1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evt arkadaşlar iyi geceler herkese tekrar
    şimdi koray bey aynı anda kısmi süreli sözleşme yapıp iş yerleriyle bi yandanda başka işyerlerinde r.d a.e.p hazırlanılabilirmi ?
    şimdi kısmi süreli sözleşmede işyeri sigortalıyor
    ama r.d yaptığımızda fatura söz konusu olucaksa sahıs şirketi kurulması gerekiyor yada osgb bağlıysan osgb sigortalıyor faura ediyor.
    benim sorum ? hem şahıs şirketi kurup aynı anda sigortalı çalışabilirmiyiz bu ne ? :D
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    [quote="yasiner, post: 55923, member: 24049" hem şahıs şirketi kurup aynı anda sigortalı çalışabilirmiyiz bu ne ? :D[/quote]

Bununla ilgili bir bilgim yok bir muhasebiciye sormamız lazım. Ama mantıken sorun olmaması gerekir.
  3. hem şahıs şirketi hem başka yerde sigorta mümkün. eğer maddi durumunuz müsait ve uzmanlık işine uzun vadeli ve ciddi olarak bakıyorsanız şahıs şirketi kurarak bağımsızlığınızı artırın. eğitimleri ise osgb ile anlaşarak verdirirseniz iyi çevre yaparsınız. ciddi firmalar fatura isteyecektir.
  4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    "29 Aralık 2012 Tarih ve 28512 sayılı Resmi Gazete yayınlanarak 30/12/2012 tarihinden itibaren yürürlüğe giren "İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" ile işverenler,
    ya gerekli niteliklere sahip çalışanları arasından ya da ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet satın alarak, iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorundadırlar."

yukardaki metin yönetmelikten alınmıştır. şahıs şirketi kurarak isgu yapılabilir mi? teorik olarak imkansız. ama pratik olarak yapan çok var.. yakalanma halinde yüklü cezaları olabilir..
  5. Uzmanlık değil, sadece risk değerlendirmesi yapılmasından bahsetmiştim.
  6. Uzmanlık yapmayıp sadece rd yapan tanıdıklar var. para kazandıklarını söylüyorlar.
  7. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    RD olur. hatta RD için altına imza atmayada gerek yok ki. Yönetmelik yine çok açık. RD yi işveren yapar yada yaptırır diyor.
    İş veren tek başına yaparda gözünden bişi kaçarsa yandı. Ama isgu yaparsa ince eleyip sık dokuyacağı için sorun yok. iş veren ben yaptım bu değerlendirmeyi derse zaten müfettişler bişi diyemez.
    Ama iş veren rd nin altına imza atmaya korkarsa isgu atar, o zamanda işi resmileştirmesi gerekir.
    imza atma, ben atarım derse iş veren, verir parasını, alır rd yi, kendi imzalar.. ;)
  8. Aynen öyle, sadece eğitim kısmını veremeyeceği için küçük işveren yine dışarıdan destek almak zorunda. ayrıca 300-500 tl için kendisini riske atacağını sanmam.büyük işveren zaten uzmana yaptırır.
  9. "18 ağustos dostları" konu başlığı forumda gruplaşmaya yol acabilir.
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    neden?
    ve gruplaşmak kötü müdür?
  11. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Bence insanlar tabiatına göre ayrılırlar ateş su hava toprak ve bunların altı olan yine aynı dörtlüden birisi.Ateşe su , toprağa toprak gibi.Sözü şuraya geetiriceğim.Siz karşınızdaki ile hani tabiri caizse elektrik alabiliyorsanız, kendinize yakın hissedebiliyorsanız, tabiatınız uyum sağlar, kendi aranızda grupta kurarsınız ekipte oluşturusunuz.

12. sizi...nezaman görsem nasıl tarif etsem ki gülmeden duramıyorum şu fotodaki ufaklık çok tatlı,
    dağıtmak kadar mantıklı, çözümcül bir insiyatif olamaz, dağılalım koray bey
  13. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ayrımcılık hoş bir tanım değil gibi geldi bana.. insanları ayırmak, sınıflandırmak, sınıflarına göre beğenmek yada beğenmemek ne kadar doğrudur..
    Sosyal statüler farklı bile olsa (maddi kazanç ve yaşam tarzı - genel müdür ve temizlik işçisi gibi) herkesin onuru birdir. Ayrım yapılamaz. Herkes eşit doğar ve eşit yaşar...
  14. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR, 18 AĞUSTOS SINAVINI KAZANDIM AMA İŞ BULAMIYORUM. DENEYİMSİZİM DİYE ÇAĞIRMIYOLAR BİLE.. SİZCE NE YAPABİLİRİM YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? OSGB DEN BAŞLASAM DAHA İYİ Mİ OLUR BENİM İÇİN

15. ogsb ye başvurun, hiç düşünmeyin yarın hemen gidin..bu konuşulanları da unutun..direk yarın gidin başlayın..
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Büyük harfle yazmak bağırmak anlamındadır.. daha sınav yeni bitti biraz zaman lazım. Ama başlangıcı OSGB'den yapmak mantıklı olabilir ama iyisini seçin.
  17. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    saha da ne yapacagımı bile bilmiyorum.. bir yerlerden başlayıp deneyim kazanmam lazım.. ama nerden
  18. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Mantıklı. Ama lütfen size verdikleri fiyatların düşük olmasına izin vermeyin.
    İş bulamadım demeyi onlara. Ayrıca unutmayın ki şu an piyasadaki ilanlar uzun tarihli ilanlar. Yani firmalar havuz dolduruyorlar. Tekrar belirteyim, lütfen asgari ücret yada o civarlarda bir rakkamı kabul etmeyiniz..
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Aşağı yukarı hepimiz aynı durumdayız. İlk başlangıcı OSGB ile yaparsanız bir deneyim olur. Ama uygun bir iş bulursanız yapa yapa da öğrenirsiniz. Hepimiz burada yardım için varız. Yardım ederiz. Merak etmeyin.
  20. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

yok zaten asla o fiyatlara çalışmam şu an zaten o fiyatlara çalışmıyorum. yaptığımız iş zaten büyük sorumluluk gerektiren bi iş .. hakkını almam lazım :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Eylül 2013 ---

teşekkür ederim bu gidişle sık sık rahatsız edicem galiba sizleri :)