1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos 2013 sınav sorularından hatırladıklarınız / isgforum.net/isgnet soru bankası

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. yunusum İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sorular hep uzundu okumak çok zaman aldı .
  2. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    89. sorudan sonrası nerde acaba?
  3. serdar emre İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu cevaplara göre şimdilik 89 soruda 68 çıkıyor inşallah geçerim darısı herkesin başına arkadaşlar. Allay yardımcımız olsun. Bence yönetmeliklerden dolayı nerdeyse 10 soru iptal olmalı. şimdilik barajı geçmiş olmama raağmen bir çok soruya ititraz dilekçesi yazcam arkadaşlar. Sizinde yazmanızı tavsiye ederim. Ben geçtim geri kalanlar diye düşünmeyelim.
  4. Caner Akyol İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34250
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    70 ve 80. soruların cevabı ne
  5. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Soruların 89 dan sonrasını göremiyorum :(
  6. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çünkü yazmıyor :)
  7. KEMAL TAHİR BARBAROS İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ezberi iyi olanlar için çok rahat geçmiştir. Ben ağırlıklı olarak sayısal alt ve üst sınırlara yoğunlaştığım için paragraf sorularında çok zorlandım ters köşeden golü yedim diyebilirim.
  8. arkadaşlar böyle zorladıklarına göre adamların istedikleri başka birşeyler var gibi geldi bana inşallah hayırlısı hakkımızda bakalım ne oalcak
  9. Suat Ertürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Yankı Eğitim ve Danışmanlık
    Sorulan sorulardan 2 tanesi 18 mayıs sınavında B sınıfına soruların tıpa tıp aynısı :D

18 mayıs B sınıfı sınavı A kitapçığındaki 4. ve 33. sorular

Ekli Dosyalar:

10. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hep teknik çalıştım, sayısal verilere ağırlık verdim...% 40 teknik sorulacaktı hani?
    Şu durumda hatalı / iptal denilen soruları dikkate almadan 55 doğrum var. 9 tane iptal edilecek soru belirtilmiş, 11 soruyu da şu an göremiyoruz, her şey muallak :(
  11. Didem S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burda yazılanların hepsinin iptal edileceğini düşünmüyorum maalesef. Geçen sınavda da öyle dediler ama, olmuyor. ayrıca iptal edildiği söylenen yönetmelikler mevzuat.gov.tr'de hala yayında. İptal edilip edilmediklerinden emin olamadım o yüzden.
  12. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2013 ---
    Bence adamlar uzman belgelendirmek istemiyor..Yoksa bu kadar saçma sapan bir sistem olur muydu?
    Her şeyiyle yanlış.
    Herkesi kendi uzmanlık alanına göre sınava tabi tutacaklar..Banane maden mühendisinin konusundan, inşaat mühendisinin konusundan v.s.
    Gereksiz bilgi yığıp, fiyasko bir sınav yapıyorlar.Zaten eğitim kurumları da para almanın dışında bir şey bilmiyor.
    Neyse neremiz doğru ki?
  13. murat murat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınav açıkçası zordu mayısla kıyaslanırsa hele..bu arada 10 soru zaten iptal olsa sınavın tekrarlanmasına neden olur onun için bakanlık 9 tane bulurda 10.cuyu bulmaz buldurmaz bir sekilde halleder yani..
  14. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar, köpük ve kum oksijeni engellemek içiñ kullanılan yangın söndürücüler değil mi? Her ikisi de bir miktar ısıyı engelleyebilmekte, bu soruda hata oldugunu dusunuyorum,
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2013 ---
    Bu sınav tam bir fiyasko!!!!! Kesinlikle bilgi ölçmekten çok uzak bir sınav.
    Bu yıl bütün sınavlarda zor sınav iyi sınav yanılgısı var.
  15. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çalışsanda çalışmasanda aşağı yukarı aynı sonucu alacağın, mantıktan uzak ve de herhangi birinin adet yerini bulsun diye hazırladığı sorulardan oluşmuş saçma sapan bir şeydi................................
  16. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar yapılacak tek şey mantıklı dilekçelerle bastırmak, hakkımızı savunmalıyız
  17. muaz1984 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar yapılacak tek şey mantıklı dilekçelerle bastırmak, hakkımızı savunmalıyız
  18. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    18 Ağustos 2013, Pazar günü, Saat: 10.00 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı soru ve cevap anahtarları 20 Ağustos 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr/ vehttp://www.isggm.gov.tr/ internet adreslerinde aynı zamanda yayımlanacaktır.

Adayların sınav sonuçları ise 12 Eylül 2013 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne teslim edilecek,http://www.meb.gov.tr/ ve http://www.isggm.gov.tr/
    internet adreslerinde aynı anda yayımlanacaktır.

Sınavla ilgili duyuru ve ilanlar Millî Eğitim Bakanlığı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır.

Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar MEB İletişim Merkezi ”Alo 147” telefonundan yararlanabileceklerdir.
  19. yalnız 89 soruyu hatırlayan arkadaşlar abcd şıklarındaki dizilişleri bile aynı hatırlamış.tebrikler :)
  20. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    arkadaş hızını alamamış... çoktan seçmeli olmuş, çooookktan seçmeli :))