1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. evet ..incelediniz mi..nasıl düşünüyorsunuz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2013 ---
    ali rıza bay..kütahya da tam at memleketi he:D
  2. Niyazi Ateş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bir soru hariç diğerleri zaten doğru işaretlediğim (ilk cevaplara göre) sorulardan iptal olmuş . 66-70 arası :(

3. evet..ben de aynı sadece püko..
  4. bu güven beyin ağırlığı, kaynak 284 , iskele bağlama sorularına dava açacak kişiler kazanamazlar
  5. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    neden ? o kadar yazıldı çizildi ....kaynak gosterildi...

6. savunmaları yalnış yapacaklar..yargı ben olsam beyinsizlikten ceza veririm..
    adamlar daha "ve" ile "veya" bağlaçlarının cümleyi nasıl etkilediğini göremiyorlar..
    bir yerinden bağlanarak teriminde "bir yerinde" ifadesinin bağlama yöntemini yanlış şekilde belirttiğinden sorunun seçildiğini fark edemiyorlar ve günümüzdeki "bağlanarak" terimiyle kıyaslıyorlar..bunlar hep edebiyat eksikliği..
  7. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İnsanların tipleri ile değerlendirilmesi doğrumu sence?
  8. 1)eğitim politikası...
    işçi, işveren ve kamu kuruluşları (veya)bu kuruluşlarca(ortaklaşa) " kurulan" eğitim vakıfları ve dışarıdan destek alınan ünit, ogsb hizmetleri...
    kurulmak terimi (veya) bağlacından önceki ve sonraki ifadelere dahildir..
    işçi kuruluşları, işveren kuruluşları kurarlar..kurdukları vakıflar eğitim verirler..
    2)mümkünse ağırlığı "ve" enstartrik yüklerinin ağırlık merkezi ile ilgili bilgi...
    mümkünse terimi "ve" bağlacından ötürü sadece ağırlık teriminin bulunduğu cümle için geçerlidir..
    mümkünse(olabilecekse,zorunlu değil) ağırlığı ile ilgili bilgiyi verir..

tiplerinin hakkını verirlerse değerlendirilir
  9. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    mümkünse vermekle yükümlüdür demiş.. mümkün olmadığnıı nerden anlamış?

10. benim orada ifade etmek istediğim fiziksel tipleri değil..duruş modları..hayattan bezmiş asalak görünüşlü tipler, bunun yaradılışla alakası yok; yıpranmayla kişilik yahut kişilik zedelenmesiyle alakası var vücut duruşunun
  11. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    iptaller açıklanmadan önce 3-4 metre gibi sorular ve tüzükler iptal olmaz diyordum.. ama gördüm ki tüzük kelimesi geçenleri iptal etmişler, geçmeyen tüzük sorularını bırakmışlar.. halbu ki içinde tüzük geçemeyen soruların %100 kelime kelime tüzükte nalındığı çok çok açık... mahkeme içinde tüzük geçmeyen ama tüzük maddesinden alınan sorularıda iptal edecektir.. bu benim gibi 68 sınırında olanları kurtarır büyük bir ihtimalle..

12. kaldırılabilecek yükün ağırlık miktarı standarttır..asgari bir yük ise bu uyarı işverenin sorumluluğunda olur ve işçiyi bilgilendirir der ki bu yükün ağırlığı standardın 5 kg üzerinde al abbası yanına beraber taşıyın..
  13. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    o zaman duruşları demeliyin belkide.. tip deyince öyle anlaşılmıyor..
    ama yinede hoş görmek lazım.. her insan şekli şemali duruşu ne olursa olsun aynı onura, aynı haklara sahiptir..

14. tazminat davasından tut bütün hak bizden yana bu sorularla alakalı..

değildir ali bey..duruşun bozulmuşsa, yorulmuşsan yıpranmışsan defolup gideceksin,milletin emeğini riske atmayacaksın..

15. ne müfettişler var ne hocalar..benim babam eğitimci müfettişti..16 sene duisburgda bulundu, fakat emekliliğini uzatmadı..çünki yıpranmıştı tavırları ciddiyeti bakış açısı bozulmuştu ve ben bu vakitten sonra hamlelerime güvenemem dedi ve emekliye ayrıldı..insanın kişiliği dış görünüşündeki davranışlara yansır bu kaçınılmaz..ne demişler; vücut edebiyatı kişiliğin aynasıdır..
    aklı sıra bize yedirecekler..tüzük yazılanlara iptal eyle, fakat tüzükten terimli soruları es geç de milleti kandır öyle mi...bu düşünce fikri düşünen akademisyenlerin kişilik yapılarının ne derece budalaca olduğunu göstermez mi..gel de güven o tiplere
  16. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bendede sadece puko var , ama şık değişimindende +2 var etti 3

tabi birde 92,93,94 hatırlamadığım sorulardan yani iptaller ve değişimler bana çok yaradı ama işte hala bir kaç soru var emin olmadığım,

17. netice noldu
    berfu hanımı buraya davet edelim

18. tamam sizin hesap 70 mi..tedirgin oluyorsunuz deil mi 69 olur mu diye
  19. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    şimdi sınav için çıkardığım özetlere ve ciktiklarini aldığım tuzuklere yonetmeliklere bakiyorum......ne çoook şey çalışmışım ....ezberlemisim ...ne kadar azı sınavda çıkmış.......ve ben 69 - 70 arasında kivraniyorum :(
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sınav öncesi çalıştığım yerlerin tümünü tekrar çalışsaydım. Öğrendiğim şeylerin tümü aklımda kalsaydı. Sınavda en fazla 3-4 soru daha yapabilirdim. Bundan dafa fazla çalışmam da mümkün değil. Bünyem kaldırmaz :)