1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşım bir önceki sayfaya gidip son mesaja bakarsanız, çok uzak değil Didem hanımın o çok güldüğünüz mesajından bir önceki mesaj, bir arkadaşa bilgilendirme mesajı yazdığı çok belli.
    Neden bu şekilde ters cevaplar yazdığınızı anlayamadım. Lütfen diğer forumdaki soğutma meselesi bu forumda da başımıza gelmesin.
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    sizi kırdıysam özür dilerim. Ama doğan bey benim kişisel dostum ona yazılmış bir mesajdı. Doğan bey de kırılmamıştır. Ama yine de daha özenli olalım haklısınız.
  3. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Doğrusu ben Didem Hanıma üzüldüm. İnşallah devam ediyordur forumu takip etmeye.
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Tamam onun da gönlünü alalım, özür dileyelim. Ama küçük bir şakaydı kırılacak üzülecek bir durum yoktu.. yine de bulup özür dileriz olur mu?
  5. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kimseyle tartışmak istemiyorum. Herkes kendi derdinde işte.. Önemli değil artık.. ama size teşekkür ederim.
  6. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Serap Hanım. Dediğiniz gibi bir önceki arkadaşa cevap vermiştim. Doğrusu böyle küçücük bir şeyden bile eğlence çıkarılmasına üzüldüm... ki yanlışlıkla da yazılmış olabilirdi. Hepimiz koca koca insanlarız. Her hata yapana bu şekilde davranmak benim düşünceme göre yanlış... ama tabi herkes aynı düşüncede olacak değil. Bir arkadaş cevaplar açıklandı mı diye yanlışlıkla Mayıs sınavı konusunun altına yazmıştı. Ah onu görselerdi neler denecekti düşünemiyorum..
    Dediğiniz gibi dün bir daha foruma girmem diyordum. Bugün mail gelmiş, onun için baktım. Yazınızı görmeseydim bir daha da yazmayacaktım artık. İlginize çok teşekkür ederim. Gerçekten.. Saolun.

Özre de gerek yok. Konu kapansın da büyütmeyelim. İyi günler dilerim herkese..
  7. serapoz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Haklısınız Didem Hanım sadece bir yanlış anlaşılma oldu. Bundan sonra bence hepimiz daha dikkatli olalım.
    • Uygunsuz Uslup...

ben sana da üzülmem..buna emin ol...cevap yazarsan ruhunu bozarım
  8. Mıknatıs vinç - nötron - 3&4 metre - 284metreküp bu soruların iptallik şansı kalmadı mı? İptal olma durumları söz konusu değil mi artık? İspatlandı mı doğrulukları?
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Didem hanım, tamam sizi kırdık özür diliyoruz. Ama sizde bu kadar alıngan olmamalısınız. Şaka kaldırmayı da bilmek gerekiyor. Buda bir olgunluk belirtisidir. Haksız mıyım?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2013 ---
    Evet yönetmelik ne derse o... bu sorulara itirazdan sonuç alınamaz.
  10. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki diyorum. Ben cevap verdikçe de uzuyor. Boşverin. Konu dağılmasın iyice. Başkalarını da bu konuyla meşgul ettiysek, üzgünüm.. Kolay gelsin.
  11. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Didem Hn;
    Saygılı ve düşünceli tavrınızı takdir ediyorum.Aynı sabrı ve saygıyı gösterebilmek herkese nasip olur inş..
    Bu arada artık size sayın uzmanım diyebilirim ,tekrar hayırlı olsun :)
  12. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkürler :)
    Evet ya.. Bakın bugün forumda da değiştirdim, C Sınıfı Uzman ;) Darısı tüm isteyenlere.. İnşallah işte de başarılı oluruz :)

13. Ezbere mi konuşuyorsunuz? 3&4 metre sorusu hangi yönetmelikte yazıyor?
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    bir ara epey tartıştık iskelelerde çalışma yönetmeliğiydi sanırım

15. Yok öyle bir şey bildiğim kadarıyla. Bahsettiğim soruların hepsi sıkıntılı dahası da vardır belki ben o sorulara yoğunlaştım. O 284metreküpü de göremedik aynı sorunun A şıkkında da hatalı bir yazım vardı. Nötron desen bütün kimyacılar söylendi ayaklandı. Sınavı geçen kimyacılar bile söyleniyor o sorunun yanlış olduğunu. Bu sorularla hepsini yanlış yapıp 66 alan arkadaşlar bile kurtarılır.
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Nötrondan kimyacılar anlamaz fizikçiler bilir. Atom enerjisi kurumu da bizim gibi düşünüyor ama tüzükte yazandan sorumluyuz. Yanlışta olsa tüzük bağlayıcı.

Bunlardan mahkemede sonuç alınma ihtimali yok ama denemek isteyen denesin şansını.

17. emre beyin şiirine baktınız mı koray bey..atatürkçü kadın sayfasında hani:)..çok komik sempatik bir adam emre
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bakmam mı :)

19. İşte o tüzük bağlayıcı kısmı saçmalığın daniskası. Cevapları tüzüğe göre olan sorular da iptal edilmeli. O değil bu forum yenilgiyi kabullenmiş kimsenin umrunda değil durum. Geçenler zaten ayrı dünyanın yolcusu.