1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 sınavı iptal edilen sorular ne zaman belli olcak?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Erol Ö. tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. benim tahminim 04.09.2013 tarihinde belli olcak.
  2. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erol bey , 12 eylülde sonuçların açıklanacağına göre , bu hafta içinde durumun belli olması daha olası görünüyor bence , ayrıca bu 18 ağustos sınavına kaç kişi girdi bilginiz var mı ?
  3. oktay Gümüşkavak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    35 bin civarı diye duydum.
  4. 18 mayısta 35 bin kişi girmişti bu sınavada o civarda girmiştir..geçen sınavda ıptal edilen sorular ayın 4 unde ılan edildi ben ordan yola cıkarak tahmın ettim.tabi ki daha erken açıklama yapılması benimde temennim saygılarla...
  5. Servet BAYAR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    35000 kişi! baya varmış ya; Kurs ücreti, sınav parası bir yana; Ankara Taksileri o gün yaşadılar. Bu sınavın Ankara'da olması resmen Adaletsizlik. Memleketten Ankara'ya gideceksin, Sınav yerini bilmediğin için taksiye binip Ankara'nın bir ucuna gideceksin. Üstüne üstlük Sınav Soruları ile şok olacaksın. Bütün bu adaletsizlikleri yapanlara Hakkımı Helal etmiyorum...
  6. ELİF YERİŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hakikaten adaletsizlik diz boyu....hele hele sorular felaket bişeydi... o hakkı ben de helal etmiyorum...
  7. beklemek yorucu ve stresli hele benim gibi işşizsen...
  8. eskarem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok sıkıntılı bır sınav süreci oldu. inşallah iptal olan sorular tahminimce olur. 10 soru en az iptal olmasını temenni ediyorum:)
  9. nerde o güzel günler..
  10. halit yüceay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    BENDE HELAL ETMİYORUM...
  11. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Arkadaşlar ben eğitim almadan 18 mayıs sınav sorularında 87 net yanıtlamıştım. (Deneme amaçlı) Bu sınavda 180 saatlik dershane eğitimi ve ciddi kişisel çalışmayla en fazla 75 alabiliyorum. Ağustos sınavının zorluğu hakkında sanırım çarpıcı bir göstergedir öyle değil mi?
  12. gülseren çelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    gerekçeleriyle birlikte yaklaşık 1o tane sorunun iptal edilmesi gerektiğini yazdılar sizce itiraz edilen soruların tamamı iptal edilir mi yoksa kafalarına göre mi iptal ederler.
  13. sayılı gün kaldı herşey belli olcak ayın 4 gibi biraz daha sabır.hakkımızda hayılırsı inşallah sınırda olan arkadaşlarımızın hepsi geçer.
  14. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    kafalarına göre iptal ederler. tabi itiraz edilen soruları dikkate alacaklardır ama 10 tane iptal kimse beklemesin bence.
  15. gülseren çelik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    cevaplarınız için teşekkür ederim
  16. ylzoner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bugün rüyamda gördüm ayın 6sında açıklanıyordu iptal soruları :)
  17. caner öz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    herkesin 12-13 sorunun gerekçesiyle iptal olması gerektiğinden emin olduğu fakat adaletin sağlanmayacağı kaygısında olduğu bu durum ne kadar da kötü,köümser olmayın iyimser de olmayın,şans meselesi değil ki bu hukuk varsa adalet varsa iptal olacak,yok eğer iptal olmazsa dikkate alınmassa mahkeme zoruyla adalet sağlattırılır,ne acayip durumlar arkadaş yahu
  18. korbay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    merhaba Caner kardeş,
    Sen bu ülkede gerçekten adalet olduğunu düşünüyorsan. Bu sınav sonucu açıklandığında bize ispat edersin. diyorsun ki adalet varsa iptal olur olmadı mahkemede olur. Al sana ülkede adalet olup olmadığını yoklayacak en basit örnek. Buyur var mı yok mu göster bize...
