1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Koray bey en zordu ok ama17 degil 10 dur kuvvetli tahminim bircok sinif sonuclarina bakma imkanim oldu zirve de sinif basi 2 en fazla 3 kisi 1 olanlar dahi vardi 12bin kiside 110 basari zirve icin durum bu
  2. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    İnsanları zengin- fakir, müdür-işçi, sağlıklı- hasta vb. sınıflandırmak ve ayırmak mı asla benim buradaki kastım, doğuştan gelen yaratılışımızda var olan mizaç dediğimiz bir takım özellikler.Tezcanlı olma,sabırlı olma, analitik düşünce, yardımsever vb. gibi.
  3. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    İtfaiye eğitim merkezinde ve bilimum ortamlarda Binaların yangından korunma yönetmeliği, yangın , yangın yerindeki tehlikeler dersini veriyorum.Aklınıza takılan birşey varsa sorabilirsiniz?
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ortak özellikleri olan insanların bir araya gelip grup kurmasında hiç bir sorun yok. Mesela 18 ağustos sınavına giren ve aynı zorluğu yaşayan insanlar arasında dayanışma amaçlı bir grup kurmanın kimseye bir zararı yok. İSG uzmanları derneği kurmak, yada mimar mühendisler odası kurmakta, işçi sendikası kurmakta bir gruplaşmadır.

Aynı şekilde van gölü sevenler grubu da kurulabilir. Bunların kimseye bir zararı yoktur.
  5. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yasin sizin kurs tembelse ben ne yapim . :) :) merak ettim valla yarın bizim kursun başarısını sorucam ahada buraya yazıyorum en az %50 dir. hepsi çalışkan çocuklar bir ben tembelim :)
    bu fatura işini en iyisi bir muhasebeye sor, bizim götürü iş yaptırdığımız adamlar var ofis falan yok ama fatura kesebiliyorlar, şirket kurmadan sadece fatura kesmek için mükellef olacam de, bildiğim kadarıyla fatura kesmediğin sürece bir gideri olmuyor. yalnız fiyat verirken ödeyeceğin vergiyide hesaba kat.
  6. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sen bence sinifin 2.cisi idin enaz eminim cok konusanlari birak kurs kime ne verdiki hangi kistasla olcsen bos tu kurs yanlis degilim dimi
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 19 Eylül 2013 ---
    Fiyat arti kdv dicez evt. Imaket adresinide isyeri olarak gosterme durumu var evt ama kabulmudur bu iste degilmidir varmi bilen net bilgi pls
  7. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sınıfın 2. simi :) :) , ben kursun çok iyi anlattığını o yüzden başarılı olacaklarını söylemiyorum zaten, bir ordan bir burdan eh konuları anlatmaya çalıştılar dilleri döndüğünce, ben arkadaşların işi ciddiye alıp sıkı çalıştıklarını gördüğüm için öyle dedim. yoksa kursların hemen hepsi aynı, ama çok kurs duydum hiç kursa adımını atmadan bitiren kursiyerler olan. bizimkiler yoklamaya fena halde taktıkları için herkes gelmek zorunda kalıyordu ve ister istemez öğreniyor bir şeyler ( benim gibi) ben devamdızlık hakkımı sonuna kadar kullandım, derslerin yarısındada çıkıp telefon görüşmeleri yapmam gerekti işim gereği. ama hiç çalışmadan yarım yamalak devamla 69 alabiliyorsan arkadaşlar devasızlık yapmadıkları için başarmışlardır diyorum bakalım yarın bir sorayım, inşallah hepsi geçmiştir yazık olur emeklerine.
  8. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bunu cok merak ettim ve ben senden yanayim 2.ci yada3. Cu oldun die savunuyorum seni ve bidaki sinavda85 sin iddaliyim
  9. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yok benden yana olma o zaman 1 yada 2 kişi geçmiş olur, çok üzülürüm sınıfın yarıya yakını başka ilden veya ilçelerden geliyorlardı düşün adam hergün alanyaya gidip geliyor , kalırlarsa yazık olur, ya ben kalmayı hakettim itiraf ediyorum :) :) uçakta giderken 45 dakika notlara baktım o kadar :) gitti emeklerim :) :)
    aslında kursa bir dönem sonra gitseydim çok iyi olurdu aklımda kalırdı üstünden iki ay geçince unuttum . kursun hakkını yemeyim adamlar habire mail attılar şunasa çalışın bunlar değişen mevzuatlar falan diye.
  10. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elbette yapilan haksizliklari defalarca dile getirdik kazanmis olsamda hakkimi yedilerse haram olsun dedim 69.60 araligi 70.78 araligi oldu bu sinav ve kazananlarin yaninda azcikda yaver gitme oldu ama sonucta bu oldu
  11. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

