1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Obama onu uygun gördü gibi...
  2. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ah arkadaşım erkek değilmi işte ille kavga edecek bir yer bulurlar maçlar ve taraftarlık muhtemelen bu dürtüleri deşarj için icat edilmiş. :)
  3. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    heh sende fısıldadın şimdi inanayımmı inanmayımmı, anormal başarı gösteren bir kurs olup olmadığını nerden biliyorsun, kaynak ?
    %17 yide sen söylemiştin ve sadece duyum, kesin bilgi değil demiştin. fısıltı yani :)
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Bakanlığa birimiz burdan başvursun bilgilenme hakkımız var. Net başarı oranını öğrensin. MEB'e başvurup tek tek kurs başarılarıda öğrenilebilir. Onlarca kurstan arkadaş var oran hep aynı.
  5. bizim sınıfta 21 kişide 4 kişiyiz. 19%
  6. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yani övünmek gibi olmasın ama her konuda bayanlar daha iyidir. hakkınızı yemeyim futbol ve şöförlük hariç :)
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    bizde 25 te 4 %16, ankaradan biliyoruz bir dersane 150 de 15%10, yine biri yazdı 23 te 0.. varmı öle anormal başarı ben hiç duymadım. İddalı olan üşenmez MEB'ye yazar bilgi ister. Vermek zorundalar.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Eylül 2013 ---
    Sporda fiziksel güç giriyo o farklı. Ama oran var kadın şöförler çok daha az kaza yapıyor dünyada. Onda daha iyisiniz.
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Net rakamda vereyim. Yine alara fısıltı demesin;

yapılan hesaplamaya göre, 1000 erkek sürücüden 7'si, kadın sürücüden ise 2'si ölümlü-yaralanmalı trafik kazasına karışıyor.​

http://www.haber7.com/yasam/haber/385236-erkekler-mi-iyi-sofor-kadinlar-mi
  9. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    öğrensin ben merak etmiyorum, merak eden başvursun benim için farketmez genel başarı %3'ün altında olmadığı sürece benim için teselli olmaz. sen hemen her fısıltıya inanıyorsunuz dedinde onun için söyledim sonuçta net bir açıklama yoksa hepsi fısıltıdan ibaret. şimdi diyelimki böyle tüyo alan sorulacak soruları yada bir kısmını öğrenen bir kursun kursiyeri olsam salakmıyım gelip buraya bizim kursun başarısı %97 diyeyim. sonra birileri bunda bir iş var , falan diye dava açsın yaptığım sonuçta yasal değilken hiç açık verirmiyim, burda onlarca kurs var ama türkiye geneli yüzlercedir. böyle bir şey hayatta olamaz deme ,sonuçta bu soruları bilemedin 15 -20 hocadan almışlardır, bunlarda bir yerlerde eğitim veriyorlarsa, çıkar dünyası bu 3-5 tanesi belki benim kursum başarılı olsun diye yapıvermiş olabilir.
    kadın şöför kaza yapmaz yaptırır :)
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kadınların trafikte ürkek olması normal ama. Erkek şöförlerin çoğu kadınları sürerken rahatsız ediyor. Erkek egemen toplum kadını her yönden kuşatıp, onun gelişimini, özgüvenini engelliyor. Bu trafiğede yansıyordur. Yoksa araba kullanmanın erkek becerisiyle bir alakası yok. Basit bir şey zaten. Ahmaklar bile öğreniyor.
  11. Alihan DAĞHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82213
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    İtfaiye personeliyim.Arada bir bende tatbikatlara gidiyorum.Katı madde yangınlarında kor oluştuğu için soğutma işlemi zorunlu.Siz tatbikatı yaptığınız için bundan sonra böylesi olumsuz durumda ne yapacağınız bilip ona göre davranırsınız.Amacımızda bu.Akaryakıt istasyonlarında kuru kimyevi söndürücü bulunması normal çünkü sıvı yangınlarında kor oluşmaz dolaysıyla sıvı yanıcı maddenin oksijenle temasını keserseniz yanma olayı sona erer ve tekrar alevlenmez.Köpük pek tabiki kullanılabilir.KKT ise çok seri bir şekilde kısa zamanda tatbik edilir.

