1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. m
    hedefizimi bilincimiz 80 olsun
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ee sevgili alara 85 ten fazlası kimseye lazım değil. Hastalık yapar yahu.
  3. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mesala yükün ağırlığı sorusunu, bilerek doğru yapan kaç kişi vardır
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    bunun yasa maddesini bir yapıştırır mısın ayrı mı bakalım..

5. ben..d şıkkı ile c şıkkı teknikal bilgi içerikli...b)genel bilgiler ifadesi sınavda kafamı karıştırdı fakat a)şıkkındaki yükün ağırlığı ile ilgili bilgiyi şu şekilde düşündüm: yükün ağırlığı sabit bir nicelik olup, diğer şıklar gibi teknik eğitimi olmadığını düşünerek işaretledim tamam mı, yönetmeliği zaten bilmiyordum
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ben bilerek, isteyerek, taammüden yaptım :)

7. MADDE 9 – (1) Kadın çalışanlar, gebe olduklarının doktor raporuyla tespitinden itibaren doğuma kadar, emziren kadın çalışanlar ise doğum tarihinden başlamak üzere kendi mevzuatlarındaki hükümler saklı kalmak kaydıyla bir yıl süre ile gece postalarında çalıştırılamazlar.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2013 ---

pardon, bu madde çok farklı..kafam karıştı şuan
  8. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ama bir sınava çok çalışıyorsan, heleki birde yanlış doğruyu götürmüyorsa 100 alabilmelisin. ama benim dediğim max 85 yani 100 üzerinden değil 85 üzerinden 70 alman gerekiyor, kimse o kadar konuyu satır satır ezberleyemez, yani 15 tane saçma sapan soru olacak, 15 tanede hata yapma şansın var 16 yaptınmı gümülersin :)
    hadi....... yani sen orda mümkünse yazdığını hatırlıyormuydun , süper

9. bunun için çip soru kapasitemizi 60 lara çıkaracağız ve hata olasılığımızı %5 lere kadar düşürüp, geriye kalan 40 ağır sorunun yarısını dahi doğru yapmak kazandırır..benim bu sınavdaki çipim 53 taneydi sınav esnasında saydım sınavdan çıktım baktım çiplerden 46 doğrum geldi, geriye kalan 47 ağır sorudan 23 doğru yaptım ve 69 da kaldım..
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Eee gümlemedik ama. Ben bana zor gelen kimi yerleri çalışmadım zaten, hem bir sınava 100 almak için çalışmak delikanlıyı bozar.
  11. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yani kadın 5 aylık hamile ama sen onu gece işinde çalıştırabilirsin taki hamile olduğuna dair doktor raporunu getirene kadar :) doğumdan sonrada 1 yıl süreyle gece işinde çalıştırılamaz
    eee peki şumu bumu diye tereddüt edipte doğru salladığın soru yokmu, ayrıca soruda hata olmadığı halde tüzükten olupta iptal edilen sorulardan sana yarayan olmadımı, işte onlar şansına olmuş oluyor.

12. doğumdan sonra kamu için 6 ay değil mi
  13. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    bunun resim belgesini istiyoooorum :)

14. bu madde-9 değişmeyen yönetmelikte 6 ay olarak geçiyordu, değiştiği şekli bu..hocama sormuştum, yarın bir daha soracağım..bana verdiği yanıt şuydu: "milletin kafasını karıştırma, kamu kurumları için halen daha 6 ay, değişen yönetmelik özel sektörler için 1 yıl olduğunu söylüyor"..ben yarın derim ona ispatla:)
  15. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim çalışsaydım bunu yapardım dediğim 5 veya 6 soru var , 10 soru birebir ezber gerektiren soru olduğu için çalışsamda benim aklımda anca yarısı ya kalırdı ya kalmazdı geri kalanıda soruların saçmalığından telaş yapıp doğru düzgün okumadan attığımdan yani ben bu sınava çalışarak girmiş olsaydımda heralde en fazla 80 alırdım.

16. evet..bu güzel..fakat artık çalışarak girmemiz şart, sınav zor olacak, baskı altından olacağız
  17. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    vay %7 bile değil, bence genel başarı %20 civarındadır
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
  19. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu mesaj rahatsız edici, çünkü sataşma var.. parantez içindeki cümleyi kurmamış olsanız rahatısz edici olmazdı.. ama bu aşamadan sonra rahatsız edici.. düzgün konuşmayı becermek bu kadar mı zor?
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ali Üstün beni yanıltmadı bu mesajımı da rahatsız edici bulmuş. :) Hadi hocam bir tanede buna.. enterasan tipler var yahu.