1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Saçma da olsa o notları bir kez okuyun.. son çıkmış bütün soruları C-B ve İş yeri hekimi çözün.. sonra yanlışlarınızı görüp o bölümlerin notlarını tekrar okuyun. Sonra tüzük okuyun .. soruları tekrar tekrar çözün ve geçin. :)

Birde şu avatar resminizi değiştirin.
  2. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Soruları geçmiş sınavda da çözmüştüm, işyeri hekimi hariç a sınıfını bile çözdüm ama işyeri hekimini düşünemedim çözmeyi :) Eğitim kurumu kitabınıda göz gezdireceğim ne kadar kötü olursa olsun.
    dediklerinizi yapıcam da avatarımda ne varmış ki :D
  3. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar sınava kaç kişi girmiş başarı oranı ne bilmek zor. kimse açıklamıyor. ben kursumdan öğrendim. 150 kişi hazırlamışlar 18 ağustos sınavına, 10 kişi kazanmış.. çok üzücü..

4. ben 4857 ye bakmayacağım, yeni çıkan yönetmelikler yetecektir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2013 ---

bizim eğitim kitaplarımız ve bizim aldığımız eğitimler 6331 ağırlıklıydı, kurumumuz sistemin değişme ihtimalini ölçü alarak düzenlemelerini 6331 e göre yapmışlardı..
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bizim sınıftada 25 kişi vardı 4 kişi kazandı. Türkiye genelindekini öğrenmek için MEB' e başvurup bilgilendirme hakkı doğrutusunda kesin rakam alabilirsiniz. (yine buna tabi rahatsız edici diyip butona tıklayacaksınız.. yazmasamıydım )

6. bizim sınıftan hiç kimse kazanamamış..çoğunluğun kodlamış olduğu 4 sorudan bir tanesini kodlasaydım ben de kazanacaktım..
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu güne kadar bütün sınavlarda başarı oranı %24-35 aralığında olmuş. Bu sınavda bu rakamın daha aşağı olma ihtimali çok büyük. Talep arttıkça sınavlar da zorlaşacaktır.

8. sınavı istedikleri kadar zor yapsınlar,ben kasımda kazanacağım, hedefinde kararlı olan herkes kazanacak..
  9. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hiç şüphem yok :)

10. iskelerle ilgili sorular, tüzükten mi seçilmişti

yüksekte çalışmalar ile ilgili konu ve soruları iyi çalışan sanırım bu iskeleleri yapardı değil mi koray bey,düşünün ben 3 soru gördüm yüksekte çalışmalarla ilgili
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    şimdi şimdi ya bunu nasıl yapamamışım dediğim çok soru var :)

12. :) bunu yapamadım, benim de doğru olarak kodladığım ve bunları nasıl yapamamışlar diye düşündüğüm sorular da var..
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İlk günler sınav komisyonuna saydırırken, sonra yahu haklılarmış dediğim sorularda var :)

14. :)koray bey, ilk günden beri bu durumu savunurken, " doğan bey siz komisyondan mısınız" tepkisiyle defalarca karşılaştığımı hatırlıyorsunuz..
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    evet çoğuna şahit oldum :)

16. şimdi önümüzdeki sınavda şu soru çıkarsa yanılmasın arkadaşlar:
    aşağıdakilerden hangisi ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilecek genç işçi tanımıdır
    a)15 yaşını doldurmuş, 18 ini doldurmamış
    b)16 yaşını doldurmuş, 18 yaşını doldurmamış...doğru yanıt bursa

a)15 yaşını tamamlamış, 18 ..... ...............doğru yanıt adana
    b)16 yaşını tamamlamış,18...... tamamlamamış
  17. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hasbinallah yahu özel sektörde çalışan kadın kadında, devlette çalışanın günahı ne diyorum devlet işvereninden istediği hakkı neden kendi çalışanına vermiyor diyorum. tüm ab de uygulamanın bu olduğunu nerden biliyorsun, yani ordada devlet 6 ay izin veriyor, özel sektör 1 yılmı izin veriyor.
    iki haldede bursa, ama olurmu olur ikisinide koyarlarsa kara kara düşünme doldurmuş olanı işaretle yanılmıyorsam yasada doldurmuş olarak geçiyor. yine bakıver :)
  18. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    15 yaşını tamamlamış , 18 yaşını tamamlamamış olan genç içci (dikkat genel ifade) ağır ve tehlikeli işerde çalışabilen genç işçi 16 yaşını doldurmuş olacak. yani 15 yaşını doldurmuş 16 yaşını doldurmamış genç işçi ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz

19. evet 15 i doldurmuş çalışamaz, fakat 15 i tamamlamış çalışabilir..1000 defa sınava girecek olsam bunu işaretlerim

hayır..16 yaşını tamamlamış olayını işaretleyen batar..
  20. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    eh olur tabi her sorunun üstünde 3 gün tartıştık , o sorularla ilgili herşeyi okuduk, kasım sınavının sorularını al yap bakalım kaç yanlışın çıkacak. bu şekilde sorarlarsa ne kadar çalışırsak çalışalım alacağımız max 85 tir. gerisi şansa kalmış