12. gaz yangınlarında köpük kullanılmaz, sebebini açıklar mısınız..toparlayamadım
  13. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    yok ya nasılki kadın beyni kuguda erkekten 10 fersah ilerdeyse, erkek sürücülerde şöförlükte aynı şekilde ilerde. yani bende bayan sürücüyüm ve 13 yıldırda araç kullanıyorum, ama bir yıldır araç kullanan erkek sürücü benden iyidir bu konuda. benim oğlum 2 yaşındandan beri ne zaman arabayı ben kullanacağım diyor. :). kadınlar kazadan korkar çünkü o kurgu mekanizması hemen çalışmaya başlar, anneyse kaza yaparsam ben ölürsem yada birini öldürüp hapse girersem çocuklarım ne olur, anne değilse kaza yaparsam sakat kalırsam yada hapse girersem , yada ölürsem ailem ne kadar perişan olur,bu kurgu arasında kararsız bir kaç saniye geçer ve seri hareketi engeller, oysa erkeklerde böyle bir düşünce yokturo sadece önünde sol şeritte 60 la giden bayan sürücüyü sağlayıp sonra solda giden yaşlı amcayı sollamak için mesafenin yeterli olup olmadığını düşünüyordur.
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Erkek egemen bakışın bir kadın tarafından nasıl içselleştirildiğine dair iyi bir örnek. Kadın olmak anne rolüyle içselleştirilmiş. Erkek üstünüğü kabul edilmiş. Acilen Evelyn Reed ve Marilyn French okumalarına başlamanız lazım.
  15. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekür ederim , yani şöyle yapıcaz önce kkt ile söndüreceğiz elektriğin kesik olduğuna emin olunca suyla saldıracağız, yada köpükle. bizde su var.
  16. alara başar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    anne olduğumdan olabilirmi :)
    kimsenin üstünlüğünü kabullenmiş değilim, herkese hakkını veriyorum, dikkatli okursan orda erkeklerin neden daha iyi araba kullandığını kendi fikrimce açıkladım, ille açıkça söyleteceksin, çünkü bencildirler, tek düşünceleri egolarını tatmin etmektir o yüzden risk alıp seri hareket edebilirler trafikte, ama bayanlar her zaman sonuçları düşünür , düşünürkende riske atamadığı kendi canı değil, anne ise çocuğunun onsuz ne yapacağı, anne değilse ailesinin çekeceği üzüntü yada olaki birinin ölümüne sebep olursa çekeceği vijdan azabıdır.
    o yazarların kitabını okumadım , okuyunca ortam değişecekmi , kadın egemen toplum olabilecekmiyiz.
    koray samimi cevap bekliyorum , evlimisin, evliysen çamaşır yıkayormusun, ütü yapıyormusun, yada çocuğun varmı gece ağlayınca kim bakıyor, altını kim değiştiriyor, çok fazla kadın haklarını benden çok savunan erkek arkadaşım var ama ütüyü eşleri yapar yeğeği yapıp önüne koyar, oda zıkkımlanıp kalkar. erkek egemen toplumdan kadınlar çocuğum için hangisi daha iyiden önce benim için hangisi daha iyi diye düşünmeye başlayabilirlerse kurtulurlar, yani ne zamanki anneler babalar kadar bencil olabilirse o zaman kurtulur.
  17. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    bilinen hiç bir anaerkil toplumda kadınlar erkekler üzerinde bir egemenlik kurmadılar. Bilinen en eşitlikçi ve demokratik toplumlardı.

bunlar özel hayata dair özel sorular.

Ama bir eleştirmene bir yazar sen yazda okuyalım demez dimi. Ama şöle diyim o kitapları okuyupta evrim geçirmemiş bir insan türü tanımadım. :)
  18. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    insanlara ne yapması gerektiğini söylemek doğrıu değildir. hoca tdk ya göre müslümanlıkta din adamıdır. Burasi Türkiye, İran değil. İrandaki manası seni bağlar. Ama anladığım kadarı ile İran la bir bağlantın var. Malum baskıcı tutumunu buradan almış olmalısın :D
    sendne uzağım.. hemde çok.. efendilik taslamaktansa, efendi olana dek buralardayım.. sıkıntı sende, bende değil.. ahkem kesen çok bilen abiyi oynamayı bırak.. neyi bildiğin çok açık ve seçik belli..
    sence ben, bence sen susmalısın.. zor durumda kalmak kime ve neye göre? sana göre? Bekarmısın? kızlara karşı mı mahçup ettim seni? ay canııım.. yazık sana.. :D
    bak şimdi yine lafı nereden anlamışsın.. alla seni başımızdan eksik etmesin emi :D
    ne kadın ne erkek, aslında ekonomiden kimse anlamaz.. öle olsa kriz de sadece büyük oyuncular kazanmazdı.. küçükler hep yenilir.. kadın olsun erkek olsun..
    kadınlar geleceği sezer, şunu bunu anlar gibi laflarla iltifat etme çabası aslında yine eşitlilik ilkesine aykırıdır.. ne kadın ne erkek bir birinden fazla birşeyi anlar, yada anlamaz.. insan insandır, hep dediğim gibi eşittir.. :cool:
  19. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Daha dur Koray abisi, sen daha ne rahatsızlıklar duyucan benim kelimelerimden.. daha önce söylemiyordum ama teek tek hataların ıburada de şifre edicem..
    hadi sen karar ver, geçmişte yaptığın dayanaksız iddialardan mı başlayım yoksa bundan sonrasından mı? :D
    "nasılki kadın beyni kuguda erkekten 10 fersah ilerdeyse," buradaki kugu nedir?
  20. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ooo, yüce üstat ekibini kurmuşş.. sağlı sollu geliyorlar.. yaa arkadaşalar allaşkına, koray beyin beynini anladığınızı hatta ondan zeki olduğunuzu ifade ediyorsunuz.. e de neyi aladınız? kadınlar mı iyi şoför erkekler mi? sonsuzmuyuz, bonusmuyuz? farsça da ne nedir, kim nerdedir? :D
    içsellik nedir ki? aha bilgi dağarcığımzıa bir kelime daha kattı yüze üstad.. tdk da varmı? yoksa söleyelimde eklesinler :D