1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aek ile görüşmek gerek...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Eylül 2013 ---
    onlar bilim ve teknolojiyi takip etmiyorlarsa biz ne yapalım...

2. lakin aek nın bilgilendirmesi olmasaydı sonucu tüzük olarak bilecektik..

netron hakkında fikir yürütebilmek için çalışsak çalışsak tüzüğe bakarak öğrenirdik, sınavdan önce bizim nereden haberimiz olsun aek birimi netrondan bahsetmiş..bizimkisi reaktiflik oluyor..
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Fax makinesi, PC, hesap makisnesi için mdss istiyorum diyen bir İSG uzmanını sahada bir hayal edin. O işverenin yüzünü ve çalışanları çok merak ediyorum.
  4. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    12 eylülü bekleyelim, inş geçeriz....

5. ben de diyorum neden başarı oranları bukadar düşük kalıyor, talihsiz şekilde kaybedenler harici bu kişilerin mantığı demek ki yatmıyormuş ki bu konulara ve de diyorum allah koruyor..neler olurdu neler..
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bazı yorumları okuyunca İSG uzmanları beni korkutuyor. Elinde mezro ile merdivenleri ölçen, "bu merdiven 1,5 mm dar olmuş yıkıp yenisi yapalım" diyecek türde uzmanları sahada görebiliriz

7. emre..şansın nasıl emre..

benim bilgi kapasitem çok düşük, fakat mantık..mantığına hükmedemeyen kişi ne formenden ne de çalışma arkadaşlarından hiçbirşey kazanamaz..
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Şöyle bir büyük iş yeri olsa 5-6 arkadaş aynı yerde çalışsak.. nasıl harika bir şey olurdu :)

9. iyi olurdu tabi koray bey,birinde olan yeti diğer birinde eksik kalmalı ki koordinasyon bozulmasın..sizin yönetim mekanizmanız, benim çenem emre beyin sempatikliği, sorgulayan adamın disipliği,alihan bey in tecrübesi iyiydi ama o bize gelmez:D..müge hanımın da esnek yaklaşımları odun olmaması..ekip bu yapıda olmalı..
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Belki de bizim bir araya gelip bir İSG kurmamız lazım.. ciddiyim :)

11. hissiyat meselesi, kişi kalbinin temiz olması demek, o kişinin zararsız olacağı anlamına gelmemeli, sosyal yaşamı bozuktur fakat niyeti temizdir sonuç dengesizdir..yapacağın işe saygı, işine katkı sağlayan çalışma arkadaşlarına hörmet ve yapabileceklerinin en iyisiyle yetinmek, başkasının fonksiyonunu kıskanmamak..bunlar en temel prensipler..
  12. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gerçek bilgiden yoksun insanların hazırladığı ve bunu uygulamak zorunda birakildigimiz tuzukler .....peki uzman oldugumda söz veriyorum bu tuzuklere sonuna kadar uyacagim...bu güzel memleketimde ilkokuldan beri ezber bilgiler dayatildigi için emin olun hiiic zorlanmayacagim :(
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet yapmamız gereken bu. Gerçi tüzükler icaat edilmiyor. Dünya ile uyumlaştırılıyor. Zamanla daha doğru ve bilimsel bir forma sokulacaktır.
  14. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    koray bey doğan beyin yorumunu bulamadım ...o nedenle sizin yorumun altına yaziyorum.....doğan teşekkür ederim beni de kattigin için ....ayrıca sağol odun olmadığımı da belirtmissin .....çoook gülüyorum yaaa :) sağolun iyi ki varsınız....bu stresli günlerim de çok iyi geliyor.....

15. hıhı evet birbirimize böyle destek olabiliriz şuan için..ama yalanda da değil samimi niyetler:D
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Birlikte çalışamasak bile irtibatımız hep olmalı. Mutlaka takıldığımız yerler olur, açır sorarız "sen nasıl yaptın? sence nasıl yapmak lazım" vs. Malum hepimiz için yeni bir iş ve beni aslında işten çok bu işin kırtasiyesi tedirgin ediyor :)
  17. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    oo tanıdık isimler buradaymış hep

18. yorum yapabilirim hem de abartı sanatını mükemmeliyet seviyesine getirerek fakat gerçekçi bir açıklama yapıyım:..benim sürekli bahsettiğim bir arkadaşım vardı hatırlarsınız belki arkadaş diye geçiriyordum..
    çocuk cesaret girişimcilik hususunda hem fiziksel hem de mental olarak yetersiz olduğu halde,aksanı ve ses tonundaki kararsız zayıflık özgüvensiz olduğu halde, kampüsün kantinine dahi benim zorlamalarımla girecek kadar çekingen olduğu halde; sürekli araşıyoruz 3 defa da canlı gördüm, çocuk tokat tan çıktı geldi buraya bir ay olduğu bu sektöre geçeli şunu diyor: "doğan başarabiliyorum"..ve bu kendine güvenebileceği en üst noktada ifade ediyor..o başarabiliyorsa, sorumluluk duygusu taşımayanlar hariç hepimiz başarabiliriz..
    evet...sizi tanıdım fakat çıkaramadım..
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Özgürlüğe kaçış diyebiliriz. Şu ana kadar forumdan memnunuz. Gelmenize çok sevindim :)

20. video paylaşım kanalımız dahi var,yorum sayfalarımız var, ayrıca mesaj geldi mi gelecek mi tasamız da yok:)