1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kevser Hanım eğer şu anda bir işiniz varsa çalıştığınız firmaya teklif edip ek ücret karşılığı yapabilirsiniz..

2. ilk hedefiniz, amacınız işi öğrenmek olsun, cesaretinizi ortaya koyun, süratlenin kısa sürede hakedeceğiniz seviyeye ulaşın..benim önerim budur
  3. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir eğitim kurumunda öğretmenim.. ancak risk degerlendirmesi yapabilirim öyle değil mi?

4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    tabiki.. risk değerlendirmesinde birşey yok ki. örnek bir sürü RD var bu forumlarda, müdürlüğün sayfasında..
    Üstelik eğitim kurumu az tehlikeli, sizin için az riskli süper bir deneyim olur.. aynı anda iki iş yapmış olursunuz belki ama mevcut işinizi kaybetmeden deneyim kazandığınız gibi ek kazanç elde edersiniz..
  5. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oyle ama risk değerlendirmesini 6 yıl da bir yapılıyor az tehlikeli sınıflar için. 1 defa ya mahsus olucak yanı degıl mı? risk değerlendirmesini patronum bana yaptırmayı düşünüyordu zaten ne kadar ücret istemem gerekir piyasa şartları nedir?

6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    işyerinizde kaç çalışan var okulsa zaten 50 yi geçiyordur. Tam zamanlı bir C lazım :)
  7. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yok 50 yi geçmiyor. özel bir kurum 10 kişi war
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Gerçekten çok özel kurummuş.. 10 çalışanlı bir okul valla merak ettim....
  9. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    okul değil mental aritmetik eğitimi veren bir kurs
  10. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    risk değerlendirmesi için kaç kişi çalıştığı önemli.. 1500 TL ile 2500 TL arasında değişir.
    personel sayısı nedir? malum yönetmelik derki;

(2) Az tehlikeli sınıfta yer alan 1000 ve daha fazla çalışanı olan işyerlerinde her 1000 çalışan için tam gün çalışacak en az bir iş güvenliği uzmanı görevlendirilir.
  11. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    toplamda 10 kişi var ufak bir kurum.. çalışan başına ne kadardan hesaplanır
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    hakkikaten anlansız olmuş. Tam zamanlı değil az zamanlı bir C olarak düzeltiyorum kendimi. :)
  13. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    10 kişi, az tehlikeli sınıf. Sadece RD yapması zorunlu. isgu çalıştırmak zorunda değil. 2016 ya kadar..
    tehlikeli ve çok tehlikeli olsaydı 2014 de isgu çalıştırmak zorundaydı.. ek iş bulmak durumundasınız..
  14. Kevser Turan Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    33759
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen oyle.. iş bulmam şart oldu
  15. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sabredin derim.. iş teklifleri gelecektir zaman içerisinde..
  16. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Slm arkadaslar katilimlar paylasimlar ve sizler supersiniz 19 agustostan beri surekli biseyler katiyorum kendime ve surekli ogrenme dedikleri bu olsa gerek
    ben bugun suna takildim bu ciddi bir isse r.d ve a.e.p hazirlamak fatura edilmeli ise ve buda isyeri acmak ise neden kismi zamanli hizmet veremesin bu isyerleri zaten bu yonetmeligi okurken kafam almamisti eksik yonetmelik yada eksiltilmis burasi
    isveren kendi yapar
    calisani varsa yeterli belgesi varsa o yapar
    yoksa calisanida osgb den hizmet alir
    soruyorum nerde isg uzmanindan alir bendi neden yokk..
    burda 3 kagit oynaniyor iste yuru osgb ye dior acikca duzeltilmeli bu
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Eylül 2013 ---
    Bizi neden osgb lere bagliyorlar bizim osgb lerle isimiz bitti hani setpest piyasa kosullarinda calisma hani ezberlettikleri ilo

17. voleyi yakalar golü yaparsın yasin..anladın, bunu başarabilecek kişiler çıkıştadır:)
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bu gün aldığım son duyum; Bakanlıktan alınan bilgiye göre (doğruluğunu teyid edemedim) 18 ağustos sınavında Türkiye genelinde başarı oranı %17 imiş. Bu güne kadar yapılan en zor sınavdı arkadaşlar.
  19. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Vole vole nireye kadar. Her el papaz pilav yemez heheh

20. artık zar zor çekinerek yazıyorum , bakalım kasım sınavı..binaların yangından söndürülmesi ile ilgili yönetmelikten sorular bekliyorum

biz yeriz, her el yiyemeyecek

mantıklı da konuşsak anlamsızı da koyuyorlar rahatsızı da, yeter puan tablomuz berbat oldu resmen