1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

18 ağustos dostları

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve Emre Yiğitarslan tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ankara dışında da yapılsın talebimiz, bakanlıkça duyulup dikkate alınmış. Güzel :)
  2. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CS Yazılım Enformasyon Teknolojileri Ltd. ŞTİ.
    arkadaşlar Erkan ALTUN diye bir arkadaşımızın hazırladığı bi dokümanı paylaşmak istedim yeniden sınava girecekler için. çok faydalı buldum ben içerisinde yönetmeliklerin kısa özetleri ve 6331 hap bilgiler var. ilaveten (bu kelimeyi çok seviyorum) bide çalışma planı hazırlanmış. göz atmakta fayda var :)

Ekli Dosyalar:

3. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar , bir sorum var ben sınava ilk kez girdim kaldım. 21 aralık sınavınada girip kaldığım taktirde 3. bir sınav hakkım daha olacak mı? Konu tam olarak nedir sınav hakkı ile ilgili ? Lütfen bilgilendirir misiniz?
  4. ELİF YERİŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Kasım 2013 ---
    bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum
  5. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet, sınav hakkınız olacak.
  6. Ercan Selvi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Özköse Ticaret
    Arkadaşlar bu ağustos da sıavı kazanıp c sınıfı olan biri Aralıktaki sınavda prim gün sayısı dolduysa yukseltme sınavına gireblir değıl mı ?
  7. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Bununla ilgili resmi açıklama nerde? Lütfen link atabilir misiniz?
  8. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Nerde bu forumdakiler kimse yok mu? herkes ders mi çalışıyor.
  9. Canan Soylu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu şiir de benden olsun:)

o bir çay istemişti, trenin içinde
    biz tren yolcusuyduk, çölün içinde
    ben yalnız kalmıştım, senin içinde
    oysa kaç kişinin yerine sevmiştim seni!

aşkı geçtik, gözlerini açabilirsin
    (Haydar Ergülen)
  10. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    evet girebilir dilekçe ve prim günlerinizin çıktısını Ankara'ya gönderdiniz değil mi.
  11. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    geçen bir arkadaşa sordum kesin bilgi dedi. 3. sınav hakkımız yokmuş. bilginin kaynağı neresi dedim söylemedi. ama arkadaşın kesin bilgisi olmasaydı böyle bişey söylemezdi.
  12. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  13. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    benim söylediğim zaten kesin bir bilgi değil bence bakanlık tarafında da henüz kesinleşmiş bir durum yok. bu sınavdan sonra kesinlik kazanacak gibi geliyor. bu arada 7. maddede "Bu duyurunun 7. maddesi doğrultusunda 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınava girenler,başarılı olsalar dahi, daha sonra Genel Müdürlüğümüzce yapılacak incelemelerde durumları ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen hükümlere uymayanlara kesinlikle belge düzenlenemeyecek ve herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir." diyor. bundan önceki sınav duyurularında da böyle bi madde varmıydı? bu sınavamı özel?
  14. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence bahsettiğiniz bi üst sınıfa geçişte ödenen primlerin tekrar inceleneciğiyle ilgili. (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girebileceklerdir.

Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

Söz konusu adaylar; 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa posta yoluyla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü / İnönü Bulvarı No:42 Pk:06520 Emek/ANKARA) veya elden başvuru yapmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurularda evrakların 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığa ulaşması gerekmektedir.

Bu duyurunun 7. maddesi doğrultusunda 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınava girenler, başarılı olsalar dahi, daha sonra Genel Müdürlüğümüzce yapılacak incelemelerde durumları ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen hükümlere uymayanlara kesinlikle belge düzenlenemeyecek ve herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir.
  15. zeynep basar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    BU
    BU ÖZET GÜNCEL Mİ?
  16. Talat ARICI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100616
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    evet güncel ve bence çok da faydalı tavsiye ederim :)
  17. Ercan Selvi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Özköse Ticaret
    benim prim günüm tutmuyor. ilk başta ben prim günü sartı yok sanmıstım sonradan açıklmayı okudum teşekkür ederim