1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    açıkçası futboldan hiiic anlamam ben...ancak sorumluluktan hiç kaçmam ....ne görev düşüyorsa sonuna kadar varım :)
  2. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar sizler sınavı geçtiniz anlaşılan. öbür forumun arkasından dedikodu yapıyorsunuz gibi geldi bana.. ama unutmayın öbür tarafın sahibi yasal süreçte yardımcı olacağını söyledi.. ;)
  3. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    büyük ihtimalle tanıdığı avukatlardan birini tavsiye edecekti :)
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kesinlikle sizsiz olmaz :)

5. kuyumu kazsın daha iyi..hahay:D
  6. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    diğer tarafta 18 kişi toplanmış bile.. dava açılacak.. buralardan katılacak arkadaş varmıdır?

7. ali bey..üzgünüz..benim de 69 da kalma ihtimalim var fakat benim davam biraz kurşuni..öyle depresyona girdim ki istanbuldan uzaklaştım, nazilli de 2 gün kalacağım istanbul a döndüğüm zaman and içtim eğitim kurumlarına ateş püsküreceğim.
  8. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    herkese iyi geceler....yarın dinç kafayla yorumlara devam....bu arada şükür izmirdeyim :)

9. anladık yani okadarını..suskun olduğunuz süre eve dönüş yolundaydınız:D
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---
    dava süreci sıkıntılı geçecektir, sonuçta umut taşıyor insan ha oldu oluyor olacak..beklemek sabır bozucu bir durum..
  10. haydi hayırlı geceler keyifli yarınlar diliyorum.hoşçakalın..
  11. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar 68+6=74 oldu puanım
    Ama bir sorun var, hala içim rahat değil.....
    Forumda yazılanları okuduğumda, iptal olması gereken soruların iptal olmaması sebebiyle kazanamayan arkadaşlara çok canım sıkıldı...
    Zannetmeyin ki şu fani dünyada bizlere zulmedenler haklı olarak öbür alemde varolacaklar.... Unutmayın herkes hakkını mahkeme-i Kübrada alacak
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2013 ---
    Bu arada yeni bi sektör oluştu
    Avukatlar havada uçuşuyor.....
    Iptal olması gereken daha en az 10 soru var

12. iptal olması gereken sorular haricinde sizin yapabildiklerinizi bizler yapamadık ve siz 70 lokum gibi geçmeyi hakettiniz..bence kendimize düşen sorumluluğu farketmenin ve buna göre azmetmenin zamanıdır..gönlünüz rahat olsun..

13. dava süreçleri haramlarla kul haklarıyla dolu olacak..yazık deil mi, insan bekliyecek 3 ay mı 5 ay mı netice ne olacak...bu süre zarfında taşıdığı umutlarıyla yıpratacak kendilerini..avukatlar da bu olayı bu noktaya getirenler de insanların mahkumiyetinden para kazanacaklar..haram
  14. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Dava her zaman her koşulda açılabilir. Yeterli mantıklı bir sebebi olsun.. Böyle bir durum için de emsal karar gerekmez. Elimizde bu davayı açabilmek için geçerli ve yeterli donelerimiz mevcut. En azından A-79 (iskele çaprazları sökülmemeli... sorusu) bu soru 2012'de sorulmuş o zaman ki cevabı B şıkkı bu sene ise C şıkkı!!!, A-47 (Güven bey yükün ağırlığı ... sorusu), A-81 (Hazırlık Koordinatörü - Uygulama Koordinatörü), A-35 (Nötron'lu soru) ve daha bir kaç soru (aklıma şimdilik gelenler bunlar)...
    Bu sorular yönetmelikler ve geçmiş yıllardaki ya da diğer sınıfın sorusu ile karşılaştırılarak kolaylıkla ispatı yapılabilecek doneler...
    Bilemiyorum bu vesileyle maddi-manevi tazminat nasıl açılır ama hem bakanlık hem de bu soruyu soran ve değerlendirenler hakkında dava açılmalı..:sinir:
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Emsal karar dersen açılacak bu davayı kastetmemiştim. Acılacak davada kazananlar olursa dava açmayanlar bu kazanılmış davayı emsal gösterip tekrar dava açabilir üzerinden bir tartışma için nottu. :)

Yoksa tabiki hemen dava açmak mümkün.
  16. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şöyle bir yorum okudum....davayı bir kişi bile açsa ve kazansa herkesi bagliyor....ben de böyle olduğunu biliyorum....aynı sorularda açılmış bir davanın sonucu pozitif olduğu taktirde tekrar neden dava açılsın ......
  17. Dava açacak arkadaşlara önerim: "İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğüne göre" diyerek başlayan sorular A,B ve C sınıfında iptal edildi. Böyle başlamadığı halde bu tüzükten kopyala yapıştır şeklinde sorulan sorulara itiraz edebilirsiniz. Fakat bu konuların birebir başka kaynakta olmaması koşuluyla.
    Komisyon bu bilgileri bir uzmanın bilmesi gereken teknik bilgi olarak görüyor, fakat tüzüğe göre denilerek soruya başladığında hukuki görmüyor. Sınavı iptaller sayesinde geçme ihtimalim yüksek olmasına rağmen arkadaşlara destek olmak istiyorum. Tarafsız gözle iptaline inandığınız sorular için mücadele edelim. Sonraki sınavlarda daha ciddi olmalarını sağlar mı bilmem ama mahkeme sürecinden yılmamak gerekli. Özellikle 3-4 metre sorusu mahkemelik bence.
  18. sevda kuvvet İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba,
    bakanlık 7 sorunun iptaline 2 sorunun cevap şıklarının değiştirilmesine karar vermiş. yeni konu açma butonu göremediğim için buraya yazıyorum. Umarım görürsünüz.
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=ydb
    duyuru metni ektedir.

Ekli Dosyalar:

19. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben mi algilayamadim .....dün belli oldu....biz tartışıyoruz dünden beri.......çok özür benim mi kafam karışık .....
  20. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben bu aşamada daha gerçekçi olmaktan yanayım sonuçta bu sınav geride kaldı ben hatırladıklarım sonucunda 67-69 gibi bir puanla geçemedim. Sonuçta sınavda başarılı olamayan çok kişi var ve son hakkımızda nasıl bir strateji izlemeliyiz bunu düşünsek daha sağlıklı olur gibi. günlerce 20-25 sorunun itirazlarını yazdık haklı gerekçelerle ama ortadaki gerçek bunların iptal olmadığı diğer taraftan hukuki süreç tartışmalarınıda konuşmLrın ötesine geçmeyeceğini düşünüyorum. Bu aşamadan sonra bu sonuçları kabullenip benim gibi son bir sınav hakkı olanlar olarak neler yapmalıyız nasıl bir çalışma planı izlemeliyiz üzerinde vakit geçirmeden konuşmaya başlarsak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim. kazanan arkadaşlarımıza da hayırlı olsun.