1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 sınavı iptal olan sorular / 05-09-2013 / resmi açıklama

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. sdtylmz33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    muhammet ali bey şıkları değişen A kitapçığı 51. soruda A yapmıştım ve cevap anahtarıda A diye açıklanmıştı. Şimdi sorunun cevap şıkkı B olarak değiştirildi. Şimdi benim bu sorum yanlışmı kabul edilecek yoksa her iki şıkkı işaretleyenlerinde doğrumu kabul edilir. Eğer + puan yazılıp doğru kabul edersem tam 70 alıyorum. lütfen cevap verin. yada bilen arkadaşlar cevaplasın.
  2. Eren Eker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aslında komisyon, her bir soru için ayrı ayrı hangi sebeple düzeltmeye ve iptale gittiğini açıklamış olmalıydı.
    Komisyon bilgi yanlışı yapmış mıdır, anlatım ve imla yanlışı sebebiyle iptale gitmiş midir? Özellikle anlatım ve imla yanlışı araştırması, sahasında uzman kişilerle yapılmış mıdır?
    Kaç kişi soru iptali için başvuruda bulunmuştur? Bu adayların kaç talebi haklı çıkmıştır?
    İtiraz sonucu haklı çıkan adaylara ödedikleri itiraz ücretinin iadesi düşünülmekte midir?

Komisyonun bu ölçüde hataya düşmesinin sebepleri kamuoyu ile paylaşılacak mıdır?

Soruları hazırlayan komisyon ile itirazları aynı sonuçlandıran komisyon aynı ekip üyelerinden mi oluşmaktadır?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2013 ---

Maalesef, yeni cevap üzerinden okunacaktır cevaplar, diye biliyorum... Ama" Şıkkı değişen soruda örnek Şık a iken b oldu ise sen a veya b yi işaretlediysen sana + yazılır c veya d işaretlediysen + yazılmaz" diyor Muhammet Ali Bey...
  3. kemal ferit turgutlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptaller sayesinde tam 70 sınav esnasında cevapları giriş belgesinin arkasına yazmıştım.. iptal edilen sorular herkes için doğru sayılır.. ama diğer husus bana pek mantıklı gelmedi. zira şık değişmiş.. yeni cevap anahtarında a iken b olmuş.. daha önce a yapanlara - olarak yansır.. mantık ta bunu gerektirir.. sorunun bir doğru cevabı vardır.. eğer birden fazla doğru cevap varsa o soru iptal olur..saygılarımla..
  4. Turgay Aytaç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kemal Bey'e katiliyorum. Şöyle hesap yapmak lazim. 7 soru iptal olmuş eger bu iptal olan sorulardan herhangi birini doğru yaptiysan 7 soru bana +puan getirecek diye düşünmek yanlış doğru yapilan sorunun iptal olması hiçbir avantaj sağlamaz. Cevap şıkkı değişen sorular içinse cevap anahtarina göre doğru yaptigini bilip sonrasinda cvp şıkkı değiştiyse bu soru yanlış olarak sayilmasi gerekir ve buda eksi olarak hesaba katılır. Cnku MEB değişen cvba gore sorunun cevap şıkkını kabul edecek. Biz yandık umarım bizden sonrakiler yanmaz ama bu gidişle hiçbir şeyin değişeceğine inanmiyorum. A sınıfları piyasada iyi derecede iş yapar ama C Sınıfı zor. Aradaki fark verilen değer iptal edilen soru sayisindan bile açıkça anlasiliyor...
  5. al.yusuf İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35634
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇALIŞANLARIN GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ RİSKLERDEN
    KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK 28 Temmuz 2013 PAZAR günü yürürlüğe giriyor. "23/12/2003 tarihli ve 25325 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gürültü Yönetmeliği yürürlükten kaldırılmıştır." deniyor.Kim diyor.: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı. arkasından bir tuhaf komisyon toplanıyor. Yürürlükte olmayan bir yönetmelikle ilgili 32'nci(A kitapçığı) soruyu iptal etmiyor.Bu nasıl bir gariplik.Bu nasıl hukuk ülkesi.Sayın imam hatipli çalışma bakanı sizce bu hakkaniyetli oldumu.?
  6. gülden Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu fiyaskonun asıl sorumlusu kim diye düşünmek lazım aslında.
    Sınav sorusu hazırlama yeteneğinden yoksun, ölçme değerlendirme sistemi hakkında bir bilgisi olmayan
    insanlardan oluşan birkaç kişi mi ?
    Yoksa, kendilerine verilen bu görevi layığıyla yerine getiremediği mahkeme kararı ile ispatlanmış olan bu
    kimselere aynı yetki ve sorumluluğu vermekte hiç bir sakınca görmeyen zihniyet mi?
    Meb her zamanki gibi sınıfta kalmıştır.
  7. süleyman kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iptallerin biri hariç diğerlerini anlamsız buldum iptal olması gereken daha öncelikli sorular var(sigorta sorusu,eğitici eğitmen sorusu gib...) siz ne düşünüyorsunuz
  8. Ahmet Uzlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83584
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Adalet bu mu yani ?
    68 net vardı doğru yaptığım 4 soru iptal edildiği için kabul edilmedi galiba 65 aldım ve bir daha Ankara ya gidilecek
    otur çalış yine adam gibi soru hazırlamasınlar bu ne biçim Türk işkencesi eskiden Çin derdik.
  9. Ahmet Uzlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83584
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Selamlar,
    18 Ağustos sınavına girerek başarısız oldum ve cevap anahtarımın yeniden incelenmesi için bugün ziraat bankası hesabına 10 tl yatırdım.
    İptallerden hiçbirşeyi anlamadım ve itiraz ediyorum.
    Arkadaşım ile birlikte ursumuzdan dilekçe örneğini aldık.
    Yarın dilekçemizide de gönderiyoruz.
    Bu durumda olan tüm arkadaşların sınav sonucuna itiraz etme haklarının olduğunu hatırlatmak isterim.
    Hakkımızda hayırlısı...
  10. nevin yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91474
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benimde 18 ağustos sınavda cevağ anahtarına göre doğru olarak yaptığım 5 soru iptal edildi. 68 ile başarısız oldum.dilekçe örneğine bende ulaşabilirmiyim acaba ahmet bey. bende itiraz edeceğim.
  11. Ahmet Uzlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83584
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nevin hanım örnek dilekçe kurlardan temin edilebilir.
    Selamlar...
  12. nevin yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91474
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler ahmet bey
  13. Ahmet Uzlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    83584
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman