1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Talat, ben Mersinde yaşıyorum. Ama bana 2 şehir arasında tercihini yap deseler inan ki Ankarayı tercih ederim. Ankarada uzun yıllar yaşadım, hele hele çok iyi bildiğim şehre adeta yabancı kaldım. O kadar değişmiş ve güzelleşmiş ki...
    Benim evim Mersinde denize 100 metre hatta dibi diyebilirim zira deniz ile aramda hiç bir bina yok. Manzara itibariyle hiç bir yere değişmem ama gel gör ki Mersin'de yaşanılır mı diye sorarsan kesinlikle yaşanılacak bir şehir değil. Düzensiz bir şehir trafiği, insanlarda kuralsızlık, saygısızlık, vs...
    Ankara ise trafik sorununu çözmüş, insanlarda ise saygı ve kurallara uyma seviyesi üst düzeyde.. Bu konuyu tekrar düşün derim :)
  2. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    evet istanbul daki mesafeler çok uzun bir yerden bir yere gitmek çok zaman alıyor
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2013 ---
    ankara nın havası da güzel serin di mersin nemli oluyor değil mi
    ankara da insanlar saygılı gerçekten en azından benim karşılaştıklarım
  3. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ıstanbul a arasıra gidiyorum ....gezme yeme içme istiklal caddesi.....bayılıyorum ....yaşamak için beni ürkütse de duyuyorum ki giden gelmiyor :)
  4. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    ben ankaraya erzurumdan geldim abi, erzurumda bizim ev (hala babamlar oturuyor) palandöken dağının eteğinde. kaç kere çıktım diye sor? elin parmaklarını geçmez.şimdi ise fırsat buldukça giderim :) demekki güzellikler elimizin altındayken göremiyoruz :)
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bir süre sonra o kalabalığı seviyorsunuz. boğazda balık her zaman değil arada yenen bir şeydir :)

İstanbul alışkanlık yapan, kendine aşık eden sihirli bir şehirdir.
  6. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet Berfu, çok sıcak ve nemli...
    İşte Ankara bir de bu yönden güzel...
    Hemen her gün denize giriyorum, havuza giriyorum ama bu güzellik her zaman için yeterli olmuyor. Mersin'in güzel yerleri elbet var ama Ankara bir başka. Ben 20 yıl Ankara'da yaşadım. İlk fırsatta tekrar dönüş yapmanın fırsatını kolluyorum. Herkesin beklentileri ve bakış açısı farklı olunca kimse ortak noktada kolay kolay buluşamıyor.
  7. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    istanbulun imkanları (özel sektör için) çok iyi müge hocam. benimle aynı işi yapar biri istanbulda benim iki katım maaş alabiliyor. onun için giden gelmiyor :)
  8. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    fatih bey demek mersin de yaşıyorsunuz....bu sene güney kiyilarini kapsayan bir tatil yaptık....mersin de kizkalesin de bir gece konakladik ....çoook sıcak ve nemliydi ...ben izmirden neme alışık olmama rağmen çoook bunaldim....ama cennet cehennemi görmeye değer ......tavsiye ederim....beni çok şaşırttı !!!!
  9. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ankarayı sevecem nerderyse :) bu bina şehrini, insanların soğukluklarını, buram buram egzos kokusunu :)
  10. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    iş gereği mersin vergi dairesinde çalışırken 15 gün kadar kalmıştım merkezde :) çok güzel aılarım var orda sahilde bi sinema vardı hatta ıssız adamı ilk orda izlemiştim :) dediğiniz gibi kışın bile çok sıcak :)
  11. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hatta Ankara'dan ayrılmak bile istemeyeceksin :);)
  12. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bu sene tatil de yapamadım isg sınavı yzünden kasıma kaldığım için yine yapamayacam. ankaradan ayrılmak değilde tatil yapmak istiyorum ben...
  13. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet Müge oralar çok güzel. Cennet Cehennem harika bir yer hele bir de Kayacı Vadisi var ki sanki Cennetin yeryüzündeki şubesi... Harika bir yer... Bir dahaki gelişinde kesinlikle görmeni tavsiye ederim... Burada nehir üzerine kurulmuş tahtlar üzerinde bir mangal keyfini sakın kaçırma. Ağustos sıcağında bile ayağını nehirde en fazla 60 saniye tutarsın...
    Dur bakalım daha herşey bitmiş değil hele bir sonuçlar açıklansın..
    Üstelik mahkemeye de başvuracağız...
  14. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sonra bana ankarayı övün :) şöyle bir haftalığına yer mi değiştirsek?
  15. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    heryerde 1 evin olacak hayat o zaman güzel
  16. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet orası da çok güzel, şehirdeki uzun sahil parkı gerçekten görülmeye değer... Ama sadece orası başka yok. Şehir içi beton duvarlar, düzensiz trafik, saygısız insanlar,... ve sıcak + nem...
    Ankara'nın gözünü seveyim :)
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bir insan Ankara'nın nesini sever hep merak ederim. İrice bir kasaba, kültürü de öyle... gri bir şehir. Herşey yavaş, insanlar kaba.

Bütün şehre o bürokrasinin (memur zihniyetinin) kasveti sinmiş. Gece hayatı yok, denizi yok..

Havası kurak, kışı soğuk. Bozkırın ortasında zorlama ile ilan edilmiş ve bu zorlama yüzünden de tutmamış bir şehir ve ne yazıkki bir başşehir. Bütün zenginler devlet eliyle palazlanmış sonradan olma bir garip kasaba irisi.

Son 10 yılda bir takım girişimler olsa da bakımsız bir şehir. Sanata, kültüre, modaya uzak.
  18. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ankara kışın çok soğuk ama karın da güzelliği var ankara güzel gerçekten
  19. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Geçen hafta bir nem ve sıcak vardı ki olmaz böyle şey. 2 Kere yere eğilip kalksan ter içinde kalıyorsun, sıcaktan hareket edesin gelmiyor. Havuz-deniz bile bir işe yaramıyor, çünkü çıkınca gene nem insanı bunaltıyordu...
    Neyse 3 gündür havalar çok güzel ve nem yok, nefes alabiliyoruz...
  20. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    koray hocam bende aynı şeyleri düşünmekle birlikte kelimelere dökememiştim :) duygularıma tercüman olduğunuz için teşekkrler :) imzamı atarım bu mesajın altına :) hadi sahilde yaşayanlar bunada cevap versinler :D