1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos da sınava girecek olan bizler için tavsiye ve önerileriniz nelerdir?

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erhan Dalkılıç tarafından 5 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. arkadaşlar 18 ağustos da sınava girecek olan bizler için tavsiye ve önerileriniz için sizlerden cevap bekliyorum.
  2. Gülnaz Tercan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mevzuat okuyun derim malum sistem ezbere dayalı
  3. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erhan kardeşim, Gülnaz hanımın dediği gibi bol bol mevzuat okuyunuz. İlaveten geçmişte çıkmış olan sorulara da iyice çalışınız zira hemen her yıl geçmiş yıllardan en az 10 soru kadar çıkıyor. Başarılar dilerim.
  4. teşekkür ederim ama biz yeni çıkan 6331 kanuna göre mi yoksa eski olan kanunda mı bize geçerli :( kafam karışıyor burda işte
  5. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yeni bir uygulamaya geçildiği için eski sorular birebir aynı olmayacaktır.Eski sorulardan çok yeni uygulamalara yer verileceğinden ,önceki soruların aklınızı karıştıracağı düşüncesindeyim.Mevzuat okumak ve kursta verilecek sorular üzerinden çalışmak verimli olur diye düşünüyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Haziran 2013 ---
    Eski kanundan sorumlu değilsiniz.Bakmasanız sizin için daha faydalı olur bence.Kafa karıştırmamak adına..
  6. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1)18 ağustos sınav duyurusunu takip edin.

Sınavda sorumlu olduğunuz yerler hakkında(mevzuat hakkında) bilgi verilecek.

2) Mevzuatı iyi okuyun.

3) 2005-2013 arası tüm çıkmış soruları çözün(Burda dikkat edilecek durum şudur çıkmış soru sorumlu olduğunuz mevzuata varmı ? Yani iptal edilen mevzuat olup olmadığı)

4)Dersane denemesi çözün bolca -

5) RİSKMED YENİ sınava 18 ağustosa UYGUN KİTAP ÇIKARACAK tavsiye ederim.

5)Forumda yeni yayınlanacak farklı dersane DENEMEleri çözün.
  7. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İnan ki ben de onu tam olarak bilmiyorum. Ancak bir akrabam şu an kursa gidiyor onlara kurstan söylenen 6331 den sorulacağıymış. 4857 ila 6331 arasında öyle çok fazla kafa karıstıracak kadar farklılık yok zaten. Bazı belli başlı hususları iyi bilmek yeterli zaten. Değiştirilen çok bariz hususlar var o bakımdan kendini sıkma...
  8. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle mevzuat okunmalı, spot bilgiler bi yere kadar sizi idare ediyor. Mevzuatta görünce her anlamda yorumlayabilirsiniz. Mevzuat bilgisi de soru çözerek pekişiyor. Son zamanlara bırakmayın..
  9. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hayır, kafa karışacağını sanmıyorum. Eski kanun ile yeni kanun arasında çok bariz büyük değişiklikler zaten yok. Kurslarda da 6331'in eğitimi verilirken 4857'deki halinden ve değişen 6331'deki halinden mutlaka bahsedilir. Şubat ayında gittiğim kursta öyleydi... Bu vesileyle notumuzu tutarak yenisini de öğreniyorduk... Hoş 4857'den sorumlu değil de sadece 6331'den sorumluysa şayet zaten kurs 4857'ye değinmez... Ama çıkmış olan soruları da öğrencilerine gösterirken bunun 4857'deki hali bu şekildeydi diye mutlaka belirtirler diye düşünüyorum zira öğrencilerin geçmiş sınav sorularına göz atacaklarını düşünerek bu hatırlatmayı da yapacaklardır...
  10. Bilal Gezgin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    29683
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KOLİN İnşaat A.Ş
    eski yıllarda çıkan soruları defalarca çöz hocam. ben bir defa konuları okuyup sonra sadece soru çözmekle kazanmıştım. (yalnız çözdüğüm soru sayısı min. 5000 civarındaydı)
  11. dogru soruları ve cevapları yanlış olmayan deneme yada benzeri faydalı dosyaları nerden bulabılırım .
  12. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben sınava hazırlanırken tamamen doğrulara sahip hiçbir kaynağa rastlamadım şahsen.Mevzuatları iyice okuduktan sonra bu soru doğru bu soru yanlış diye kendim karar veriyordum.İnternette çok fazla kaynak var.Kurstaki hocalarınız da yardımcı olacaklardır.
  13. teşekkur ederim burcu hanım benim kurs yeni bitti adam akıllı bir yol çizmek için uğraşıyorum. ayrıca kandiliniz kutlu olsun arkadaşlar ...
  14. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sizin de Kandilin kutlu olsun .En zor zamanlardasınız bence.Bende 2 ay önce aynı ruh hali içindeydim.Konu mu çalışayım,soru mu çözeyim şaşırmıştım..Ben 1 hafta kadar tatil yapmayı tercih ettim:)Gerçekten, önce kafanızı boşaltın sonra internetten güzelce ne var ne yok indirip okumaya başlayın.Az çok kulak dolgunluğu olacaktır.Sonrası sürekli soru çözümü.Soruya bakın kendi mantığınızla çözmeye çalışın ,yanlış yaptıklarınızı mevzuata bakarak düzeltmeye çalışın .Benim yöntemim buydu.84 civarı bişey bekliyorum sınavdan.Sadece tavsiye,herkes kendi çalışma stilini kendi yaratıyor tabi ki...
  15. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Forumdaki tüm arkadaşların kandillerini gönülden kutluyorum... Yüce Mevla herkesin gönlüne göre versin...
  16. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Şimdi vaktini değerlendirmek istiyorsan mevzuat okumalısın.
    Ayrıca riskmed kitabı gibi düzenli kaynak takip etmeni tavsiye ederim.

http://www.riskmed.com.tr/index.php?option=content&task=view&id=1035
  17. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işte o sıkıntı :) piyasada neredeyse yok öyle bir kaynak ama bizler burada soru cevp köşesi yapmıştık herkes tartışıyor sonunda doğruyu buluyorduk bu şekilde yapabilirsiniz.
  18. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  19. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş güvenliği kanunu ve yeni yönetmeliklerden soru çıkacakmıymış peki ağustos sınavında bilen var mı?
  20. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çasgemin sitesinde daha sonra duyurulacak diyo erken bey ağustos sınavı için. Ama kurslarda ne anlatıyolar belli olmayan sınav için bende anlayamadım bu konuyu