1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    onu bilemiycem işte, çünkü her c sınıfına bu hakkı vermeyeceklerdir, bazı şartlar olacaktır mesela 5 yıl tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde çalışmış olmak gibi ( c uzmanlığını almadan öncesi için) daha şartlar ve sınav takvimi düzenlenmedi kasıma yetişmezse zaten 2014 ağustosuna kadar kaç sınav yapabilirlerki bir tek mayıs sınavı kalıyor
  2. Bizde ofsayt yasin deriz artık:)
  3. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben hala en komik gorayı buluyorum, hani orda komutanın dünyalılara düşman oluşunun sebebini anlattığı bölüm varya sabah kadir çöpdemirin programını dinlerken ufoyu pompalıyla kovaladı haberini okudu aklıma goranın o sahnesi geldi, gülmekten çarladım. ama tabi gösterileri filmlerinden çok daha güzel, yoga, sanatçı cenazesi bunlar çok komik.

4. izleyecem..hiç bakmadım
  5. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben öyle kolay kolay komedi veya tek kişilik gösteri beğenmem ama bunlar güzel, birde geçenlerde bir film izledim ama berbat hafızam ismini hatırlamıyor hatırlayınca yazıcam. hah hatırladım "sağ salim "
  6. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bizim kursta 150 kişi varmış. kurs yetkilisi 10 kişi kazandı, biri sizsiniz tebrik ederiz dediler. diğer kurslarda durumun farklı olduğu şüpheli.. %7-15 arası benim şahsi kanaatim..
  7. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bu durumda kişiliklerinden bahsediyorsunuz? yani insanları kişiliklerine göre sınıflarım mı demek istediniz?
    benim enseye tokat genel müdür arkadaşımda var, fabrika sahibi arkadaşımda var, temizlik işçisi çaycı arkadaşımda var. hepsi evime gelir, ben onlarfa giderim. çoğunun birinin kişiliği benimki ile örtüşmez. örtüşmesine gerek yok. herkesi olduğu gibi kabul etmek, bu bana daha yakın buna yaklaşim, o benden daha uzak ondan uzaklaşim düşüncesi doğuştan gelen kalıtsal takıntılardır.. bağnazlık diyede tanımlayanlar olur.. eğitim bu durumu yok etmelidir.. kusura bakmayınız lütfen ama, hala toprağa toprak, ateşe ateş, su isen, yanına buz geldimi daha iyi anlaşırsın demek bana hala çok makul gelmedi...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2013 ---
    çok doğru. ancak bu gruplar, diğer grup yada birey olarak yaşayan insanların zaafları ile dalga geçer, manasız laflar atar, rencide eder, ben özgürüm dilediğimi söylerim der, hatalarını yğzüne vuran oluncada, bana nasihat edemezsin, edersen ara beni haddini bildirim diyemez.. derse başkasının özgürlüğüne müdahil olmuş demektir.. kendi özgürlüğü bu aşamada biter..
  8. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    bu tip gruplaşmalar tehlikelidir, dağıtılmaları gerekebilir.. ama orantısız güç kullanarak olmamalıdır.. zira herşey insanlar için..
  9. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    Bakın kendiniz söylüyorsunuz, benim çaycı arkadaşımda patron arkadaşımda var, her kesimden arkadaşınız, arkadaşımız olabilir, benim anlayamadığım insanları sınıflara ayırıpta senin durumun iyi senin yaşantın bize uymuyor diye bir ayrım yaptığım izlenimine nasıl kapıldınız.Her insan saygıyı hakeder.Bakın zorunluluk olmasa insanlar pek çok kişiyle irtibata geçmez,diyalog kurmaz,bu onun maddi veya başka sebepten dolayı değil,kendi kişisel yapısındandır.Toprak,ateş,su,hava olayına(anasırı erbaa:katı,sıvı,gaz ve plazma hali) gelince bu kişinin yapısıyla ilgilidir.Allah herkesi farklı yaratmıştır.Hatta kabileler ve milletler halinde.İstediğiniz kadar insanlar tek tiptir desenizde bu bana inandırıcı gelmez.İllaki gruplaşma olacaktır bu her konuda da gerçekleşecektir.Örneğin bir futbol konusunda bile hemen takım takım ayrılmalar başlar değil mi?. Milli maç olunca durum değişir herkes tek takım olur.Bu insani,ahlaki vb. değerler içinde böyle, bende şimdi sorumu soruyorum gruplaşma da ölçüt nedir birde sizden alalım
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İnsanların nasıl gruplaşacaklarına (her grup bir örgüttür) dahi karışan, onlara şablanlonlar sunan kafalar asıl tehlikelidir. Otoriterdir, insan özgürlüklerine müdahele hakkını kendinde görür. Kendi yapamazsa kendi adına bir otoritenin yasak koymasını savunur.

