onun ebatları senin için önemli olur, diyelimki hesaba kattın ve havalandırma yetersiz çıktı sen o zaman acil çıkış kapıları uygun değildir demezsin havalandırma yetersiz dersin ve cebri havalandırma yaparsın, acil çıkış kapıların içeri açılmıyorsa, kilitli değilse çalışanların kısa sürede binayı terkedebilmeleri için uygun ebat ve yerdeyse acil çıkış kapıların yeterlidir.

18. şu şekilde yanaşalım bu konuyu noktalayalım..zehirli dumanın salınma süreci yanma olayının gerçekleşmesinden sonra açığa çıkmaz mı..3.5 dk ya kadar süren yanmadan sonra açığa çıkacak zehirli duman ve bu süreye kalmadan ulaşılması gereken noktalar..
  19. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ama yangının ilerlememesinede faydası dokunuyor :)
    yani acil çıkış kapılarının uygun olup olmadığına havalandırma açısından bakmıyorsun , çalışanların hızlı şekilde tahliyesine uygunmu ona bakıyorsun. yaparmı yaparlar kasımda aynı soruyu sorarlar ama tüzüğüne göre kısmını kaldırırlar ve soru iptal olmaz, bizde derizki yahu geçen sınavda iptal etmişlerdi şimdi neden etmediler homurdanırız. aslında bu iptallerin arkasına birde kısaca iptal gerekçesinide yazmaları lazım, yoksa millete bildiğinide unutturacaklar

20. tamam ben zaten havalandırma olmasın diyorum:D..