    Not: Ülkemde yaşayıp adalet olduğunu düşünenler için yazılmıştır. Şahsi olarak kimseden herhangi bir isteğim yoktur. Adaletçiler adalet olduğunu en basitiyle bu sınavla(fazlasını istemiyorum. olmayacağını bildiğimden dolayı) ispat etsinler. En fazla 2-3 adet soru iptal olur diyenlerde. Bu kadar mı aciz oldunuz. bu kadarmı adaletsizliği artık alıştırmışız kendimizi. Böyle hakkı yenilecek koyunlar oldukça. hak yiyicilerde boş durmayacaktır. Nasıl bir zihniyettir ki. ispatlarıyla önümüze koyulan şu sorularda bile '' 10 soru kimse beklemesin en fazla 5 soru iptal edilir'' diye boyun eğme, anormal durumu normalleştiren bir zihniyet. bu biz okumuşlar için böyle iken. düşünün ülkemin okumamış nenesi, dedesi, amcası ... ne haldeler. biz şimdi hak yedirirsek. onlar okumuşlarımız bilir der. yenilen haklara boyun eğerler.
    Belkide ülke meselesi haline getirdiğimi düşüneceksiniz bu sınavı. Lakin ülkemin zaten meselesi çok bu sade küçük bir örnek. Buradaki herkesin görebileceği bir mesele. diğer meselelerimizde görmezden geliniş, razı olunuşlar vardır. ama burada yenilen hakların arkasında duracağız. Güçlünün hukukunu değil, hukukun gücünü savunuyoruz.
    SAYGILAR...
  19. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Sevgili Korbay, haklı olarak sitem etmişsin. sistemin yanlışlığına ettiğin siteme eyvallah. hepimiz sitem ediyoruz. ancak adalete güvenini bu kadar yitirmiş olman açıkçası üzücü.. Adalete, hukuka güvenimizi yitirirsek, kendi adaletimizle mi hakkımızı geri alacağız? Kendi adaletimiz kime göre doğru?
    İptal olacak veya olması muhtemel soruları tartışırken arkadaşlarımızın ve benim tahminlerimiz, acizliğimizden değil daha gerçekçi olmak adına yaptığımız yorumlardır. Dikkat ettiysen burada bu konuda yazan arkadaşlarımız genelde 70 barajını aşamamış olan arkadaşlarımızdır. (Bende buna dahilim). Bu konu; vatan, millet , sakarya konusu değildir. Sadece sınavdaki haksızlığa sitem eden ve bir nebzede olsa umutlarımızı yitirmemek anlamında yapmış olduğumuz kişisel ve sohbet niteliğinde yorumlardır.. Burada yaptığımız yorumların, sonuçları değiştireceğini düşünmüyorum. Çünkü burası mahkeme salonu değil. Acele etmenin kimseye faydası yok. Ortada bir yanlışlık, haksızlık var. bunu herkes kabul ediyor zaten. Sonuçlar belli olduğunda (iptal edilen sorular) zaten duyarlı arkadaşlarımız gerekli itirazlarını mahkeme kanalıyla yapacaklardır. Er yada geç adalet tecelli edecektir. Hukukun gücü, güçlünün hukukunu yenecektir.
    Saygılar..
  20. korbay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Fatih bey,
    Şu an sınavın ne kadar belirsiz sorulardan oluştuğunu görüyoruz. Burada gerçekçi yaklaşım dediğimiz. iptal olacak olan 15 iken 5 etse de iyidir. Gibi bir anlayış mı. Madem gerçekçi yaklaşıyoruz duruma, soruları hazırlayan komisyon istifa etsin ben bu işi yapamıyorum desin. Bu kadar beceriksizlik mümkün mü. sana soru hazırla deseler 100 tane . gerçekten bundan daha iyi yapamazmısın sınavı. Burada ki herkes 100 tane soruyu çok güzel şekilde hazırlar (tek başlarına) . Ama bunlar ne yapmak ister bilinmez. bilerek yapılıyorsa hazırlayanlar şerefsiz, bilmeyerek yapılıyorsa aptaldır. Bunun tutar yanı yoktur. gerçekçi yaklaşım istiyorsanız gelin burdan yaklaşalım. öte yandan adalet ve hukuka güven dediniz. Ben herkese hodri meydan diyorum. açıklanınca iptal edilmeyen bariz sorular olacak. o sorularında mahkeme ile itirazı yapılacak. bakalım kurum mu haklı bulunacak, umut bağlamış bir avuç garip uzman adayımı. 18 mayıs sınavı CE sorusuna yapılan itiraz hala mahkemede. bekliyoruz ki adil bir sonuç çıksada şaşırsak, bunları söylediğimden dolayı yüzüm kızarsa, haksız çıksam keşke ...