1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. imran nabi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar,
    bir hukukçudan aldığım bilgiye göre 18 ağustos sınavın yürütmesinin durdurulması veya sınavın iptali için dava açılarak sonuçların ve sınavın yürütmesinin durdurulmasının sağlanabileceği söylendi.bilirkişi tarafından tekrar inceleme istenebiliyormuş.yalnız davanın çabuk bir şekilde ve sınavın yapıldığı Ankara mahkemelerine yapılması gerekiyormuş. Ankara'da bulunan tüm sınav mağdurları, bununla ilgilenebilecek tanıdıkları olanlar ,avukat arkadaşları olanlar lütfen bu konuda hepimiz adına girişimde bulunsunlar.ne destek gerekirse kendi adıma yardımcı olabilirim.sınavın iptal edilemsi gereken daha pek çok sorusu olduğu(gerekçelerle),sınavın belirtilen taahütlerde(iptal edilen tüzük ve yönetmeliklerden soru gelmesi) yapılmadığı gibi nedenlerle yürütmeyi durdurma ve iptal davası açılabileceğini öğrendim.bu konuda dernek yetkilileri,forum yöneticileri ve imkanı olan sınav mağduru tüm arkadaşlarım Ankara'da dava açarlarsa %100 yürütmenin durdurulacağı bilgisini öğrendim.
    hepimiz binlerce lira vererek sınava hazırlandık ve haksızca sınarda kalarak tekrar binlerce lira masraf yapılmaya(soyulmaya) sevk ediliyoruz.hiç birimiz parayı sokakta toplamıyoruz.aramızda bu belgeye hayatını sürdürebilmek,çocuklarını geçindirebilmek için ihtiyacı olan yüzlerce insan var.sınavı kazananların hakkında bir kayıp olmayacağı gibi puanları mahkeme sonucuna göre dahada yükselecektir.
    yardım edebilecekler lütfen bu konuda acil girişimde bulunsunlar.
  2. esrakaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı...

Yani en ağır ve tehlikeli iş yerlerindeki çalışanların sağlık ve can güvenliğinden sorumlu olacak kişi.

Bu yetkiyi almak için girdiği sınavda 100 sorudan 22 tanesi, soruların hatalı olması sebebiyle iptal edildi.

Ne desek boş.
    Hay benim canım memleketim..
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yanlış bilgilendirilmişsiniz. Sınavda hile, kopya vb bir durum olmadan bunun yapılması hukuken imkansız. Ancak sorular için bireysel dava açabilirsiniz bu yol açık.
  4. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aynen bende tam ne yaptığımı hatırlamayınca arada derede kaldım, gerçi ben 90 alacak olsam bile açıklanıncaya kadar emin olamam , kaydırma yapmış olabilirim yanlış şıkkı işaretlemiş olabilirim diye, yapmayacağım şey değildir.
    neyse ben kalırsam ankarada tüm gün gezerim diye avunuyorum, şimdiden ankarada okuyan yiğenimle planlar yapıyoruz nerelere gideriz diye :) tabi birde açıklanır açıklanmaz biletimi alıcam bu defa kazık yemiyeceğim. :)
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    O kararın lehinize düzeltilmesi için tekrar dava açmanız gerekiyor.
  6. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ne yazıkki A işaretlemişsen o sorun yanlış kabul ediliyor doğru şık B olarak değiştirildi çünkü
  7. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aslında bir örnek görmüştüm iptal edilen sorular toplam sorunun %5'ini aştığı bu sebeple değerlendirme özelliği şüpheli duruma düştüğünden sınavın iptaline karar verilmiştir diye ama yüksek mahkemede değişmişte olabilir.
    iptal davası açılabilir ama hile, kopya gibi durumlar olmadıkça biraz zor ama A sınıfı için açılsa ihtimali yüksek.
    yinede ben iptal ve yürütmenin durdurulması davası açmam ve desteklemem, sınava bir sürü insan girdi ve nerden baksan yarısı kazanacak, yürütmenin durdurulması demek belgelerini almaları işe başlamaları aksayacak demek,sonrasında iptal kararı alınırsada bu insanlar mağdur olacak, onun yerine ben bir sınava daha girerim. tamam komisyon iptallik soruların bir kısmını iptal etmedi hakkımız yendi ama burda komisyona değil olan kazananlara olacak. ama şu şu şu sorularında iptali diye dava açılırsa ne ala.
  8. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hayırlısı olsun diyelim....geçen sefer THY den biletimi mayıs ayında almıştım....gidiş dönüş 150 civariydi :) bu seferde 12 eylülde sonuç negatifse :( biletimi hemen alacagim .....çileli bir 6 gün kaldı....
  9. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mahkemenin kararına ve davanın açılış şekline bağlı, davacı şu şu şu sorular hatalıydı ondan geçemedim soruların iptali ve sonucumun düzeltilmesi diye açmışsa ve mahkeme şu kişinin sonucu şu sorular doğru kabul edilerek düzeltilsin derse bu defa herkesin kararı emsal gösterip dava açması gerekir, ama mahkeme şu soruların iptaline ona göre puan hesaplanmasına karar verirse gerek yok.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2013 ---
    bende mayısta aldım eşimle birlikte gittik birde 600 tl bayıldık , bir gün sonrası yada bir saat sonrası için yarı fiyatına geliyordu. herkes erken alıp indirimli biletleri bitirmişti.
  10. bu dava kazanılmayacaksa..beceriksizler karışmayın siz
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ankaraya bir gün önce gidip, bir gece kamu kuruluşlarının misafir hanelerinde kalınabilir. Biz öyle yapmıştık. Geceliği 35 tl idi.