Bırakın insanlar kendilerine ait gruplar kursunlar. Rock sevenler grubu, demokrasi sevenler grubu, Galatasarayı sevenler grubu, varoluşçu felsefeyi sevenler grubu, 18 ağustos sınavında ezilenlern grubu, şiir sevenler grubu, şiirden ölesiye nefret ederlen grubu...

Bunların hepsi sivil toplumun unsurlarıdır. İnsanların farklılaşmalarından değil, insanların tek tip bir örnek olmasından korkalım.

Özgürlük insanların farklılaşmasından kendi gibi olanlarla ortak zevkleri paylaşmasından da geçer.

Burada 18 ağustos sınav maduru olanların kendi sorunlarını kendi ortaklıklarını paylaşmasının kine ne zararı var. Bu insanların forumun diğer alanlarınada katılıyor katkı sunuyor.

Asıl dert ne anlamak istiyorum :)
  11. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    sizin laflarınızdan bu kanıya vardım.. elektrik aldığım kişilere yakınlaşırım dediniz.. doğrudur.. ama diğerlerine yada ötekine arkayı dönmemek lazım uymuo die.. hee, öteki kötüyse, size kötülük ediyorsa, kötülük etmenizi istiyorsa o zaman ayrı..

futbol olayına gelince. hiç sevmem.. sırf bu guruplaşmalarda manasız sebepten insanların birbirini yaralayıp öldürme aşamasına geldiğini görünce iyice soğudum.. karşı tarafın taraftarı benim dostumdur.. asla ona hakaret etmem o takımı tutuyor diye. sopa sallamam, döner bıçağı ile gitmem. savaşmıyoruz.. bu sebeple karşıyım taraftar olgusuna..
    insanların farklı olmadığını savunmadım zaten ben.. farklı olmasaydık tek düze olurduk, keyif alamazdık.. eğer bu topic e mesaj atıyorsam farklılık olduğu içindir.. benle aynı düşüncede olanla daha fazla konuşamam.. haklısın abi, sende haklısın, haklıyız. oldu bitti.. sonuç? hepimiz haklıyız? ne konuşacağız? doğruyu zaten bulmuşuz.. amaç doğruları bulmak.. kişiye göre değişen doğrular vardır, bide temel yapı taşı olan doğrular..
  12. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    işte demek ki ben bu topikte daha çok yazacağım :)
    anlatamadığımı düşünüp tekrar edeyim, gruplaşabilir insanlar.. ama bu gruplar, başka gruplara yada insanlara rahatsızlık verdiği anda artık legalliği kalmamıştır.
    misal; gs sevenler grubu, fb sevenler grubuna, maçı kaybettiler diye taşlı sopalı saldırı yaparsa o gruplaşma dağıtılmalıdır..

şimdi burada 18 ağustos madurları var. olmayanda var.. biri gelip bişi sorduğunda, eski sayfalara bakmadan, onunla dalga geçmek, o kişi ne kızıyorsun dediğinde kızarım demek, onu rencide etmek, mağdur etmek, bunu yüzüne vurana saldırmak, tehtit etmek tehlikelidir.
    tekrar ediyorum, özgürlük, başka birinin özgürlüğünü kısıtladığı anda biter..

misal;
    çalışan insanlar evlerine gittiklerinde dinlenme ihtiyacı hissederler.. sessizlik isterler. sokaktan bağrışma çağrışma sesleri yükselince rahatsız olurlar.. camı açıp, biraz sessiz olurmusunuz, deme hakları vardır. bunu dediklerinde, gürültü yapanlar, sen karışma, bizim konuşma özgürlüğümüz var istediğimiz gibi konuşuruz diyebilir mi?
    işte o anda kim haklı kim haksız anlamak gerek..
    şimdi ben penceremi açtım ve size dedim ki, lütfen biraz saygılı olalım. Sizde bana dedinizki, gruplaştık, özgürüz.. istediğimizi yaparız.. bizi kısırtlama..
  13. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yani karışmayım dedim ama ille devam ettireceksiniz kendimi hakim tayin edip karar veriyorum :)

tartışmaların başlangıcı sanırım şöyle oldu şu iptal edilmeliydi buda iptal edilmeliydi gibi bir tartışma varken bir üye sonuçlar açıklandımı ki diye sormuş onu gören başka bir arkadaşta sonuçlar açıklandı diye yanıtlamış, soruyu bir önceki sayfada kaldığı için görmeyen koray da buna gülmüştü, arkadaşta kızmıştı gülünecek ne var diye, orda bir yanlış anlaşılma oldu, ama koray ya harbiden görmemişim ben o soruyu pardon demek yerine işi tartışmayı uzattı
    koraya 5 mesaj boyunca her mesaj sonunda arkadaştan özür dileme cezası, ayrıca konuya müdahil olup zaten sinirlenmiş olan arkadaşı dahada kızdıran doğana aynı ceza
    ali üstün gerçekten kızma sebebini yazmadan muhtemelen bu olay yüzünden haksız bulduğu koray ve doğana her mesajlarında sataşmak ve olumsuz görüş bildirmekten bundan sonra 3 gün boyunca doğan ve korayın her mesajına teşekür etmek, koray ve doğanda sataşmalara cevap verdiklerinden 1 gün boyunca ali üstünün tüm mesajlatına teşekür etmek cezasına hükmolunmuştur. :) :) adaletin kestiği parmak acımazmış.

