1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. siz politik davranabiliyorsunuz, benim bulunduğum tabakta savaş çıkıyor, konuşmacı siz olun görüşmeleri ve köstebekliği ben yapayım..genimde var
  2. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Arkadaşlar bunu da sık sık dillendirelim.Şu sınav Ankara harici İstanbul,Bursa İzmir gibi merkezlerde de olsun.
    0 rakımdan 1000 rakıma çıkınca performans ister istemez etkileniyor.
  3. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Kesinlikle katiliyorum .....hem masraf da oluyor....yatacak yer yemek yol parasi .....
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Rakımdan dolayımı başarısız oluyoruz bilemem ama Ankara harici 3-4 merkezde daha sınav yapmak mantıklı. Sanırım bunu kontrolü kolay olsun, kopya. soru sızdırma vb şeylerin önüne geçebilelim diye düşünmüşler. Ama tabi bu bir bahane olmamalı. Ona göre tedbirler alınıp, her bölgeye bir merkez belirleyip (istanbul, ankara, izmir, antalya, diyarbakır, samsun gibi) sınavı yapabilirler.
  5. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    ankaranın dışında sınava girdim zaten batıkentte. evim ile okul arası tam bir buçuk saat...
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ankarada o kadar uzak mesafe var mı yahu? Niye metro kullanmadınız :)
  7. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Rakım bu sebeplerden sadece biri, sabah sınava girmeden önce bir şeyler yemek istedim. Özellikle canım sıcak çorba çekti.Sınava girdiğim muhitte pazar günleri izindelermiş belki o yüzden bile 3-5 soruda gitti.
  8. pm_elif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ösym yaptıgı bırcok sınavda sklandal yarattıgı ıcın karısıklık olmasın dıye tek merkezde yapıyor olsa gerek ancak zaten işssızlık parasızlık vs yle bogusurken ıkamet ettıgn yerden baska yerlere gıt gel bıle artık masraf dıe canımı sıkmaya başladı bıran once cozumlenmelı bu konu
  9. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    metro kullandım zaten evim ile kızılay arası 40 dakka kızılaydan batıkent metroyla 20 dakka 15 dakkada batıkentte metro ile okul arası 15 dakkada doğru yolu bulmak için geçen süre :) sınavdan kalmak paha biçilemez :D
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Şırnak'tan gelen, izmir'den gelen naptı peki.. Bence siz bu konuda susun :)
  11. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    koray hocam çok haklısınız ama bende haksız değilim hani. adresimi keçiören olarak vermişim. yakında bi yere versene okulumu dimi ama :)
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    evet hata sendeymiş
  13. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Talat bu gibi durumlarda koray beyin dediği gibi sirnaktan izmirden geleni düşünmeyen ankaradan geleni hiiic düşünmez ....
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    18 ağustos dostları bölümünde en azından isimlerimizin önünden bey, bayan, mr, miss gibi ekleri kaldıralım derim. Bana koray diyebilirsiniz.
  15. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hakılısın ben zaten kendime bi ayrıcalık istemiyorum herkes için uygun olanı neyse o olsun istiyorum... zaten uzman olduktan sonra bile bizi kimse düşünmeyecek...
  16. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Oh be :) katılıyorum koraya
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kim düşünsün istiyosun :)
  18. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aslında bir oda falan olsa fena olmaz :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 10 Eylül 2013 ---
    İsg odalar birliği :)
    İsgob !!!!!!!
  19. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bizim sendikamız falanda yok demi hani bildiğim kadarıyla iş hukuku bizi işçiden saymıyor. işçilerin haklarını korumak üzere yetiştiriliyoruz ama bizim haklarımızı düzenleyen bi kanun falan varmı?
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Oda olabilmesi resmi olarak meslek kabul edilmesi gerekiyor. Şu an dernek kurulabiliyor (kuruldu bile). Yasal düzenlemeden sonra odaya dönüşür.

Ancak bu güne kadar kurulan bütün odalar, mesleki çıkarları korumaktan çok kendi çıkarlarını koruyan, politize, tekelci birer kast oldular.
    mühendislerin sendika üyesi olmasını engelleyen bir yasa yok.

İşçi emek gücünü bir ücret karşılığı patrona satan ve satacağı patronu seçmekte özgür olan insan demek. Mühendis bu anlamda zihinsel emek gücünü satan bir işçidir.