Yada 5 arkadaş birleşip tek bir arabayla gelinir benzin masrafları karşılanabilir.

Son öneri trenle gelmek. :)
  12. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bizde kaynak var hatta bende yaptım bakalım becerebiliyormuyum diye ama ark kaynağı. asetilen kaynağı olsa bilirdik ama bildiğimiz yanlışta çıkabilirdi, bu konuda ne kaynakçılar hemfikir, nede kaynaklar. bu soru iptal edilmeliydi şık değişimine baştan beli karşıydım, hala karşıyım. ben doğru yaptım ama bildiğimden değil mantık yürüttüm oksijen zaten havada var fazladan biraz daha olsa olur önce oksijeni açarım dedim.
  13. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    biz arkadaşlarla kursun calistayina katılmıştık....onların ayarladigi otelde günlük 55 € ya kaldık .....iki gün bana 300 e patladı.....yeme içme hariç....kahvaltı sadece......
  14. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim ufak çocuk var gece ben olmazsam mızıldanır, alıp onuda götürsem hava değişimi falan hasta edebilirim. o yüzden ben mecburen sabahın 4'ünde kalkıp uçakla gidip dönmek zorundayım ama kalma imkanı olanlar mutlaka bir gün önceden gitsinler kafaları daha rahat olur.
  15. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aslında bu sorulardan 4 tanesi yanlış olmadığı halde sırf tüzük sözü geçtiği için iptal edildi, 7-4 = 3 tane soru iptal edilmesi gereken sorulardandı demekki benim iptal edilmeli dediğim 7 soru iptal edilmemiş.
    heralde komisyon eee 7 soru iptal ettik işte geçemeyende şansına küssün demiş.
  16. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    o zaman kazanan arkadaşlar kaybedenlerin eğitim ve sınav masraflarını karşılasın, kaybedenler de yeniden sınava girsin sorun kalmaısn. böyle bir yöntemde var değilmi.. aksi halde kaybeden için onca zahmet onca emek yalan oluyor. yani kazanan haklı kaybeden hepten haksızdır diyebilirmiyiz?
    ben kazansam bile dava açanları desteklerim.. napim beklesin sertifikam.. ya hep ya hiç.. ayrıca kaybedenler davayı kazanınca bende ayrıca hatayı yapanlara tazminat davası açarım... bölece hem kazananlar hemde kaybedenler uzun vadede bile olsa kazanmış olur..
  17. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    kurşundan kimseye hayır gelmez.. kalırsan 12 eylülde, gel davaya kayıtl.. muhakkak menfaatine denk gelecek durum olabilir...
  18. Gökhan Erdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hocam yeterki sizler( şehir dışından gelenler ) ve bizler ( Ankaradakiler ) sınavı geçelim ve siz sınav için değil gezmeye gelin Öğlen ve akşam yemekleriniz benden .....
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2013 ---
    Hocam yeterki sizler( şehir dışından gelenler ) ve bizler ( Ankaradakiler ) sınavı geçelim ve siz sınav için değil gezmeye gelin Öğlen ve akşam yemekleriniz benden .....
  19. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ama kazananda aynı sınava girdi, demekki bizden daha fazla emek vermişler, daha iyi konsantre olmuşlarki geçebiliyorlar . ben geçersem açıkça söylüyorum iptal edilsede umrum olmaz çünkü amanin şu kadar çalışmıştımda onlar çalışmadıda olan bana oldu diyecek değilim ben hiç çalışmadım diyebilirim . ama bu sınava deliler gibi çalışıp geçenlerede yazık olur diye düşünüyorum, ben kalabilirimde geçebilirimde.her iki durumdada sınav iptalini istemem . mahkeme ,dava ,avukatla falada uğraşamam çünkü buna vaktim müsait değil, ama soru iptali davası açılırsa hey millet dava masrafıda şu denirse bende katkıda bulunurum.
  20. Gökhan Erdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İmran hocam gayet güzel belirtmişsiniz durumu ... Ankara da olan tüm mağdur arkadaşlar biraraya gelerek yüzyüze görüşerek tanıdık avukat arkadaşı olan bir arkadaşın eşliğinde masrafları da paylaşarak ( belki hepimizin tek tek dava açmasına şu aşamada gerek yok ise tabi ki ) davayı sonuçlar açıklanır açıklanmaz daha fazla gecikmeden açalım diyorum ... ortak bir buluşma yer ve saati buradan belirleyebiliriz belki ... iyi günler diliyorum ....