1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 igu sınavında iptal edilmesini düşündüğünüz sorular ve gerekçeleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hukuk kuralları da böyle, bir hukuk kuralı mantıksız olsa bile yenisi yapılana kadar geçerli. Tüzüklerde öyle, bilimsel gerçeklere uymasa bile isg uzmanı o tüzükten sorumlu.

Siz mahkemeye başvurun "cevapları tüzüğe göre olan sorular iptal edilmeli" diye. Deneyin şansınızı. Bir kişi kazansa herkes için geçerli.

2. İptal olan sorular tüzükten diye iptal olmadı mı?
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    hayır birden çok seçenek doğru diye doğru seçenek yok diye vs vs.

4. Ben bir iş yapılıyorsa tam yapılsın kafasındayım zaten. Yoksa yeni tüzük gelene kadar eskisine bağlılık mantığından sıkıntım yok. Ama bir şey yapılıyorsa tam yapılsın hepsini iptal etsin o zaman. Lanet ediyorum adamı birçok şeyden olduğu gibi bundan da soğuttular. Para mara değil geçen zamanıma yazık başka bir şey değil. Nisan-Mayıstan beri bu duruma kilitlenmiştik yani boşa geçen 5-6 ay.
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    :) Bu konuda benim elimden gelen bir şey yok. Ama mahkeme yolu açık. Kazanılmış ve şu an temyizde olan davalar var. Şansınızı deneyebilirsiniz.

Yada bunları kafanızdan silip tam konsantre çalışmalısınız.

6. Hayır yanlışın var bazıları da tüzükten diye iptal oldu soruda tüzük kelimesi geçiyor diye. Neyse keşke bir doğru daha çıkarabilseydim. Sorun bende.
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bunuda tartıştık :) örnek verin dicem ama.. bence olan oldu, bunları kafanızdan atıp yeni sınava hazırlanın.

8. evet..sorun biraz da bizde..ben de 1 soru daha yapabilirdim fakat kaçırdım ve üzüldüm

9. Kafadan atıp çalışma gibi bir niyetim şuan için yok. Tekrar vakit kaybedemem bununla kasımda da aynı zırvalıkların dönmeyeceğinin garantisi yok. Mayıstakilerin de sıkıntıları vardı Ağustos'ta sonlanır demişler ama Ağustos'taki daha kötü oldu. Şuan için girmeyi de düşünmüyorum 2. sınav hakkım duruyor. Belki girmiş olmak için son zamanlarda yönetmelikleri okur girerim bilemiyorum. Neyse herkese kolay gelsin.
  10. isgf-1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    lütfen bilgi edinme yasası marifetiyle sınavın istatistiki bilgilerini soralım..
  11. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Mayısta kimse destek çıkmadı ne yazık ki,çok uğraştık mayıs için ne kadar ses getirirse Ağustos sınavının düzelmesi içinde o kadar etkili olacaktı.Bunu biliyorduk ama gerekli destek verilmedi.Görmezden gelindi ve hala da aynı şekilde görmezden geliniyor :(
    Yani mayıs mağdurları üvey evlattı,ama bu durum ağustosu da etkiledi :(
  12. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ve bu hep böyle devam edecek kasım içinde aynı şeyler konuşulacak son kasım da son kez şansımı deneyeceğim ya bu defter kapanır yada başarılı!!! olurum sınav kaybetmenin üzüntüsü var yinede 1 şansımız daha var tüm olanları kabullenip ve yine olacağınıda düşünerek arkadaşlar forumda çalışma stratejileri anlamında güzel paylaşımlar yapıyor gitmiş olduğum kursu dikkate almadan çünkü herşeyden bi-haberler son kez çalışıp olabildiğince yüksek puan alma planındayım onun için kazanamayan arkadaşlar kızgın ama bu bize zarar vermekten öteye gitmez yapılması gereken açık sınava tekrar ve hemen bugün çalışamaya başlamak kazanıp sonra kızmaya devam ama önce hemen şoku atıp acilen neye nasıl çalışacağımızı tesbit edip nerede hatalar yaptık tüm bunları görüp çalışmaya kaldığımız yerden devam etmeliyiz. zaman azalıyor
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Katılıyorum ama hiç nokta virgül kullanmadan bu kadar uzun cümle yazmayı nasıl başardığınızı da merak ediyorum.
  14. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mesai saati bitaraftan da
    haklısınız mesai saati bi taraftan da formu okuyorum gelip gidip yazınca dikkat edemiyorum pek.
  15. serdar şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ve artik forumda bu baslik altinda olmus bitmis bir sinavi gunahiyla sevabiyla tartismayi kapatip, kasim sinavinda nelere calismaliyiz yada notlarin paylasildigi bir baslik acarak calismalarimiza yon vermeliyiz. En azindan benim bu bilgi paylasimlarina ihtiyacim var.
  16. Nötron sorusunun tüzükte geçtiği yeri biri bana yollayabilir ya da buraya yazabilir mi bir fizikçi olarak o sorunun nasıl iptal olmadığına anlam veremiyorum.Lütfen biri beni aydınlatsın çünkü cevap yanlış da olsa tüzükte bulamadım ben.

17. cesaret edelim..zamanı iyi değerlendirelim,
    koray bey..kasım a kadar herşey dümdüz nokta
    isig 83/4.üncü bent

18. buldunuz değil mi..maalesef böyle oldu..kasım sınavı için işçi sağlığı tüzüğünün belirli maddelerini inceleriz
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Doğan bey sizde varsa 83/4 ü bir yapıştırsanız buraya :)

20. ya bende maalesef kalmadı aylar önce yapıştır yapıştır bitirdik