1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Baska turlu cekilcek cile degil ama daha basiti ilk etapta daha zor olan yazarak calisilmali gereksiz yerleri okumayin bidaha
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2013 ---
    Alara hnm bu yazdiginiz kasim b sinavina girme link varmi
  2. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen 6331 den geriye gidilmeli

3. bilgitin tepesinden 15 yönetmelik meslek edinirmiş gibi okunmalı, bence keyifli..çok basit bu herkes azim göstersin
  4. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kasim formu baslatalim dogan hade ac bi konu
  5. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bide bilgi istiyorum nedir bu b sinavina gun doldurmadan girme diye bisey varmi alara hnm dogan bey koray bey
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    benim bildiğim İSG konusunda yüksek lisans yapanlar için var o
  7. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 onceki sayfada alara hnm alinti yapmis bi bakin koray bey onu soruyorum yuksekbyapmadan gun dolmadan b sinavina girme olayi nedir
  8. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    eh tembele iş buyur sana 40 akıl varsin demişler ben tembel tembel nasıl çalışırı anlatıyorum , ama tabi şimdi den çalışırım diyorsanız ne güzel :) :)
  9. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bir söylenti varya , hatta bu forumda bir başlıkta var bu konuda , kendi mesleğiyle ilgili mesele inşaat mühendisi 3 yıl inşaatta çalışmışsa direk B ,8 yıl çalışmışsa direk A sınavına girme hakkı verilebilir diye. bundan bahsediyorlar. böyle bir yasal çalışma yapılıyormuşta kasıma yetişirmi diyorlar, tabi hepsi söylenti.
    konu başlığı
    http://www.isgforum.net/threads/3-y...-sınavına-girme-hakkı-verilsin-mi.7776/unread
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    hımm bir yasa beklentisi bu :)
  11. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ozaman mantikli bisey olucaksa herkese uygulanir erken sinav yani koray bey ates olmayan yerden duman cikmaz nedersiniz
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu ülkede algı mühendisliği diye bir şey var ve ateş olmayan yerden çok duman çıktı :) olur mu olmaz mı bir fikrim yok
  13. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Genelde olmucak bir beklenti baslamissa gerceklesir heheh dier deyisle basina gelir kulak kabartmali takip etmeli ve belgeleri isletmeye koymali bence hemen ki gun doldurma olmassa yararlanilabilir erken terhis bak buraya yaziom heheh
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Eylül 2013 ---
    Aslinda zumre de takip edilmeli c leri cok nasil atlattiracaklar 3 yil 5 yil bekletceklermi yoksa ki benim beklentim bisiler cikar bu isten heheh
  14. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ocak 2014 te tüm ağır ve tehlikeli işler yasa kapsamına giriyor dolaysıyla A sınıfı uzman yok piyasada bir şeyler yapılmazsada daha 5 sene bu açık mevcut kalacak, A sınıfı uzman zaten çok az onlarında bir kısmı eğitim kurumlarında . firmalar uzman bulamayacaklar, bu beklentinin kaynağıda bu.
    bakanlık ya 5 yıl daha yasayı erteleyecek, ya daha önce çıkardığı ve A sınıfı uzmanların itirazı sonucu mahkemenin iptal ettiği kendi konusunda c sınıfı çok tehlikeli sınıfada bakabilir türü bir düzenleme yapacak, yada A sınıfının mesaisini uzatacak, yani bir şeyler yapmak zorunda , yapmazsa ithal A sınıfı getirecek :)
  15. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bi seneryo yazsam zumrem olsa onlari yurutsem c zumrem icin kolay olurdu b ve a yapmak birazesneklik gerektirir bu esnekliktende yararlanilabilirse bu sureci iyi degerlendirmis olursun bole bi tren kac defa kalkar bu bir seneryodur heheh
  16. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    beklenen şekilde olacağını sanmıyorum yoksa c sınıfı uzmanlığın bir anlamı kalmaz ama şöyle bir şey olabilir 1 yıl c sınıfında çalışmış 5 yıl meslek tecrübesi olanlara B sınıfı sınavına girme hakkı ve 1 yıl B sınıfında çalışmış 8 Yıl mesleki tecrübelilere A sınıfı sınavına girme hakkı verilebilir.
  17. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ve bu seneryoda en sansli olanlar 18 agustosdan basarili olanlar olucaktir tren bi kalkarsa binmemek olmaz degilmi heheh
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    dünyadaki uygulamalarda İSG uzmanları A-B-C diye ayrılmıyor. Tek bir İSG uzmanı tipi var. Belki zamanla buna geçilir.
  19. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu incelik olur akillica olur. Ne inceler nede akilli potansiyel saglanir her grubta bu isde doyum noktasina ulasir
  20. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    e yani olması gereken bu. ne diye insanları sınıflandır kavga çıkartıyorsun, uzmanlığı biraz zorlaştır, eğitimi uzun tut ama tek sınıf olsun, süreler konulmasıda saçma, belki yeni belge almış biri A sınıfı uzmanlara taş çıkartacak bilgiye sahiptir ama 7 yıl beklemesi lazım neden beklesin kardeşim adam zekiyse neden ket vuruyorsun, bilgiyi, zekayı yarıştır ne başka şeyeri yarıştırıyorsun :)