1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Diğer tarafta teknik öğretmendi isim.
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Logodan tanıdım sizi :) Siyasi tartışma bölümü bile var. Ayrıca isg alanında da iyi bir kaynak biriktirmişler. Ve yardım isterseniz hemen yardım da buluyorsunuz. Bir ukalalık ve ben bilirimciliğe rastlamadım. Siteye destek vermek gerektiğini düşünüyorum. Keşke tüm arkadaşları buraya toparlayabilsek.

Kıran kırana bana karşı çıkanları da istiyorum.. Sahi sizin sınav sonucu ne oldu iptaller sonrası ...

3. :)evet ben de diyorum yazı dili tanıdık fakat tahmin ettiğim kişi olup olmadığınızı çıkaramıyorum..ha şimdi çıkardım işte..
  4. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teknik öğretmen hoşgeldiniz ....
  5. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hoşbulduk Müge hanım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Eylül 2013 ---

67 gibi bekliyordum, iptal sorularından 6 sı yanlıştı bende, ama yinede belli olmaz, silip şık değişikliği yaptığım sorularda oldu.Haftaya bakalım.
  6. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yüksek Lisans ararken burayı buldum, iyide oldu. Malum İş Güvenliği konusunda Yüksek Lisans yapanlar direk B sınavına girebiliyor, 3 yıl bilfiil çalışıp B sınıfı olmaktansa bu şekil daha kolay olacağını düşündüm, ancak hem bulunduğum şehire (Antalya) yakın bir üniversite (yüksek lisans olan) yok hemde olanlarda özel üniversiteler çok pahalı.Evli, çocuklu, çalışan birisi için çok zor.

7. :) silerek şık değişimi yaptığım sorular..üstelik sınav biterken..
    sigorta-kaçak, uygulama koor-proje sorum, denetim inceleme-önceden tebliğ edilen kararlar..
    bu üç soru benim adıma büyük enayilik..
    şuan 69 dayım iki soruyu eklemedim: süreksiz pc sorusunda kullanılan olarak algılamş olabilirim..
    ve önleme cevaplı sorunun iki soru öncesini risk değerlendirme prosesi olarak kodladım(bu arada doldurmalar full) 2 soru sonrasında A şıkkı için risk yönetimi akabinde geldiğinden çoğu kişinin piskolojisini karıştırmıştır..çünki 40 saniye içinde risk yönetim prosesi ve akabinde risk yönetimi şeklinde iki şık gelirse beyin yatkınlık gösterebilir..zaten sınavlarda bu tarzdaki tehlikeleri ardarda kurarlar..

8. kimisi avantajı zebil eder bir öteki asgariyi zirvelere taşır..en doğru yol uktesiz kararlarla kılınan yoldur..
  9. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar merhaba kimleri görüyorum
    ahh ahh 69 da kaldım 12 eylülü bekliyorum

10. neredesiniz siz:)..sizi bekledik günlerdir
  11. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    depresyondayım ben geceleri uyamıyorum
    kalırsam kasım a nasıl çalışırım

12. ben de aynı durumdayım..umut taşımak zor..
  13. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    öbür tarafta bi tane a sınıfı uzman dava açmamamız gerektiğine bizi razı etmeye çalışıyo
    valla kalırsak ne yaparız nelere çalışırız Doğan Bey

14. ne üzerine ikna..gerekçesi nedir
  15. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    12 eylül kabusum oldu gelmesin o tarih istiyorum

16. siz çok yorgunsunuz, olumsuzu konuşmak zor sizin için..birbirimize destek olacağız..
  17. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    efendim neymiş dava açsak 2 -3 yıl sürermiş davadan birşey çıkmazmış bunun gibi bir sürü şey...sinirlendiriyo beni yahu

18. berfu hanım, şüpeheler tasaları insanı yer bitirir, umut taşını çoktan kıranlar oldu, matematiksel olarak şansınız var mı?..ben de sizin kadar gerginim 69 da bulunduğunuzu biliyorum, fakat umut ettiğiniz 1-2 soru olabilir
  19. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet saol valla bu sınavdan geçsek bile enerji kalmadı

20. dava süreci insanı yıpratacaktır, benim tavsiyem dava olayına kalmamak