1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Aynısı yapın demiyorum ama o işkolunda standart bir risk analizi oluşmuş ise onu kendi işyerinize uyarlamakta hiç bir kötülük yok.

Fiyatınızı siz kendiniz belirleyemezsiniz. Serbest piyasa bu sizin 1000 tl yaparım dediğinizi biri 500 tl aynı kalitede yaparsa işi o alır. Rekabete alışmanız gerekiyor.
  2. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Haklısınız Koray Bey, valla ücretten taviz vermiyorum isteyen yaptırıyor istemeyen de sizin dediğiniz gibi 500 TL ye yapana gidiyor...
    Ben yaptığım risk analizinden sonra o şirketin yakasından düşmüyorum, arada gidip kendimi hatırlatıyorum...Napıyolar ne ediyolar , bi çaylarını içip durum vaziyeti kolaçan ediyorum...Sanırım olması gereken de bu...Zira risk analizi canlı bi şey..
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Doğrusunu yapıyorsunuz. Ben olsam bende öyle yaparım. Hem bu sayede bağ kopmaz hemde yaptığınız işteki ciddiyetiniz belli olur. Ancak istanbulda rekabet çok yoğun ve fiyatlar dramatik olarak düşüyor.
  4. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben de İstanbul 'da yapıyorum Koray Bey.

5. koray bey...bunu vurgulamıştım..bu şekilde davranmalıyız..uğraşmak
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Süper fiyat o zaman :) takdir ettim sizi. Yardımcı lazımsa haberim olsun :)
  7. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İhtiyaç olursa, sıkışıklık durumunda haberleşiriz :)
  8. perdeler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67429
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Sentez Denetim Osgb
    bu konuyu kursta çokdefa gündeme getirdim ve belki olurda bir gündem oluşturabilirsek bu konuyu ilgili makamlara kadar götürebilir ve gerekçeleri ile beraber anlatılabilir diye düşünmüştüm.yanlı bilmiyorsam yukarda bahsettiğiniz gibi bir fon oluşturulmuş ve avrupa isg uzmanlarının ücretlerini buradan karşılıyor. yanlışım varsa düzeltin lütfen. bizim bir nasreddin hocamız vardır parayı veren düdüğü çalar diye.ufak bir değişiklik ile parayı verenin düdüğü çalınır.. düşünün ki bu işi yapıyorsunuz?? ve yaptığınız işe güvenerek ev aldınız ve ayda enaz 1500 tl taksit borcunuz var. işyerindede işverene ciddi masraf çıkartacak isg önlemleri alınması gerekiyor? veya işyerinde bir kaza oldu kusur isg tedbirlerinin alınmamasısndan kaynaklı?kısacası vicdan,işahlakı ve aylık ödemeniz gereken 1500 tl ne yapacaksınız?? buyrun lütfen..
  9. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben de ben de....bir yıla kadar istanbul topraklarinda olacagım .....yardıma ve desteğe ihtiyacım olacak...beriye hanım .umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz :)
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Lüfen sıraya girelim.. dikkat ederseniz ilk ben kaptım :).. Eminimki hepimiz yardımlaşacağız. Forumdan kimseyi işsiz bırakmayacağız dostlar.
  11. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Değerli arkadaşlar, sıkıştığımda , yardıma ihtiyacım olduğunda mutlaka haber veririm merak etmeyiniz.
  12. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İşte olması gereken de zaten bu. Ama bunun için İGU'ların ODASI olması gerekir.

13. faaliyetin başlaması için adımı hep o kişi atmıştır..önce istanbulda toplanacağız ,tanışacağız ve konuşacağız..bunu başaramassak konuşulanlar kalır..
  14. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    slm arkadaşlar valla biraz kafamı dağıttım gezdim tozdum biraz çokta iyi geldi bakıom herkes belgesini almış fiyatta anlaşamıyorsunuz :D
  15. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aslında sınav süreci 2 itirazlı olucak ilk itirazdan gelen iptaller olcak 2. itirazlardan gelen iptallerde olcak devletim parasını kazansın gene gözümüz yok ama bizide mağdur bırakmasın :D
    13 artı 2 bekleyince böle oluyo
    bide koray bey soramadım taek bizi yarı yolda bıraktı.
  16. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Bence de bu forumda siyaset ve siyasi görüş konuşulmamalı, kaldı ki görüşlerimiz farklı olabilir, ortak noktamız İSG uzmanı olmak.Aynı meslekten olmak. Ben de çevremde görüyorum duyuyorum fiyatlar çok komik rakamlara düştü.50 -100 tl den konuşanlar var.Kendi ağırlığımızı korumak için neler yapmalıyız ne gibi tedbirler almalıyız ? bunları masaüstüne yatıralım.Yoksa boşunamı bunca para ve zaman harcadık.

17. alihan bey..sınavdan sonra uygunluğumuz ayarlayacağız,ben küçüğünüz olarak aramam gerekenleri arayacağım ve tanışıp konuşacağız, fikir atmayacağız sonuca gideceğiz
  18. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ne güzel... Sanal ortamda tanışarak bir dayanışmanın tohumu atıldı. Ve bu tohum inşaallah yeşererek çiçek açacak. Hepinizi tebrik ediyorum...;):)

19. kafamda hamleler var, sizin de olsun; bu hamleleri masaya yatıracağız değerlendireceğiz ortak noktada buluşacağız ve her birey bu konulara zaman ayıracak gerekirse avantajlarından ödün verecektir,fikir karmaşalarına göre deil belirlenen hedef üzerine yoğunlaşılmalı, sonucu kestirilemeyen hamlelerle zaman kayıbı yapılmamalı..gaza göre konuşmuyorum yaşamış olduğum kayıpların ,başarmış olduğum faaliyetlerin tecrübesindendir bu özgüvenim..sizin de olsun
  20. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman