1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. geçen hafta tanıdık bir fırın var gece uğradım 02 de..adam dedi bana çık bir bak gez benim fırın nasıl..geçtim aradan çıkış merdivenlerinden tutun yangın algılama dedektörleri, makinaların düzeni, havalandırmanın yeterli olduğu konumlar ve hamur havasının muhafaza edilmesinin lazım olduğu yerler öyle güzel ayarlanmış ki üzerine duygulandım.."bana geldi lakayıtsızın birisi sanki canla pazarlık yaparmış gibi utanmadan 200 lr ya senin fırını adam ederim dedi, ben de tuttum kolundan çıkardım gezdirdim ve şu dükkanın dizaynını ben kurdum ve 5000 lr kadar yoruldum sen utanmıyor musun 200 tl ye sen ne yapacaksın diyerek adamı kovduğunu anlattı..
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Aslında bir şey olmaz. Fırınların %90'ı Türkiye'nin her yerinde hemen hemen aynı. Maatbu formu kendi fırınına iyi uyarlarsa, gerçekliğini kontrol ederse hiç bir sorun çıkmaz. Fırınlarda yapılan iş, olan risk hemen hemen standart. Yeni bir şey icaat etmeyecek.

3. koray bey..ben 100 tl lık uzmanların kuyusunu kazarım
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    :) Elbette ama fırınlar için risk analizi pazarı 80-100 tl ise, siz allemeyi cihan olsanız o risk analizini 300 tl ye satamazsınız. Fiyat artık oluşmuştur. O fiyata ya yaparsınız yada ben yapmıyorum dersiniz. Pazarda fiyatı sadece siz yada ben belirlemiyoruz ki...

5. benim rolüm kayar, ben uğraşırım
  6. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    söylemeye gerek varmı bu hususu? yazın bakalım işe yarayacak mı..
  7. gülden Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    müritlerinden değilsen havanı alırsın

8. ama yine de hava..sizin sınav nasıldı, hava şansınız var mı
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kendi başarısızlıklarımıza siyasal gerekçeler üretmesek. Hayali düşmanlar yaratmasak. Ana konuya dönsek, hangi soruyu niye yapamadık yada filan niye iptal oldu/olmadı gibi.
  10. perdeler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67429
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Sentez Denetim Osgb
    sevgili arkadaşım suizanın çoğu haramdır hatta kul hakkında girer. ayrıca Sayın Fethullah Gülen Hocaefendinin bu anadolu evlatlarının eğitiminde çok emeği vardır ve sizin mürit diye söylediğiniz anadolunun yoksul talebeleridir.Saygılar..
  11. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Türkiye'nin şu an ki acı gerçeği ... İster kabul edin ister etmeyin
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Tartışma bu minvalde gidecekse siyaset bölümü var oraya konu açın. Gereksiz gerginlikler yaratmanın lüzumu var mı?

Düşmanlar yaratmak, korkular üretmekten sıkılmadık mı artık.
  13. murat güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91328
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Gülden'e yorum yapılmış. Bir yorumda ben yapayım istedim , sizlerin yaptığı gibi ... Kimsenin gocunmaması lazım , herkes fikrini söylemeli ... Bu da son sözüm benim uzatmak gibi bir niyetim de yok , fikrim bu ...
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet fiyatların düşük yada pahalı olmadığı, gerçek fiyatların pazarda belirlendiğinde kalmıştık. Aslında bir asgari limitte belirlebilir. Tıpkı asgari ücrette devletin bir alt limit ücret belirlemesi gibi.

Ama tabi, devletin bu alana bu tarz karışması doğru mu olur onuda tartışmamız gerekli.
  15. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kursta bir hocamız mutlaka bu duruma el atılacağını , nasıl muhasebecilerin ve diğer bazı mesleklerin ortalama ücreti var igu ların da bir ortalama ücreti olacaktır demişti...
  16. perdeler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67429
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Sentez Denetim Osgb
    yaptığınız işin ücretini işverenden alıyorsanız bu işinde güvenlik tedbirleri kuvvetle muhtemeldirki işverenden yana olacaktır.
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İSG uzmanlığının bir meslek olarak tanımlanmaya ihtiyacı var. Bir oda kurulması gerekiyor. Bir oda derken birden çok oda da olabilir tabi. Bu şekilde bir takım mesleki özlük haklarımızı koruyabiliriz.
  18. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Onu bunu bilmem risk analizi copy past yapmıyorsanız hiç de kolay bir şey değil...Ben bizzat kendim hazırlıyorum, uğraşıp emek veriyorum...Her risk analizinden de ortalama 1000 TL alıyorum..
    Fiyatımızı kendimiz belirleyeceğiz.
    Yaptığımız işi ucuza satarsak , ne itibar kalır ne güven..
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Buda ayrı bir açmaz. Kanun diyorki "işveren deftere yazılan önlemleri yapmaz ise şikayet edin". Ederseniz işsiz kalırsınız. Hatta bir adım daha ileri gideyim, İşveren "deftere yazma" derse yazamazsınız bile.

Bunun yolu İSG uzmanlarının özek bir yapıya kavuşmasından geçiyor. İşverenden tıpkı ssk primi toplar gibi belli bir oranda "işgüvenliği katılım payı" toplanır. Ve bizler ücretimizi bu havuzdan alabiliriz.

Yada biz direk bakanlığa bağlı sözleşmeli personel oluruz. Ücret oradan alınabilir.

Yada sözleşmelere bu özerkliği koruyucu kanuni hükümler konulması zorunlu kılınabilir vs.
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Konunun dışına çıkıp profesyonel olmayan, ahlaki olmayan ve gıybet içeren mevzuları lütfen paylaşmayın.Burası kimsenin babasının çiftliği değil.Bilim ve İSG konuşacaksanız konuşun.Burası Tarikat değil Cemaat değil cami değil.Gönüllülerden oluşmuş İdeal insanların İş güvenliğini konuştuğu altyapısını Ahlak ve edebin oluşturduğu bilgi ağıdır.Ve hakkını vermiyorsunuz.Bişe paylaştığınız da yok zaten..Ne okuyorsun erkan ne de çalışıyorsun nede kendini geliştiriyorsun işin gücün boş muhabbet erkan kardeşim..

Saygılarımla,