1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yahu arkadaşlar hepimize söylüyorum ne ilk okul çocukları gibi kavga ediyorsunuz, birazdan kızların saçını çekmeye başlayacaksınız. :) puan meselesini amma kafanıza taktınız kasımda geçip kalmaya faydası oluyormu :)
    hepinizin haklı ve haksız olduğu taraflar var, bende tartışmaya katılıp her iki tarafla tartışmaya girmeyim diye direniyorum. şunun şuracığında hepimiz 18 ağustos mağdurlarıyız. hadi bakalım öpüşmeden barışın :)

2. hayır, tartışma?..öyle bir durum yok yasin in zihni beni pozitif algıladı, neden bu şekilde algılıyosunuz:)
  3. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yes pozitife
  4. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekür ederim, yuh 100 üzerinden 70 bile alamadım üstelik yanlış doğruyu götürmüyordu diye kendi kendime çok kızdım.
    aynen bu defa 1 hafta önceden çalışmaya başlayacağım , kararlıyım, rezil oldum zaten bir daha kalırsam iyice dalga geçer arkadaşlar :) bu defa derinlere dalmıycam soruyu ikinci kez okumayacağım zamanımı telef etmeyeceğim
  5. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Planim var
    isyerini ac r.d bas basabildigin kadar
    osgb ye hayir.
    tam zamanli olucaksa marka olcak yoksa
    kismi zamanli agir agir acele yok ekmek cok
  6. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yasini kasdetmedim koray sen ali geçen sayfalarda bir kaç arkadaş .
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2013 ---
    ya zaten en iyisi ya tam zamanlı bir şirkette çalışmak yada serbest çalışmak. birde kasımda b sınavına girerseniz harika olur.
  7. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu boyledir bayanlarin hep genis persfektiften soylemleri olur biz erkekler de hemen burnumuzun dibine bakariz heheh annasana dogan

8. noktasala genelden yaklaşırlar, genel konuyu noktasal durumlara bağlarlar..bilmez miyim
  9. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    itfayecimisin, yoksa itfaye sadece eğitim vermek içinmi aldı . biz şirketçe itfayeden eğitim aldık tatbikat yaptık çok eğlenceliydi, o kuru kimyasal tozla ülen ufacık bir yangını kaç kişi söndüremedik, heh tamam söndü diyoruz tekrar yanmaya başlıyor
  10. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakalim nereye baglican
  11. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    :) :) cem yılmazın bu konuyu anlatışı süperdi :)

12. tersanedeydim yasin, tabi kuru metal tüpleri çok mevcut fakat tankerlerde çıkan yangınlara ilk müdahaleyi deniz suyu kullanarak yaptıklarını söylediler, ciddiyim; fakat yangının kaynağına deil( kaynaktaki tehlike elektrik) deniz suyuyla(e iletmeyen) yangının kabasını aldıktan sonra kaynağa müdahaleyi kuru metali basarak yapıyorlar..
  13. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evt superdi dogrudegil demek dogru degil.

14. :) hiç dinlemedim onu, demek ki birbirinden habersiz işlev gören iki bağımsız beyin aynı konuda hemfikirse..bu doğrudur oluyor:) deil mi
  15. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yani ille direk söylecem dimi :)
    yani diyorumki kursta bu kuru kimyevi tozu bir anlatmışlardıki bende sandım her derde deva , arkadaş sadece bizim dersanede anlatılanları anlatan bir eğitmenmi yoksa işin içinde olan bir itfayecimi , eğer itfayeciyse bu kkt söndürücü almak enayilikmi onu soruyorum
  16. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Size bir dipnot ya tutarsa akaryakit yanginlarinda en iyi sondurucu kopuk verilir. Fakat tum akaryakit istasyonlarinda abc tipi kkt standart olarak bulundurulur
    Cem yilmaza bi girersek cikamayiz valla encok yahsi batiya gulmusumsur herhalde

17. köpük yangının kaynağından açığa çıkmak isteyen enerjiyi boğmada kullanılır, yasin akaryakıt oke fakat gaz yangınlarında asla köpük kullanılmaz çünkü gazın hafifliğini köpük bastıramaz fakat abc tipi bikarbonatlı kkt hava mava dinlemez , bundan ötürü özellikle petron ofislerinde köpük genele yaramaz
  18. yasiner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yuzey gerilimini azaltma sozkonusu olmali kopukte
    Ve co2 diorum bidaki sinavda ne tanim ne deger nede sondurucu olarak cikmadi ama co2 bunlar icin onemli idi kesin beklerim yani belki 3 de

19. tamam işte, kaynaktan merkeze doğru çıkıp hava ile kavuşmak isteyen enerjiyi yangın yüzeyinde kalka görevi yaparak yüzey gerilimini düşürür
  20. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    gösterilerinden birinde erkeklerle kadınların düşünme şekillerinin farkını anlatıyordu cem yılmaz erkekler yalancı diye ararsan bulursun çok komik mutlaka izle