şimdi bu gruplaşma meselesi, zaten bu başlık gruplaşmak için açıldı, bizim gibi çenesi düşükler başka başlıklarda kolayca konudan sapıp başka mevzularda tartışmaya başlayınca başlıkla alakası olmayan mesajlarla dolmasın diye her konuyu konuşabileceğimiz bu başlığı açtı arkadaşımız sağolsun. bizde hakkını herip her telden çalıyoruz. kimseye monotof atmaya niyetimiz yok sonuçta, küfür, hakarette görmedim, burası ergenlerin olduğu bir forum değil. başlığa yazmak isteyen herkes yazabilir, girişte 18 ağustos sınav giriş belgesi gibi bir şey istenmiyor, başlıktan hoşlanmayada başlığa girmez, zorunluluk yok.
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    tamam ben cezama razıyım. Alara'nın kestiği parmak acımazmış. Evet sözü de Alara'dan alıntıyla bitireyim. "başlığa yazmak isteyen herkes yazabilir, girişte 18 ağustos sınav giriş belgesi gibi bir şey istenmiyor, başlıktan hoşlanmayan da başlığa girmez, zorunluluk yok"
  15. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

heh sonunda asıl kızdığın konuyu açıkladın, haklısında, ama baştan bunu yapmak yerine hiç sorun olmayan mesajlara taktın.
    eeee tabi biz bayanlar geniş perspektiften baktığımızdan meseleyi anlıyoruz :) :)
  16. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yalnız ben duymadım ama başka bir başlıkta, arkadaşın biri cumhurbaşkanlığına verilmek üzere bir dilekçe hazırlamıştı, orda bazı kursların sınav komisyonundaki hocalarla bağlantılı olduğu, ve sorulacak sorular ilgili tüyolar verildiği, bu sebeple abartılı başarılı olan bu kursların araştırılmasını isteyen bir söylem vardı, bizim kursların bunlardan biri olmadığı ortada :) ama tüyo olayı olsun olmasın demekki başarı seviyesi çok yüksek olan kurslar var , bizim kurslardaki düşük oranları onlar yükseltiyor olabilir, benim tahminim %20 lerdedir.
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bunu nereden biliyoruz. Biri bir fısıltı yayıyor hemen inanmaya hazırız. Türkiye başarı ortalaması %17. Anormal bir başarı gösteren kursta mevcut değil.
  18. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Beğenmedim, çünkü gerçekten haksız olanlara 3 gün, adil olmaya çalışana 1 gün boyunca teşekkür cezası vermişsin :D
    Bu adil değil, temyiz şart.. kaldıki beni çileden çıkaran cümle "ruhunu alırım" kelimelerinin geçtiği cümleydi..
    kim bu iki kelimeyi cümlesi içinde kullandı çok iyi biliyor.. kaldıki bilmediğin birşey daha, savunma almadın.. böyle yargılama yapan hakimi işten uzaklaştırırlar :D
    zira ruh almayı kendine görev bilen arkadaş, özelden cep telefonun verip, ara benide sana haddini bildireyim diyecek kadar seviyesini yerlere indirmiş, had bildirme sebebi olarakta, kimsenin kendisine nasihat vermeyeceğini gerekçe göstermiştir..
    hal böyleyken ardından birde özür dilemekle, dilememek arası manasız bir mesajla hatasını kabul etmiş gibi görünse bile, aslında öyle olmadığı çok bellidir.

kaldıki bahsi geçen arkadaşları ben diğer forumda da gözlemlemiştim.. oradaki muhabbetlerden ötürü topiğin kapandığını ve o zamanalr hiç müdahil olmadığımı belirtmek isterim..

19. i
    sabır dedim büyüklük yaptım, sorunludur dedim hatayı kendime çektim, ve bu erdemliliğimi kendine kıyaslayarak yukarda gizli kapaklı aktarıyor..

o kişi benim..sabır dedim büyüklük ettim, sana sevgiden girdim sen halen daha egoistçe yaklaştın..anlamayacağına inandığım için hatayı kendime çektim yeter ki sussun diye..sen halen daha art niyetlisin...
  20. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    öyle birşey yok.. sorun olmayan mesaj diye birşey yok.. beğenmediğim tüm mesajların açıklmaası var...
    mesajın içinde gizli.. yine beğenmediğim bir mesaj çıksın işaretlerim..
    kaldıki koray bey benim tertemiz mesajlarıma sırf intikam duygusu ile işaret koymuştur..
    tabi siz bayanlar dolar nereye gidecek ekonominin hali nolacak onuda anlasada altın mı alıcaz euro mu bilelim :p