1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kalite Akademi ye gittim.
  2. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence yeni yonetmelikler arti yangin baslibasina fiziksel.biyooljik.kimyasal.psikososyal.ergonomi.kkd.kaldirma araclari.vardiyali calisma ayni basliklar ama hep mumkun oldugunca yeni olcak yonetmelikler once ozet sonra iyi ezber ve hukuk akenen yaziom
    tum yeni yonetmelikler
    hukuk
    yangin
    Ana basliklar kisaca
  3. Gökhan Erdoğan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ankara da olan arkadaşlarım bazı günler hep birlikte çalışsak Kasım sınavına ne dersiniz ? iyi günler
  4. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bide ben kitaplari ve egitim kurumlarini oldukca basarisiz goruyorum bakanlik sitesinden mevzuata uygun bir calisma bence ve bence bundan sonraki sinavlar daha cok ezber kuvveti isticek hissi yaratti bende
  5. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sorulardan edindigim tecrube ise bu sorular icin zihin acik olmali dikkat yuksek olmali iyi okunmali en az 6=7 kandirmacaya yakalanmamadan bahsediyorum ben yakalandim cok basit sorular kacirdim
    unutmayin 6=7 soru cok ii rakam heheh
  6. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :) :) :) süper. ben neden sen kaldın diye kaldıysa aklımda, golü o yüzden anlayamamıştım iyi gol yedik anlamındamı acaba demiştim. :) meğerse atmışsın . tebrik ederim çok sevindim hadi hayırlısı olsun.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2013 ---
    hadi ya bak şimdi bu sınavı kaybetmenin bedeli büyük oldu, ne zaman çıkardılar bu yasayı
    sonundaki soru ekini görmemişim girebiliyor diye okudum. hadi B'yi öyle vardiler diyelim asıl açık A sınıfında olacak. çünkü ogsb ye sordum istanbul antalya baya büyük bir osgb sadece iki A sınıfı uzmanı var ve deli para istiyorlar
  7. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sen hangisine gittin
  8. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ya birde şu var isg işini ellerine yüzlerine bulaştırdılar, iyi bir hazırlık yapılmadan , araştırma yapılmadan kanun çıkardılar, sürekli yönetmelikler tüzükler gelip gidiyor, adam bir grup için hazırladığı notları diğer grupta kullanamıyor, kursu yürürlükteki mevzuata göre veriyor ama adam sınava girene kadar mevzuat değişiyor. onlarda ne anlatacaklarını şaşırdılar, tüzük bir şey diyor , yönetmelik başkabirşey, hukuk fakültesine döndü
  9. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Zirve hicbir dokuman alamadik 1-2 hoca disinda ben begenmedim cok yonetmelik okudum hemen hemen hepsini okudum
    Sizde 2ayonce 2 ay sonra kesin yani buda biyoloji sorusu gibi oldu artik bu dogru turkce arkadaslar bu turkceyi kaybetsseniz sinavda buda cok ise yarar heheh
  10. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hımm onu hiç duymadım yenimi açıldı.
    ya hepsinde aynı A sınıfı uzmanlar ders veriyor dolaysıyla adamın asıl işi eğitim olmadığı için yetersiz kalıyor birinin A dediğine diğeri B diyor, kafa karıştırıyorlar, en iyisi zaten yönetmelikleri okumak.
  11. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Valla ilkdefa duydum ama iyimis demekki
  12. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kalite akademi ve arge eskiden beri var ben zirveyi yeni duydum
  13. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen kafa karistirmaca yerine oku yonetmelikleri ne ise o oyle hikayeler oyle tartismalar gordumki kafa karistirmadan halletmeli
  14. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben kurstaki arkadaşlara boş verin bu notları , anlatılanları siz yönetmelikleri okuyun dedim hangileri olduğunu ve nerelerin önemli olduğunuda gösterdim ama benim okumaya fırsatım olmadı, dediğimi yaptılarsa geçmişlerdir :)

15. yasin, alara merhaba..evet yasin çalışma hayatına giriyor, fakat peşindeyin yasin kasım da geleceğim, beni hatırından çıkaramamalısın değil mi:)..genel olarak bakıyorum notlarıma, yıllık izin sorusunu doğru yapamadım, bu kadar basit soruda hata yaptım ve 69..hatalarımızı gözden geçirmeliyiz değil mi alara hanım
  16. snav stratejisi için çalışma metodumuz şu olmalı; yeterli bilgi birikimine sahibiz,üzerine ilave yapmak
    tehlikeli durumlar sorusu bu sınavda geldi, birdahaki sınavda da gelebilir...bu konu iyi bir tekrarla kaçırılmaz..
    tehlike-risk eşleşmesi..bu sınavda gelmedi, önümüzdeki sınavda gelmesi çok yüksek..bu soru kaçırılmaz..

bir tane soruyu kazandık, bu şekilde hareket etmeliyiz, beynimizdeki banko bilgi potansiyelini 70-80 adet yapabiliriz ve bunlardan ne gelirse kaçırmamalıyız,harici gelecek olan mantiki ve ezber sorularını (bilgit sitesinden ulaşımı kolaydır) 6331 e uyumlu yönetmeliklerin önemli maddelerini irdeleyerek başarabiliriz..doğru ve düzenli bir çalışma metoduyla çalışan ve sınav odaklı bireysel olarak hız ve motivasyon pratiğiyle kendini yetiştiren arkadaşlar kasım sınavında 80 e gider
  17. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    selam doğan , aslında bende salak sorulara takılıp kaldım eee bunun hepsi doğru tekrar tekrar oku, şunumu demek istedi bunumu diye kafayı yerken hem motivasyonumu kaybettim hemde zaman kaybettim , son yarım saat dediklerinde daha yapılacak 45 soru olduğunu görünce telaşa kapılıp kalanlarıda yarım yamalak okudum, yani hiç çalışmadanda geçerdim ama sınavda gereksiz yere sorulara takılıp kaldım bir dahakine hiç ikinci kez okumayıp fazla derine dalmayıp ilk doğru gelen şıkkı işaretleyeceğim. varsın 3 soru dikkatsizlikten gitsin, 3 soruda bilmediğim konu olsun eee 10 soruda hatalı olsun gene geçerim.
    sanırım kalanlarda hep benim gibi hatalı sorularda mantık ararken kaybetti sınavı
  18. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

bence hepimiz şunu yapalım sınava 15 gün kala tüm yönetmelikleri, birde bu yönetmeliklerde olmayan isg tarihi ilo sözleşmesi falan bunları bir okuyalım okurken unutulabilecek, önemli noktaları not alalım sınavdan bir kaç gün öncede bu sayısal değerleri ezberlemece. ondan sonra hatalı sorular dışında kaçırmayız.

19. yönetmelikleri kendi mesleğinizmiş gibi okuyun keyif almaya çalışın zaman saat belirlemesine gitmeyin
  20. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevabim gelmemis kardesim ben herzaman sizlerleyim
    Bence biz siz farkli degil kalsaydim bugunden baslardim bence gene onculuk sendevolsun baska bir frm konusu acarak gunluk konu calisilmali sorular sorulmali eksizsiz konularla ilgili