1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. keşke düşünme şansımız olsaydı..ikimiz de -1 puan aldık
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---
    ben arkadaşımı bir arıyayım..o bu konularda çok bilge
  2. sdtylmz33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o halde 69 da kaldım. iptallerden sadece 3 tanesi yaradı. şıkkı değişenler +1 -1 biribirini götürdü. iptal edilmesi gereken bir sürü soru varken iptal ettiklerine bakın.... böyle sınav olurmu!!!!
    doğan bey siz kaç alıyorsunuz?
    lütfen doğan bey çok memnun olurum.

3. maalesef öyle bir umut yokmuş..aslında arkadaş bize komplo kurdular..
    asetine sorusunu doğrudan iptal etmeleri bize zarar vermeyecekti..
    ben 70 ama ya 69 sa neden olmasın:D..artık kalemler kırıldı, bakıp göreceğiz ..dua etmek de faydasız

siz nekadar eminsiniz stepelavit bey..1-2 adet emin olamayıp da yanlış olarak kabul varsaydığınız soru yok mu
  4. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben de asetilen sorusunda takıldım....emin değilim neyi isaretledigimi hatirlamiyorum....o soruda çok gidip geldim......iptal olsaydı nolurdu :( 69 da kalırsam çoook üzülürüm ....

5. sadece asetilen sorusunun ne mantığa ne de bilgiye doğru düzgün dayanmadığı ortada, lanet sorudur o..bir tane adam desin ben bilinçli işaretledim asetileni..mümkünatı yok..bir kaynakta şu doğrudur diyor bir diğerinde o doğrudur diyor..orada ufacık bir tiyo vardı.."kesme"..işlemi özel işlemler sınıfına giriyor; kaynak işlerinde özel işlemlerin uygulanmasında önce oksijen valfi açılır ifadesi doğrudur fakat baskı altındaki insanın kesme ifadesiyle özel işlem arasındaki bağlantıyı kurması çok zor..ben şansı olan doğruyu kodladı düşüncesindeyim..sanırım 4000 kişi 69 puanda kalacak
    ben bu sınavdan çıktığımda 10 ile 93 arası bir puan bekliyordum..ama çok hırslandım
    bir öteki sınavda benim barajım 70 deil 80 dir..kendinizi bu rakama şartlandırın
    öğrenebildiniz mi 1 ila 9 u müga
  6. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hayatimda kaynak makinası elime almadım...nasıl çalışır bilmem...kursta üstünkörü anlatıldı......ince asetilen açılır denildi......ben soruyu yanlış dediği için biranda kafam karisti....zaten sınav stresi vardı....ışte hatirlayamiyorum maalesef ......kesme işlemi falan anlamam ben....böyle ayrıntı soru olur mu allahaşkına ...
  7. sdtylmz33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende asetilen sorusunda çok gidip geldim. yanlışsa 69 doğruysa 70 alıyorum. ama neyi işaretlediğimi tam olarak bende bilmiyorum. birde bir soru daha var yanlış işaretledim diye hatırlıyorum ama mantığım o şıkkı işartelemiş olduğuu kabul etmiyor. sınav esnasında ne yaptım bilmiyorum.

8. taam geçti bitti kudretli ol..ben bi istanbula döneyim 23 tane eğitim kurumunu tek tek ziyaret edeceğim koltuğunda oturanın gözbebeklerini beyazlatacağım..sözüm vardı kendime..

hangi soruydu stepelavit bey..mühim bir nokta

motorlu araçların sesleri olabilir mi
  9. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1 9 0 maalesef ogrenemedim ....koray bey yok :)))

10. dinle kardeş..gözünde monitör sayfasındaki 12 eylül sonuç tablosunu canlandır
    adı- soyadı
    tc
    sonuç:kaldı/geçti
    sonra elini sayfaya koy ve yavaşça sağdan sola doğru kaydır;
    ilk göreceğin rakam n olacak ve bu rakam 9 veya 8 gibi değerse kaldın şayet sıfır veya 1 ise muhtemelen 61 almayacağına göre geçtin..işin heyecanını yakala:Dçaktın mı
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Emre bey, 7+2 diyip tutturmuştu.. ben iki tane fazla beklemişim :)

12. heyecanı motive eder, umu
    koray bey..o yedi +2 de 2+2 var aslında..size çıksa 14 lüye bağlardı 2 de yedek şarjör
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Geldim ama öğrenmişsiniz :)

Hepimiz geçelim çok istiyorum cidden.
  14. bir diğeri 399 sayfa burası 39 sayfa..ne emekler vermişiz koray bey.insan kızıyor
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Haksızlık yaptılar... bizim suçumuz yok. Artık yeni evimiz burası, buraya destek vereceğiz
  16. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Emre Beyi de tebrik ediyorum.Çekirdek kadro oluşmuş şimdi 12 eylüle kadar yani netleşene kadar yine bekleyiş....Sınavdan önce hiçbir foruma bakmamıştım zaten böyle bir forumu takip eden sınavı geçer diye düşünüyorum, Haksızmıyım..

17. burada geçen kelamlar on deliği açar, kişinin çalışmalarında izleyeceği yola katkı sunar..
  18. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Siz nereye biz de oraya zaten bu yaştan sonra şunu konuşun bunu tartışın çocuk yok karşılarında

19. siz gerektirdiği şekilde yaklaştınız, aradaki çocuklaşmalar zıt fikirler muhalefete katkı sunar, koray bey misali kişilerin de bu konularına değinmelerine fırsat yaratır..ben rolümü bundan sebep oynadım
  20. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu çekirdek kadroya ben de dahilmiyim :)