1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. yüreğinde hissediyorsan evet..beni buraya çektiler
  2. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    selam arkadaşlar herkese iyi geceler :)

3. merhaba talat hoşgeldin
  4. al.yusuf İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35634
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇALIŞANLARIN GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ RİSKLERDEN
    KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK 28 Temmuz 2013 PAZAR günü yürürlüğe giriyor. Gürültü Yönetmeliği ise "23/12/2003 tarihli ve 25325 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gürültü Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır." deniyor.Kim diyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve arkasından bir tuhaf komisyon toplanıyor. Yürürlükte olmayan bir yönetmelikle ilgili A kitapçığına göre 32'nci soruyu iptal etmiyor.Bu nasıl bir gariplik.Bu nasıl hukuk ülkesi.Sayın imam hatipli çalışma bakanı sizce bu hakkaniyetli oldumu.?
  5. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hoş bulduk çok şey kaçırdım mı?

6. havalandırmadan çıktık anılarımızdan bahsettik:D..sıkıntıyı burada dindirmeye çabalıyoruz hepbirlikte
  7. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Elbette, ben kendi adıma çok şey öğrendim.Samimi söylüyorum yeterince çalıştığıma inanmıyorum,bakın sadece 18 mayıs sınav sorularını gördüm emin olun daha önceki sınav sorularına bile bakmadım,bakamadım.işte biraz genel kültür bilgisi var, birde sizin gibi arkadaşlar internetten hap bilgiler gönderdiler onlara baktım ve son iki gün çalıştaya katıldım.Bana çok faydalı oldu.Ben kendimi katmayım ama siz ve diğer arkadaşlar birleşip bir kurs açsanız sınavdaki başarı oranları diğer kursları geçer,Özellikle arkadaşlar çok faydalı bilgiler verdi.Zaten bir verim olmasa böyle 500 sayfalara ulaşılmazdı.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---
    Forvette Doğan var.
  8. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    eski sitede olsaydınız fişlenmiştiniz :)anılardan bahsetmek yasak orda malum:) şimdi gönderiğiniz mesalar moderatör onayı bekliydu :D
    bu arada yarın ablamın düğünü var arkadaşlar bu günün bütün acısını yarın düğünde çıkartıcam :D

9. teşekkür ediyorum fakat benim rolüm farklıydı..benim fonsiyonum bilgi deil bilgiye fırsat yaratmaktı; ben bildiğimden deil iyi salladığımdan fazla konuşmuş oldum ama iyi de salladım sallama sanatı rizelilerde mejhurdur deil mi:D..onun için ben liberoya sorunlu adamı,kaleye kaanı forvete de pehlivanoğlunu koyarım..benden olsa olsa iletişim manager olur
  10. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İşte ben konuya dahil olayım,Efendim ben kimyagerim itfaiye eğitim merkezinde yangın ile ilgili dersleri ve yangından korunma yönetmeliği ile ilgili yengından korunma önlemleri dersini veriyorum.Yönetmeliğe göre acil çıkış ve havalandırma ayrı bölümde bazı işletmelerde havalandırma daha doğrusu şöyle diyelim duman tahliye sistemi zorunlu ama acil çıkış her işletmede zorunlu örneğin zemin katında kişi sayısından dolayı 2.çıkış kapısı zorunlu olan bir işyerine duman tahliye sistemi zorunlu değil.Dediğiniz gibi her yerde duman tahliye sistemi olması iyi olurdu.
    Koray Bey oyun kurucu.
    Hayırlı olsun Allah mesut etsin.

11. forvete de müge hanım..nasıl son vuruşlarınız etkili midir:D
  12. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    teşekkür ederim :)
  13. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    O da teknik direktör olur.

14. alihan bey siz de stoper olun madem bu kuruculuk fikri sizden çıktı geriden oyun iyi kurulur bu da sizin payınız hakkınız olsun:D
  15. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    isg soru kurulu takımına karşı yenilmişliği kesin olan birini takımda isterseniz bende katılmak isterim :D
  16. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ben de öyleydim.Top geçmez adam geçer,adam geçer top geçmez.Şaka bir yana herkesin karakteri farklıdır ve farklı olumlu yanları vardır.Önemli olan insanların bu olumlu taraflarını görebilmek.Zaten uzman olunca daha bir dikkatli olmalıyız.
    Buyrun efendim hoşgeldiniz şeref verdiniz beni de sağolsun Koray Bey davet etti.
  17. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sizlerle aynı takımda olmak benim için şereftir :)koray bey takımı topluyo madem ben ankaradayım CSGB ile maç ayarlayabilirim :) yarın feride hanımı ariyim mi ?

18. :D..insanın, beyninden geçen kuramları duygu ve düşünceleri tam kapsamlı olarak ve sürekli bir biçimde çeneye vurabilmesi büyük maharet ve gayret ister..bundan sebep en geçerlisi ve gerçekçisi yazıya aktarabilmek...bu çok daha farklı bir yetenektir..benim kanaatim; insan yazdıklarıyla kendini belli eder

feride olmaz..ben o na kırgınım; bir dediği ötekini tutmuyor..
  19. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    öyle demeyin nede olsa üzerimizde hakkı var kadıncağızın :)

20. hee..keşke nafaka bıraksaydık:D