1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Mersinde 2 ay yaşasan eminim şu marşı söylersin; "Ankara, Ankara güzel Ankara, seni görmek ister her bahtı kara, senden yardım umar her düşen dara, yetersin onlara güzel Ankara..." :)
    Evet belki İstanbul ile kıyaslanmayacak kadar sanat ve kültür faaliyetleri fazla değil ama o kadar da değil.
  2. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    izmir de ki insanlarda Allah vergisi güzelliği yok ediyorlar çok olunca kıymeti bilinmemiş.benim çoçukluğumda balçovada [izmirliler bilir]mandalin ağaçları arasında piknik yapıp kaybolurduk onlar şimdi hayal oldu baharda portakal ağacının çiçek kokusu missss gibi
  3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Mersin ankaradan güzel bir şehirdir. Evet biliyorum sıcak evet nemli evet küçük. Ama mersin deniz insanlarının yaşadığı bir şehir. Denize, tuza, balığa uçsuz bucaksız toraslara, maviliğe, birazda kendi yalnızlığına düşkün bir şehir. Ve akdenizli insanları sıcak, samimi, aşk dolu...

Kendine has bir karakteri var bu kentin. Evet bu karakteriği sevmeyebiliriz ama kendine has işte, onu özel kılan da bu... gözlerini o sonsuz maviliğe dikip şarkılar söyleyebilenlerin sihirli kenti mersin.

Ankara ise yapay, zorlama, gri ve sonradan görme o yüzdende bir karakteri yok zaten.
  4. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    garip olan ankarayı övenlerin mersin ve izmirden oluşu... hani erzurumdan mahalle arkadaşım ankara dese anlarım ama izmir yada mersin ankarayla kıyaslanamaz bile :) mersin nireee ankara nireee, izmir nireeee ankara niree :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Eylül 2013 ---
    az daha seviyodum ankarayı :D
  5. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mesela marmaris gerçi çoğunlukla datçada kalıyorum güzel sakin sakin üstü nem yok rüzgarlı yazı pek sevmiyoruz biz kışın biz bize kalıyoruz datçayıda çok seviyorum ben...
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İzmirin makus talihi o kenti kent yapan azınlıkların kovulmasıyla başlar. İzmire giren ordu şehri yaktığında izmirin sadece evleri yanmadı. Bir kentin tarihi, kültürünü ve ruhunu yaktılar. O yüzden izmir ruhunu yitirmiş o yüzden damgalanmış bir şehre dönüşmüştür. Renkleri yoktur.
  7. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ah Koray öyle biliniyor ama keşke öyle olsa...
    Hiç bir şey görüldüğü ve bilindiği gibi değil bu şehirde. Ben bu şehirde 10 yıldır yaşıyorum ama inan ki o saydığın özelliklerin hiç birini göremedim. Mersin vurdumduymazların, emeklilerin ve kanunsuzluğun diz boyu olduğu bir şehir. Tüm bu olumsuzluklar o bahsettiğin güzelliklerin hepsinin üzerini maalesef kapatıyor o güzellikleri göstermiyor.
  8. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    mersin de mersinli kalmamış ki, çok göç almış bi şehir
    gerçi bende göçmenim;)
  9. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    doğrusu diyemedim birşey...lâl oldum !!!!
  10. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merak etme sevdireceğiz sana Ankara'yı :)
  11. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Göçün temel nedeni 40 yıldır süren savaş. Köyleri yakılan yada savaştan/terörden kaçan insanların sığınağı olmuş. Kente göç o kadar yoğunki, kent gelenleri dönüştürüp kendine benzetecek zamanı henüz bulamamış. Ve gelenler kırgın, umutzuz. öfkeli. Savaş bitiyor ama kent yaralarını saracak gelenleri kendine benzetecek. Ben yine mersinin özel bir akdeniz kentine dönüşeceğine eminim.
  12. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Hatta Koray bile "I Love Ankara" yazan T-Shirt'u giymek zorunda kalacak :):D
    İşte bunun altına imzamı atarım... Sen de "I Love Ankara" deyiver mutlu sona ulaşalım :)
  13. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.

bu şekilde sevmem bu şehri... ankarayla benim aramda iş haricinde ortak bi nokta bulmam lazım...ankaralı biriyle evlenip hanım köylümü olsam acaba :)
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Şehirlerle ilgili bir tartışma yapıldığında aklıma hep Edip Cansever'in şiiri gelir; Mendilimde Kan Sesleri şiirden bir bölüm;

Her yere yetişilir
    Hiçbir şeye geç kalınmaz ama
    Çocuğum beni bağışla
    Ahmet Abi sen de bağışla
    Boynu bükük duruyorsam eğer
    İçimden öyle geldiği için değil
    Ama hiç değil
    Ah güzel Ahmet abim benim
    İnsan yaşadığı yere benzer
    O yerin suyuna, o yerin toprağına benzer
    Suyunda yüzen balığa
    Toprağını iten çiçeğe
    Dağlarının, tepelerinin dumanlı eğimine
    Konyanın beyaz
    Antebin kırmızı düzlüğüne benzer
    Göğüne benzer ki gözyaşları mavidir
    Denize benzer ki dalgalıdır bakışları
    Evlerine, sokaklarına, köşebaşlarına
    Öylesine benzer ki
    Ve avlularına (Bir kuyu halkasıyla sıkıştırılmıştır kalbi)
    Ve sözlerine (Yani bir cep aynası alım-satımına belki)
    Ve bir gün birinin adres sormasına benzer
    Sorarken sorarken üzünçlü bir görüntüsüne
    Camcının cam kesmesine, dülgerin rende tutmasına
    Öyle bir cıgara yakımına, birinin gazoz açmasına
    Minibüslerine, gecekondularına
    Hasretine, yalanına benzer
    ....

Unutmayın hepimiz yaşadığımız yere benzeriz. Seçebiliyorsanız yaşadığınız yeri seçin dostlar.
  15. fasihfatih İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bak işte doğru yolu buldun;)
    O zaman da Ankara'dan ayrılmak istemezsin:D
    Vaaaaaaaaaayyyyy, vaaaaaaaaaaaayyyy, vaaaaaaaaaaaaayyy...
    Bunun üzerine daha ne denebilir ki?
    Sustum.
  16. Müge Ataseven İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    talat diyeceğim sana benden küçüksün :) aşk herşeye kadirdir ......sen aşık ol o raddeye gel göreceksin hanım köylümü oluyorsun başka köylümü :) bizler o yolları geçtik....o zaman ankarayı paris sanarsin :)
    çoook güzel ...çok duygulandim :(
  17. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    haklısın Müge cim [sende bana berfu de] çokkk haklısın
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet 3 yıl öyle sanırsın. Sonra o gri şehir, o kasabalılık seni için için yer bitirir. Sevdiğin kadını alıp kaçmak istersin. Tükenmekten kurtulmak istersin. Ve o zaman bunu yapabilecek olanakların da olmayacaktır. Sen önce kentini seç, aşk nasılsa orada da bulur seni :)
  19. berfu gürsoy İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Koray bey siz aslen nerelisiniz
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Galubeladan beri istanbuldayım... öncesi sonrası yok.. ama atalarım tokatta doğmuş.