1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Günaydın;
    Ben anlamadım ama ya 22 iptal üzerine 30 iptal daha mı olmalı?Ya da 22 iptal oldu ama 30 mu olmalıydı :)
    Birde aday yerine başkalarının sınava girmesi nerde nasıl tespit edilmiş ki kesin böyle birşey oldu diye daha önce duymamıştık?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2013 ---
    Bu arada C sınıfı için iptal 30 soru denmiş :)Sabah sabah okuduğumdan hiç bişey anlamamışım ben :)
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Haber hürriyet gazetesi olunca ciddiye alıp almama konusunu düşünmek gerekiyor. Hürriyet tipik bir operosyon gazetesidir.

İptallar yüzünden bir sorun olacağını sanmam ama sınavda hile doğrusya sınav iptali olabilir A sınıfı için. Yada başkasının yerine girenler ve yerine girdikleri hapse girer.
  3. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İş Güvenliği Sınavı’nda skandal çıktı. C Sınıfı İş Güvenliği Sınavı’nda 30 yanlış soru olduğu iddiasıyla inceleme başlatıldı.

C sınıfı diyor.......yanlış mı yazılmış !!!
  4. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

C diyor A için incelemeye alındı diyor.Ne diyor o da bilmiyor bence :)))))
    Koray Bey'in dediği ciddiye alma konusu üzerinde gerçekten düşünmek gerekli :)
  5. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu konuda yorum yapamayacağım....ordan ekmek yiyoruz :)
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hürriyet gazetesi bir operosyon gazetesidir. Ciddiye almak için başka kaynaklarında doğrulamasını beklerim kendi adıma.
  7. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Evet..Valla benimde ciddiye almam için şu A ve C karmaşası ile 30 sorunun endenlerini görmem gerekiyo :))
    Haber bir de mynette var ama ciddiye alma konusundaki yorumunuza katılıyorum..
  8. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ya işte haber yapmak için haber yapıyorlar. Bir yerden bir şeyler duymuşlar da, olayı toparlayamamışlar. Ben habere takılmadım zaten. Haber olması da bir şeydir diye düşündüğüm için paylaştım. Yoksa birilerinin yerine sınava girilmiş falan.. İnandığımdan değil. A'yı C'yi bile karıştırmışlar.
  9. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar haberde A sınıfı sınavından bahsedilmemiş ki. A kalite iş güvenliği uzmanlarınca hazırlanan sorular diye sorulardan bahsetmiş. Yoksa yanlış mı anladım? :)
  10. Ayrıca 30 soru için inceleme başlatıldı diyor haber iptal edildi demiyor ki
  11. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet ne yazıyor A mı B mi C mi pek anlaşılmıyor.Acaba 1a-B-C için toplam 30 soru mu :)
    A kalite iş güvenliği uzmanı kişiler nedir ki o zaman :)DÖS gibi bişi mi :))
    Yanlız yazıyı her okuduğumda ne demek istediği iyice karışıyor.Ağustos soruları gibi kelime oyunu bol olmuş :))
  12. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  13. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar bende nerde sınav mağdurları diye diğer forumda dolaşıp duruyorum hepiniz burdasınız. diğer forumda bişey mi oldu?

Soruşturma açılırsa sınav 12 eylülde açıklanmaz heralde.
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Diğer forumda evet bir şey oldu. Yazılarımız birileri tarafından yayınlanmadan kontrol edilip düzeltilmeye başlandı. Biz bunu ifade özgürlüğü ve insan hakları açısından sakıncalı bulduk. Buradayız mutluyuz ve buraya destek oluyoruz. Hoşgeldiniz.
  15. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hoşbulduk.

Bundan sonra burdayız o zaman.
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Gelmenize sevindim :)
  17. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben baktım yazılı olarak baş vur demiş arkadaşta ne yazayım diye soruyor, anlayacağın başından savmış, zaten yazılı olarak bir yığın itiraz dilekçesi var dikkate alsalar, nötron ve3m 4 metre iptal olurdu asetilen oksijendede şık değişimi değil iptal gerçekleşirdi.
    bu gazete haberide pek inandırıcı gelmedi bana , bundan sonra birtek mahkeme değişiklik yapar ama oda kaç ay yıl sürer bilemeyiz. yani kasımda ankara yolları
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Nötron tüzüğe göre doğru bilime göre yanlış. Ama biz tüzükten sorumluyuz.

4 metre tüzüğe göre doğru

asetilende olağan uygulama da önce oksjisen... diğerleri özel durumlar onu sorsa belirtirdi. Belirtmediğine göre olağan durumu sormuş demektir.
  19. gülden Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı