1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. gülden Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Açıkçası böyle bir soruşturmanın varlığına benimde inanasım yok. Sadece bekleyişteki adaylara züğürt tesellisi sunuyorlar

 2. sorular kasti art niyetliydi dizilimi düşündürücü soruların fazlalığı moral seviyesini zorladı..okey..fakat gereken iptaller yapıldı..cabası tüzükler de iptal..yani cabası..
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Eylül 2013 ---

  ben de kıl payındayım , bir insanın "belki" şeklinde umutlara kapılması iyi bir durum deil..69 sam kalırım 70 isem geçerim..durumum bu kadar açık..fakat gül hanım, çalışmayan geçemezdi, çalışan için sınav motivasyonu..çalışmayanlar vicdanlarına baksınlar ona göre düşünüp biraz da sorumlu olduklarının farkına varsınlar..
 3. Soruşturma/inceleme haberini görünce ben sevinmiştim ama görüyorumki buradaki arkadaşlar pek umutsuz.
 4. gilgin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ben de ekip nereye kayboldu diyorum, geldim ;) Koray Bey, kaçarın yok, burada da tartışmaya devam :rolleyes: Allah sohbetinizi arttırsın arkadaşlar...
  Haber birden fazla basın yayın kuruluşunda çıkmış ancak kopyala yapıştır tarzında bir haber. Kaynağı belirtilmemiş, bence uydurma ama Koray Bey'e katılıyorum, mağduriyetlerden faydalanarak mağdur topluluğun rüzgarını alarak yönlendirme çabası var. Böyle bir durum bakanlık yetkililerini kolaycılığa iterek sınav iptaline götürebilir, buradan da daha fazla mağdur çıkar.
 5. zeynep basar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
 6. Leyla Taner İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı

  dogan katılıyorum, soyadınızı ortaya koyarak yaptığınız yorumların doğruluk payını okuduk, gördük.sizin yersiz konuşma ihtimaliniz yok, siz duygusal olarak değil yüreğinizi koyarak konuşuyorsunuz,biraz kabalaşıyosunuz ama alıştırdınız.dd..çevre mh. maden mh. nin bir makine mh kadar bilgi yönünden eğitim aldığını düşünmüyorum, bunun için isg platformunda mühendisliği ön plana çıkaran arkadaşları hatalı buluyorum.
 7. zeynep basar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı

  isg platformunda mühendisliği ön plana çıkaran bi yorum görmedim henüz.
 8. Leyla Taner İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı

  mm tartısmaları yapldı bunlarn hem diğer formda hem burada
 9. zeynep basar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
 10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
 11. saat kaçta açıklanıyor, bari akşama doğru olsa da günümüz zehir olmasa
 12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  saat 11 sanıyorum...

 13. mayıs ta saat 16.30 a doğru açıklanmış
 14. Herşey güzel olacak dualarım sınırdaki arkadaşlar için .....
 15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Geçemeyen arkadaşlar kasımda geçerler, benim hiç şüphem yok. Evet tekrar çalışmak mutlaka zor gelecek. Ama bu kez yalnız değiller. Hepimiz buradayız, yardım lazım olunca canları sıkılınca bir klavye kadar uzaktayız :)
 16. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  "Eğitim almaksızın sınava doğrudan katılan adayların ise 17.09.2013 tarihinden itibaren "Başvuru Dilekçesi" ne ek olarak "Diploma" ve "Nüfus Cüzdanı Fotokopisi" ile Genel Müdürlüğümüze başvurmaları yeterli olacaktır. İbraz edilecek diplomanın aslı ile birlikte getirilmiş olması şartıyla Genel Müdürlüğümüz yetkililerinden onaylı olması veya noterden onaylı olarak ibraz edilmesi gerekmektedir."
  derken ikinci sunav hakkına giren arkadaşları mı kastediyorlar yoksa böyle eğitim almadan sınava girilebiliyor muydu ? anlayamadım??
 17. Eren Eker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  "İş yeri hekimliği sertifika sınavına iş sağlığı ve güvenliği sektöründe en az beş yıl teftiş yapmış olan hekim iş müfettişleri, iş sağlığı bilim uzmanı olarak görev yapan hekimler, iş sağlığı bilim doktoru ile Bakanlık ve bağlı birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği alanında en az beş yıl fiilen görev yapmış olan hekimler doğrudan girme hakkına sahiptir. "


  Herhalde bu durumda olan adaylar kastediliyor yukarıdaki açıklamadan... Yoksa ilk sınavı alamadığı için ikinci sınav için kursa gitme mecburiyetinde olmayanlar değil.... Ben böyle düşünüyorum. Farklı olabilir mi acaba? Bilenler açıklarsa iyi olacak...

 18. tek cümle..eğitim almadan ilgili sınava girme hakları vardır..
 19. figen1903 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  kamu kuruluşu
  sınav sonuçları belli oldu mu