1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Umarım o hatırlamadığınız sorudan da doğrular gelir ve geçersiniz. "Sen yapamazsan kimse yapamaz" sözü de bilinen en gerçek dışı gaz sözüdür haberiniz ola :)
  2. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet Müge ben de Emre gibi aynı şeyi söyleyeceğim :) biraz açar mısın?
    5 işyeri, bunun ikisi ayakkabı imalathanesi. Saatlerinin tamamını doldurmuş derken yani ayda 217 saat bilfiil mi çalışıyor ve saatine 30 TL alıyor.(217 x 30) Ben yazdığından bunu anladım, yanlış mıyım?
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Eğer bu şekilde anlayacaksak ayda yaklaşık 6.000 tl para yapar türkiye şartlarında iyi paradır
  4. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet, Türkiye şartlarında oldukça iyi. Zaten ben de bunu mu anladım diye sordum.
  5. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aynen öyle saatlerinin tamamını dolduruyormus....kazandığı parayı hesaplayıp iyi para kazanıyorsunuz dediğimde bıyık altından gülüp eee biraz öyle dedi......bayan geçen sene ekim ayında girdiği sınavdan 88 almış....onlarda 6331 yoktu tabi....konu azdi diyor....uzmanlık belgesini alıp hemen ise koyulmuş.....tesadufen A sınıfı bir uzmanla tanışmış herşeyi ona soruyormuş......baya da caliskan bir bayan.....çoook kiskandim :)

6. bizim de bir arkadaşımız vardı, en çalışkanından ve takipçisinden, mecburdu buna çünkü yetenekli değildi çok çalışmalıydı..favori gösteriliyordu, bayrağı ilk sallayan o oldu..pardon..sınavı kaybettiğini açıkladı..
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Küçük şehirlerde kendine büro açıp risk analizi yapan ve bundan çok daha fazla kazanan İSG uzmanları var.

Biraz beceri, biraz çevre, biraz girişimci ruh lazım sanıyorum.
  8. ismail tahsin özbek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99870
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    seval kablo
    Umarım dediğiniz ve dilediğiniz gibi olur:) Daha sonuçlar açıklanmamış olsada geçebilirsek nerden ve nasıl başlayacağımız konusunda yol göstericilere ihtiyacımız var sanıyorum ya da en azından benim var:))
  9. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benim de bir tanıdığımın yakın akrabası o da ekim 2012'yi kazananlardan ve belgesini alır almaz işe girmiş ona şimdilik 5 tane 5 yıldızlı otel ve 2 tane mobilya imalathanesini vermişler aldığı maaş 2500 TL... Hiç bir iş tecrübesi olmayan biri için başlangıç olarak iyi bir maaş...
  10. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Daha 3 gün önce işyerimin karşısındaki fırından ekmek alıyordum. Fırıncı ağabey kusura bakma seni bekleyemedik biz risk analizini yaptırmak zorunda kaldık dedi... Canın sağolsun dedim. Bu arada kime kaça yaptırdın diye sorduğumda aldığım cevap fiyat açısından şok bir cevaptı: 80.- TL'ye yaptırdım... ! Bir risk analizi 80 TL, buyrun buradan yakın. Bu iş bu kadar ayağa düşürüldü...
  11. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim de amacım fabrika harici yerlerde çalışmak....inşallah belgemi alırsam 4 5 yıldız farketmez.....otel olmasını isterim :)
  12. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet, oteller ve tatil köyleri... İSG uzmanı olarak çalışmak başlangıç itibariyle iyi olur. Hem risk açısından hem de fazla baş ağrıtıcı olmaması...Dilerim gönlünce olur.
  13. cemal karadeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43593
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnsanlar genellikle kopyala yapıştır yapıyor.. Bir emek harcamıyor.. 2-3 hafta önce bir arkadaşın mermer işletmesine gittim.. Arkadaş risk analizi yaptırmış bana da bir baksana diye söyledi.. Risklerin içinde forkliftte vardı.. Arkadaşa sizde forklift var mı diye sorunca; hayır yok dedi.. Anlayın işte kimbilir nereye yapılmış risk analizi orayada kopyalanıp verilmiş..
  14. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    insanlar para kazanma arzusuyla bunu yapıyorlar ...bilmiyorlar ki bunlar anlık kazanç....iş ayağa düşünce tekrar canlandırmak çoook zor....biraz ağırdan satıp kendilerini isyeri hekimlerinin konumuna getirebilirler....nasılsa iki sene sonra bizlere çoook ihtiyaç olacak....o zamana kadar ücretler iyice ayağa dusmez ise !!!!!!
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Serbest piyasa koşulları işliyor. Eczaneler için Risk değerlendirmesi 700 tl den başladı. En son takip ettiğimde 300 tl kadar düşmüştü. Yeni mezunlarla yakında 70-80 tl'leri görürüz. Bu kadar düşüğe niye yapıyorsunuz dendiğinde *ben yapmasam başkası gelip yapıyor" diyorlar.

Şu an piyasa yeni, yakında bir denge durumu oluşur. Pazardaki gerçek fiyat satıcı açısından; aklındaki fiyat değil satabileceğin fiyattır. Alıcı içinde; almak istediği fiyat değil aldığı fiyattır. Bu insan iradesinden bağımsız, fiyat bizzat pazarda belirlenir.

16. evet..adamla konuştum 4 ay evvel;şundan bahsetti.." yaptığım işe özeniyorum diğer insanların yaptığı gibi geçiştirerek, olunca düşünürüz mantığı taşımıyorum ve gerçekten extra iş yapmaya da vakit bulamıyorum, eğer işimin üzerinde vicdanımı kandırarak oynamalar yapsa idim bir yahut iki iş daha bünyeme katabilirdim, fakat şekilde adil olmazdı"..
  17. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kırtasiyesini ancak karşılar...Nerde kaldı emek?

18. fırın denetime alınsa çok açığı çıkar, o uzman 80 tl yi kendisine kar görmüştür..
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Aslında ortada pek emek verilmiş bir şey yok. Maatbu risk analizleri var. Alıyor bir iki küçük değişiklik altına imza atıyor. 80 tl vergisiz nakit para alıyor. 20 tane bağlayıp 1600 tl yi kotarıyor.
  20. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Emre Bey umarım 70 de sabitlenir durumunuz..
    12 Eylül'e kadar sabır...
    Tarihin de tesadüf olmadığını düşünüyorum...Bir ironi var...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2013 ---
    Peki risk analizi yaptığı firma denetim geçirirse ve uygunsuzluklar tespit edilirse İş Güvenliği Uzmanının yakasına yapışmazlar mı, hesap sormazlar mı, bu nedir arkadaş demezler mi?
    İyi cesaret valla...