1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    http://bilgin.net/

http://www.bilgit.com/

http://www.alomaliye.com/ alomaliyenin mail grubuna üye olun yeni çıkan yönetmelikler vs mail adresinize gelsin.

Diğer sitelerede göz atmakta fayda var. Bu saatten sonra boş konuşmak yok, artık isg konuşalım. Herkez faydalı düşündüğü ne varsa burada paylaşsın...
  2. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
  3. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  4. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kursum beni şaşırttı :D ben bunu kasımda da kalacakları başka kurslara kaptırmamak için ticari bir hamle olarak değerlendiriyorum :)
  5. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  6. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    google için oturum açmanız gerekiyor belgeyi görüntüleyebilmeniz için.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2013 ---
    liste biraz kalabalık ama olsun

Ekli Dosyalar:

7. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Çok teşekkür ederim..Evet, enteresan ama google hesabımı kabul etmedi.. :)
  8. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    rica ederim inşallah faydalı olur :)
  9. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar duydunuz mu......ÇSGB sınav muftedatini 7 ekimde aciklayacakmis......doğru olabilir mi?????
  10. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    nerden aldın o duyumu?
  11. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    dunya .com diye bir yerden okumuş .....ekrandan fotosunu çekip Whatsapp da paylaşmış.....ben bulamadım
  12. nasılsınız..7 ekim öyle mi, biz sadece sınav başvurusu yapacağız ..sınavdan nekadar süre önce yapılıyordu?
  13. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Doğan tam yonetmelik okumaya başlamıştım ....kadın iscilerin gece çalışması........bu doğru olabilir mi
  14. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Müge bende bulamadım stelerde böyle bir bilgi yok.
  15. aysgonul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

16. kadın işçileri oku..değişen bir adet madde var orada..su: kamu kurumlarında çalışıp doğum yapmış kadın işçiler doğumdan sonra 6 aya kadar, özel sektörler için doğumdan sonra 1 yıla kadar ücretsiz doğum izni alabilirler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2013 ---
    tepeye kadar 14-15 yönetmelik var..arkadaşlar hedefe azmeden başarır, şeytana uyarak fazladır şeklinde üşünerek düşünmek yerine çalışın arkadaşlar..6-7 güne şu yönetmeliklerin suyunu çıkarırız..lütfen
  17. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    vay bu ne torpil böyle, devlette bir yerde işveren oluyor ama yasalarıda onlar çıkarınca kendine yontuyorlar, devlette çalışan doğum yapmış kadının günahı ne, yada özel sektör işverenin

18. doğum izni yıllık çalışma süresinden sayılmıyor mu?..özel sektör daha avantajlı
  19. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    nasıl daha avantajlı oluyor, elemanın 1 sene izin alıp gitti, eee onun yaptığı işler nolucak. 1 yıl için kimi bulacak
    hem bu normal doğum izni değil, doğum izni ücretli oluyor, o ücretli izin bittikten sonra çalışan isterse 1 yıl daha bu defa ücretsiz izin alabiliyor

20. fakat siz farklı açıdan yaşantınız; devlet güvencesinde çalışan kadın ile özel sektör arasında değişen bir vicdani sorun yok..maaşını almassın 6 ay izne ayrılırsın yahut özelde 1 yıla kadar ücretsiz..fakat izinli olulan bu süreler yıllık çalışma süreni dolduruyor, yani özel sektör çalışanlar açısından iki kat daha avantajlı...ikinci sorun ? yerine kimi bulacak; iş yok diyerek işzilikten yakınanlara anlam veremiyorum, iş var insanlar çalışmak istemiyorlar..