bence işinden nefret ermiyorsan kendi işinde kal , kendi iş yerinde iş güvenliğinide ekstra yap nasılsa birini bulup para verecekler sana versinler, eh yasa tamamen yürürlüğe girdiğinde bildik tanıdık bir iki şirketide fazla mesainle yaparsın. ama yok ben sadece bu işi yapmak istiyorum diyorsan bir osgb ile anlaş biraz deneyim kazan sonra baktın tatmin edecek maaş vermiyorlar serbest çalışırsın.
    gerçi deneyim dediğin nedir oku yönetmelikleri döküman için forumda zaten herkes yardımlaşıyor. sen işi al , ne sorsrlarsa yaparım de hep beraber hallederiz :)
  12. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Senden yana olurken ben dogan bey ali bey siz ben emre vs emekciler burda idik hep bazimiz kaldi bazimiz gecti ama hep sinirdaydik ve malesef oylesine sinava giren sayisida ck fazla yuzdede buralarda sinav malum hepimiz carpildik sizinkilerde carpildi bizim gibi bence
  13. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu sınav harbiden kazıktı , kursun ilk günleri eski sınav sorularını verdiler, daha hiç bir bilgim yokken hemen hepsinden geçer puan alıyordum birtek kasım 2010 mu 11 mi bilmem bizim sınav gibi kazık ve yanlışlarla dolu bir sınavdan geçer puan alamıyordum, iyi dedim bu sınav gibi olmazsa geçerim, o sınav gibi oldu :) :)
  14. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sorulara gectikten sonra yine baktim nasil ciktim bu isin icinden die hala hayret ediyorum simdi bidaha baksan 69 tane nerden cikardim dersin sende sorular zor olur kazik dersin sorular bi acayip olunca nedemeli bilmiyorum insan karsisindakiler hakkinda yorum yapabiliyor bir muddet yazinca sizede guveniyiruz bi sonraki sinavda

15. bizim sınıftaki düzenli çalışanlar en düşük notları alanlar oldu, zekasına güvenemeyen beyin çalışma isteğine bürünür, alara hanım bunlardan farklıydı
  16. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Oyle degilmi dogan sinav zor olursa kazik dersin
    sinav bi acayipse ne dersin :)

17. acayip sınavları geçenlere zeki derim..
  18. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    risk analizi çalışan başına hesaplanmaz, hiç polemiğe girmeyin bir kaç yerden fiyat alsın iş vereniniz sizde ortalaması bir rakama yapın, yasa ertelenince yapacak tek iş risk analizi kaldığından fiyatlar çok düşük, ben piyasayı bilmiyorum bir iki yerden fiyat alalım de.
  19. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bide alara hnm a tekrar soyluyelim 69 sudemek zeki ama yaver gitmedi
    fakat bi sonraki sinava songun yonetmelik okumayin lutfen erken bitirin bu isleri tekrar yapin bu sinavi bu hale getirmeleride biraz dusundurucu

20. zekasını esnek olarak kullanabilen ve sadece çalışmak üzerine kurulu iradelerin çalıştığı kadar hazırlanan arkadaşlar iyi puan alacaklardır..