1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Ali bey, bir haftadır forumları takip etmeye başladım. Beş benzemez misali birbirinin fotoğrafını dahi görmeyen insanlar bir grupta yazışırsa çok yararı olsa da en güzeli sabır artırmaya faydası olur. Egosu yüksek hatta patlamış kişilerden, örnek risk analizi isteyen "çalışkan" arkadaşlar ve hatta siyasi ve kültürel yelpazenin çeşitli yerinde olanlar bir aradalar. Burası sabır test odası gibi. Herkese iyi sabırlar...
  2. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    günahı işle, hemde 1-2 kere değil.. devamlı devamlı devamlı.. sonra özür dile.. sonra tepki alınca sana demiştim, özür dilemiştim, hala ne uzatıon de.. ne güsel ne güzel.. hayat sadece bazılarına adil..
    rahatsız ediyorsan, rahatsız edilmeyi göz önüne alacaksın.. alamıyorsan, ağzını, pardon elini tutacaksın, buraya yazmayacaksın...
  3. Arkadaşım hayatta kızgın iken mola vermek iyidir. Siz bayanlar diye başlaman ve ekonomiden anlamadıklarını bildirmen kesinlikle kızgınlık eseri olmalı.
  4. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sabrımın tükendiği yerdeyim.. :cool:
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2013 ---
    kızgın olmadığımı söylemedim zaten.. fena halde kızgın olmasam bu topiği özellikle takip etmezdim..
    mesajlarımı iyi okursanız anlarsınız.. özel den tethit mesajları aldım diyorum.. siz olsanız kızmazmısınız?
    sanalda yaşayan insanlar topluluğuna katılmak istemem.. zira face twit gibi medyaların içinde bile değilim..
    ama burada yanlış bilgilendirmeler, korkutmalar, bir olup insanlara saldırıp dalga geçmeler sonlanmayacak muhtemel.. ama bu saldırılara maruz kalanların ve yanlış bilgilendirmeye maruz kalanların hissettiklerini hissettirince görevimi tamamlayıp gideceğim zaten..
    malum seviye nerelerde....

körler sağırlar birbirini ağırlar...
  5. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    hatta bekleyin şimdi.. muhtemel ekip telefonlaşmış, yada başka yerde örgütlenmiş, saldırı pozisyonunu almış, birazdan bana doğru yağdırmaya başlayacaklardır :D
    yazışmaların bu hale gelmesinde bu forumun moderatörleride var.. hiç bir forumu bu kadar sahipsiz görmemiştim.. atış serbest..
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yahu sen kendini çok ciddiye alıyosun. Senin ne popülerliğin varkı sana birleşip saldıralım. Adın bile geçmiyor aramızda. Ciddiye aldığımız bile yok. Sadece gülüyoruz düştüğün bu duruma üzülüyoruz. Yazdıkların filan ortada
  7. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    sıra diğer arkadaşta..o ne dicek bakalım :cool:
    senin için bir rahatsız edici mesaj daha.. alta sola lütfen :D
    bakalım bu sahipsiz forumdan ilk kim kovulacak.. siz mi yoksa ben mi :D
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ne dicek kendini düşürdüğün bu duruma üzülüyordur oda benim gibi. Koskoca adamsın niye bu duruma düşürüyosun kendini??
  9. ne güzel söylemiş ölümlü dünya ölümlü insan:)
  10. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    hangi durum? senin düştüğün durumsa yok öle bişi..
    50 kişi az tehlikeli ise tam zamanlı diyen ben değilim :D
    kos koca adam olduğumu ne biliyorsun? kim olduğumu ne biiyorsun? hiç bişi bilmeden ön yargılarına devam ediyorsun.. kendi kendine kararlar veriyorsun.. ne yaşımı biliyorsun ne de adımı.. ne iş yaptığımı, ne olduğumu olmadığımı..
    işte bu tavrınla sen ne durumlardasın bir bilsen.. :utan:
  11. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yukardaki mesajada bir rahatsız edici abiyi yerleştiriverin lütfen koray bey.. olmadan olmaz.. :D
    ama emin olun, ben sadece rahatsız olduğum mesajlarınıza yapıştırıcam bu rahatsız edici arkadaşı.. adil, doğru dürüst, gerçekleri yansıtan mesajlarınızı da tebirik edeceğim emin olun..
    adaletli davranış neymiş örnek olur belki size.. :cool::D
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hocam rica ediyorum benden uzak dur. Ne mesajıma cevap ver, ne benden alıntı yap, ne teşekkür et ne de bana bulaş. Bende aynısını yapacağım. Olur mu? Burada ki güzel ortamımı bozuyosun yapma bunu.
  13. Ali bey egosunu çokça okşayan ve okşanmasından çok hoşlanan kişiler her yerde olabilir. sen neymişsin be abi dedirten abiler yerine daha mütevazi abilerle sohbet edersen kızgınlığın azalır.
  14. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ortamı bozan kim? bşta hitap şekliniz bir garip.. hocam? hoca camide olmaz mı :D
  15. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Söylüyorum, rica ediyorum. Benden uzak dur diyorum anlamıyosun. Bi sıkıntın var senin belli. Bak canım, Hoca farsça bir kelime χʷāce خواجه anlamı saygıdeğer insan demektir. Bence sus sen, zor durumda kalıyosun çünkü.
  16. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    dua et sanıkların idamına, tanıkların daha sonra dinlenmesine diye karar vermedim :) :) biraz istiklal mahkemesi tarzı oldu ama idare ediverin
  17. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

ohooooo açıklamaya bakarsan ben ben burdaki kendi mesajlarımda dahil hepsine beğenmedim yapıştıracak bir bahane bulurum. itiraf et şimdi bu baştaki tartışma olmasaydı, sen bu mesajlara kıl olmayacaktın.;)
    olayları anlamak çözümlemek ayrı, gelecekten haber vermek ayrı, şimdi diyeceksinki olayları çözümlersen gidişatıda anlarsın, ama ekonomi başka şey bir çapanoğlu çıkar tüm tahminler altüst olur.:eek:
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    "Kadınlar ekonomiden anlamaz" tezi tamamen erkek egemen bakışın bir ürünü ve bunu dile getirenler muhtemelen dünyanın en saygın ekonomistlerinden Janet Yellen'in yada Aslı Demirgüç Kun'un adını da hiç duymamıştır.
  19. Yellen FED başkanı olma yolunda. şu anda bloomberght de anasayfada demeci var.
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ondan daha çok hakeden birini düşünemiyorum. Olmazsa yine erkek egemen bakış yüzenden olmayacaktır. Kadın bir ekonomi tanrıçası gibidir.